Fatih AYDIN / yazar

1976 yılında Giresun-Çamoluk Usluca Köyü’nde doğdu. İsmailaga Kur’an Kursu’nda dini eğitim aldı. Atatürk Üniversitesi Iktisat bölümünde lisans derecesi, Okan Üniversitesi Denetim ve Muhasebe bölümünde yüksek lisans derecesi aldi. S.M. Mali Müsavirlik Ruhsatı, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Kamu Gözetimi Kurumundan (KGK) Bagımsız Denetim Lisansı sahibi.

Ticaret ve Vergi Mahkemelerinde Bilirkisi olarak görev yapmaktadir. 2000-2004 yillari arasinda MEB’e bagli okullarda ve özel dershanelerde Bilgisayar ve Muhasebe Ögretmenligi yapti.

‘’Ne Eylüller Gördü Bu Ömür’’ isimli yayimlanmis bir siir kitabi ve ‘’VUK ve UFRS açisindan Maddi Duran Varliklar ve Maddi Olmayan Duran Varliklarin Mukayesesi ile Amortisman Mevzuu’’ isimli yayina hazirlanan mesleki bir kitap çalismasi bulunmaktadir.

Türkiye Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (TSTK), Tüm Bürokratlar ve İş Adamları Federasyonu (TÜMBİFED), Karadeniz Sivil Toplum Kurulusları Konfederasyonu (KASTOB), Marmara Dernekler Federasyonu (MADEF), Giresun Federasyonu ve Çamoluk Dernegi gibi pek çok sivil toplum kurulusunda üst düzey yönetici olan Fatih AYDIN, Ingilizce ve az Arapça bilmektedir.

Bir dönem spikerlik ve şiir yorumculuğu ile de istigal eden ve sertifikali sunucu olan AYDIN, www.habername.com haber sitesinde aktüel yazılar, www.muhasebenetwork.com sitesinde ise mesleki yazılar yazmakta ve editörlük yapmaktadır.

Vergi ve muhasebe denetimi işi ile uğraşan Fatih AYDIN, 2004 yılından beri İSPARK, İHE, ENERJİ A.Ş. ve BELBİM gibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait İştirak Şirketlerinin vergi danışmanlığını da yapmaktadır.

Giresun Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi olan AYDIN, AK Parti üyesi ve Üsküdar Delegesidir.

25.dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde İstanbul 1.Bölgeden AK Parti Milletvekili Aday Adayı olan Fatih AYDIN özellikle yetimlere destek projeleri ve eğitim yardımları ile iş ve işçi bulma alanlarında özel ilgi sahibidir.

16 yıldır bu ve benzeri alanlarda faaliyet gösteren AYDIN; Afrika’da su kuyuları açılması, Filistin’e yardımlar gönderilmesi, Pakistan sel felaketi sonrasında konut inşaâ edilmesi, yetimlere ve üniversite öğrencilerine yardım yapılması gibi birçok etkinlikte aktif rol almış olup, halen çalışmalarını sürdürmektedir.

 

ÜYESİ OLDUĞU SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI:

Türkiye Sivil Toplum Kuruluşları(TSTK) Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi

Tüm Bürokratlar ve İş Adamları Federasyonu (TÜMBİFED) Yönetim Kurulu Üyesi

Karadeniz Konfederasyonu (KASTOB) Yönetim Kurulu Üyesi

Marmara Dernekleri Federasyonu (MADEF) Yönetim Kurulu Üyesi

Giresun Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı – İcra Kurulu Üyesi

İstanbul Bürokratlar ve İş İnsanları Derneği (İSBİAD) Yönetim Kurulu Üyesi

Çamoluk Derneği E.Yönetim Kurulu Başkanı – Denetim Kurulu Başkanı

Ayışığı Derneği E. Yönetim Kurulu Başkanı

Usluca Derneği E. Yönetim Kurulu Üyesi

 

https://www.facebook.com/fatihaydin1976

https://twitter.com/Fatih_Ayd

https://instagram.com/fatihaydin76/

1 | 2 | 3   
Üye İşlemleri