Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Katliam planlarının kod adı

01.11.2010 08:47
Zirve Yayınevi katliamının kilit tanığı olan JİTEM'in eski haber elemanı Erhan Özen tartışılacak iddialarda bulundu.

BUGÜN'e konuşan Özen, Zirve katliamı kararının Kalender Orduevi'nde alındığını söyledi. Ergenekon sanıkları Levent Ersöz, Veli Küçük ve Muzaffer Tekin'in de katıldığı toplantıda planlanan bir çok provakatif eylemin kod adının 'operasyon' olduğunu iddia etti. JİTEM'in eski haber alma elemanı olduğunu belirten ve gasp suçundan Çorum İskilip Cezaevi'nde tutuklu bulunan Özen ile izne geldiği sürede konuştuk. İşte Özen'in çarpıcı iddialarının satır başları:

Karar ordu evinde verildi

Zirve Yayınevi ile ilgili Kalender Ordu evinde karar çıktı. Misyonerlik faaliyetinin bölgede aktif hale geldiğini bunların engellenmesi zamanın geldiğini ve artık eylemlere geçileceği söylendi. İstanbul'da bir Ermeni gazeteci var çok ileri gidiyor dendi. O toplantıya Levent Ersöz, Muzaffer Tekin ve Veli Küçük de bizzat katıldı. Artık eylemlere adım adım geçileceği söylendi. 2004'te alınan kararın adı 'operasyondu.' Hatta Fehmi Koru ve Ahmet Türk'e karşı bir suikast planı vardı.

JİTEM'in parası komutanlıktan

Komutanım Hakan Korkmaz Üsteğmen'di. Onun vasıtasıyla Şiran ve Yusuf ile tanıştım. Daha sonra Turhan Çömez ile tanıştırıldım. Kısa bir süre sonra da Muzaffer Tekin ile tanıştırıldım. Kısa bir süre sonra da Muzaffer Tekin ile tanıştırıldım ve herkes ona komutanım diyordu. Yusuf resmi elemandı ama biz gayri resmi elemandık. İki defa Maslak'taki Merkez Komutanlığı'ndan para alıyordu ve bize veriyordu. Maddiyatla ilgili hiçbir sıkıntımız yoktu. İstediğimiz zaman araba, para desteği sağlıyorlardı. Bende 3 tane JİTEM kimliği vardı.

HABER: Serbest ÖZDEN / Bugün

Bu haber toplam 1306 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri