Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bayram zirvesi sona erdi

29.10.2009 20:54
Erdoğan'dan Başbuğ'a: Gerçekler ortaya çıksın
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un haftalık olağan görüşmesi, Başbuğ'un Başbakanlık resmi konutuna gelmesiyle başladı. Görüşme yaklaşık bir saat 20 dakika sürdü.

Görüşmeden sonra bir açıklama yapan Başbakanlık, görüşmede belgenin gündemde olduğu anımsatılarak, Başbakan Erdoğan'ın Org. Başbuğ'dan gerçeklerin ortaya çıkarılması için gerekenleri yapmasını istediği bildirildi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ Başbakanlık Konutu'nda bir araya geldi. Görüşme yaklaşık bir saat 20 dakika sürdü.

BAŞBAKANLIK'TAN AÇIKLAMA

Görüşmeden sonra bir açıklama yapan Başbakanlık, görüşmede belgenin gündemde olduğu anımsatılarak, Başbakan Erdoğan'ın Org. Başbuğ'dan gerçeklerin ortaya çıkarılması için gerekenleri yapmasını istediği bildirildi.

Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un haftalık olağan görüşmesinde, ''irticayla mücadele eylem planı''na yönelik tartışmaların değerlendirildiği bildirildi. Açıklamada, eylem planına ilişkin soruşturma sürecinin adli ve askeri yargı makamları tarafından kendi görev ve yetki alanları kapsamında yürütüldüğü ifade edildi.

Görüşme, irticayla mücadele planının yeniden gündeme gelmesi ve ilgili belgenin gerçek çıktığı dönemde yapılıyor olması önem kazanmıştı.

Başbakan Erdoğan İran gezisindeyken, Genelkurmay Başkanı ile medya üzerinden değil, yüzyüze görüşeceğini söylemiş ve görüşmede ana gündemin irticayla mücadele belgesi olacağınının ipuçlarını vermişti.


Bu haber toplam 830 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri