Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Zonguldak'taki katliamda 'Dağlıca' sendromu

21.08.2009 17:39
Zonguldak'ta eşi ve ailesini katleden Şafak Köksal'ın 2007'de Dağlıca'da PKK'lılarla çatıştığı ortaya çıktı
Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi'ne bağlı Çayır Köyü'nde Şafak Köksal, geçimsizlik nedeniyle evini terk edip babaocağına dönen eşi ile ailesini katletti.

Şafak Köksal, kayınpederi ve kayınvalidesi ile iki baldızını ormanda pusu kurarak, eşi ve kayınvalidesini ise evlerinde kurşunlayarak öldürdü. Katliam yapan Köksal'ın, 2007 yılında meydana gelen ve 12 askerin hayatını kaybettiği Dağlıca baskınında PKK'lılarlaçatıştığı ortaya çıktı.

Aynı köyde yaşayan çocukluk arkadaşı Sezgin Altunay, 1987/1 tertip olarak askere giden Köksal'ın, Hakkari Yüksekova'da vatani görevini yaparken, Dağlıca Karakolu'na takviye ekip olarak giden birlikte yer aldığını ve 12 askerin şehit edilmesiyle sonuçlanan çatışmada PKK'lılarla çatıştığını söyledi.

Akrabası olan Ziya Çimen ise, askerden geldikten sonra aralarında geçen sohbetlerde Şafak Köksal'ın, "Benim askerde 8 tane leşim var" diye övündüğünü ve askerlikteki başarısından dolayı takdirname ile ödüllendirildiğini anlattığını belirtti.

Bu arada, Zonguldak Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nden köye gelen uzman bir ekip, olayla ilgili inceleme başlattı. Yapılacak inceleme sonucunda Şafak Köksal'ın amcası Hasan Köksal'ın evinde bulunan minik Doğu'nun koruma altına alınıp alınmayacağına karar verileceği belirtildi.

'DOĞU' ADININ NEDENİ

Şafak Köksal'ın 1.5 yıl önce askerden geldikten 3 gün sonra Ayşe Köksal'ı kaçırarak evlendiği belirtildi. Askerliğini Dağlıca'da komando olarak yapan Şafak Köksal'ın oğluna da bu yüzden 'Doğu' adını verdiği kaydedildi. Zonguldak Merkez Jandarma Karakolu'nda ifadesi süren Şafak Köksal'ın, işlemlerin ardından bu akşam veya yarın sabah adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.
Bu haber toplam 1628 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri