Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Zıkkım' tanığı CHP'li İnce konuştu

19 Haziran 2008 / 17:59
YÖK Başkanı Özcan, İmam Hatip Liseleri için 'zıkkım' kelimesini kullandı mı? YÖK Başkanı sözlerinin yanlış anlaşıldığını savundu. O diyaloğun tanığı CHP'li vekil konuştu.
KEMAL DOĞAN'ın özel haberi

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'ın, dün TBMM kulisinde CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce ile konuşması sırasında İmam Hatip Liseleri ile ilgili olarak, “Bu zıkkımları kapatalım mı?” şeklindeki sözlerinin yanlış anlaşıldığı savunulurken, sohbetin tanığı CHP milletvekili Muharrem İnce konuştu. Muharrem İnce, o sözün, katsayı sohbetinde söylendiğini açıkladı.

İşte 'zıkkım' tanığının ağzından kulisteki o an;

"Sayın YÖK Başkanı, katsayı sorununun bilimsel olmadığını, Kemal Gürüz’ün ortaya çıkardığını bunun bilimsel altyapısını olmadığını ve haksızlık olduğunu söyledi.

Ve bunu kaldıracağını söyledi..

Ben de İmam Hatiplerin zaten bu işte bir zararı yok ki dedim. YÖK Başkanı da 'Teknik liselerin meslek liselerinde sorun var' dedi..

Ağzdından bugün basında yer alan o sözcükler de çıktı.

‘Gerekirse kapatırız bu zıkkımları’ diye bir laf etti, bana...

Bunu hangi amaçla dile getirdi biliyor değilim. Gazeteci değilim, siyasetçiyim. Yargılamak bana düşmez.. Ama hiç sevmediğim AKP’nin emirlerinden dışarı çıkmayan bir bürokratı ‘işte yakalım şimdi gösteririm gününü’ bir mantık içerisinde olamam. Ama ağzından bu tür sözcükler çıktı mı evet çıktı!

Gerisini YÖK Başkanı'na sorarsınız...."

Muharrem ince, kulisteki bu sohbete, 8-10 basın mensubunun da tanıklık ettiğini sözlerine ekledi.
cafesiyaset.com (özel)

Kaynak:
Bu haber toplam 866 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri