A.Kerim KARAAĞAÇ / YAZAR

1955 Kayseri – Yeşilhisar doğumlu. İlk, orta ve lise tahsilini Yeşilhisar’da yaptı. 1976 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesini 1985 bitirdi. Fakat, Anarşi sebebiyle okulun uzaması, evlilik sebebi ile evin geçim istemesi, bir taraftan da her türlü sanata el yatkınlığı oluşu, mecburi bir meslek icrasına yöneltmiş ve dişhekimliği yapmaya 1977 de başlamıştı.

28 yaşındaki en büyük oğlu bile henüz berberle tanışmamış, küçük kardeşleri gibi o da saç tıraşlarını hep babasına yaptırmıştır. El maharetleri bu kadarla kalmayan Abdülkerim bey, elektrik kaynak makinası, su borusu kaynak makinası, fayans kesme aletinden tutun, onlarca çeşit tornavida ve pense takımları ile her türlü elektrik, elektronik eşya tamirlerini bilakis kendisi yapar. Bunlarla birlik, o dalda hiçbir eğitim almadığı halde çok güzel resimler çizer.

Öğrencilik yıllarında özellikle güreş, yüzme, futbol ve koşu sporları ile yakından ilgilenmiş, yüzerek boğazı iki sefer geçmiştir. İki sefer geçirdiği bel ve dizindeki menüsküs ameliyatı ile istemese de sporu büyük oranda azaltmıştır. Bu günlerde 55 yaşını doldurmuş olsa da, eski yılların verdiği “yerinde duramama” hastalığı mevcuttur.       

Hikayeler ve şiirler yazmak onun en sevdiği meşgalelerdendir. Şiirlerinde ve hikayelerindeki tek gaye tebliğ içermesidir. Sadece gülden, sümbülden, bülbülden yazarak kimseleri oyalamak istemez.

Toprağa döneceğini çok iyi bildiği için, toprakla arasından su sızmaz bir arkadaşlığı vardır. Meyve ve sebzenin her türünü ufacık bir alanda yetiştirmeyi çok iyi becerir. Bir gül gövdesinde 5-6 çeşit renkte gül, düşünün, bir ağacın bir dalı kiraz, diğer dalı erik, bir başka dalı kayısı, öteki dalı vişne ve daha öteki dalı şeftali, işte bu arkadaşın maharetleri.     

Fatih’te başladığı dişhekimliği mesleğini gene Fatrih’te devam ettirmekte. Geçmiş yıllarda siyasetle epey iç içe olmuş, başta İstanbul Diş hekimleri Dostluk ve Dayanışma Derneği olmak üzere, İnsan Medeniyet Hareketi ve daha bir çok dernek yönetim faaliyetlerinde bulunmuştur. Özel muayenehane dışında Hayrunnisa ve Şadiyehatun kliniklerinde de dişhekimliği yapmıştır.

Evli ve birisi kız, üçü erkek olmak üzere 4 çocuk babası olan Abdülkerim bey, büyük oğlunu ve kızını evlendirmiş, onlardan 5 torun sahibidir. Allah teala  ona ve bütün Müslümanlara sıhhat afiyetle, hayırlı uzun ömürler versin inşallah. (amin)  

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8   
Üye İşlemleri