Tahsin AKPINAR / yazar

Sivas’ın Suşehri ilçesinde 25.01.1980 tarihinde dünyaya gelen yazar, ilkokulu köyünde, ortaokul ve lise öğrenimini ise Suşehri İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirmiştir. 1997 yılında liseyi bitiren yazar 1998’de kazandığı Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden 2002 senesinde mezun olmuştur.

Çeşitli basın kuruluşlarında muhabir-kameramanlık ve reklam departmanında müşteri temsilciliği yapan yazar, bazı özel sektör deneyimlerinden sonra 2008’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSKİ ve 2012 itibariylede İBB Ulaşım AŞ. bünyesinde idareci olarak çalışmaktadır.

Aynı zamanda şair olan ve 200’ün üzerinde şiiri bulunan yazarın, henüz yayınlanmış bir kitabı olmamakla birlikte, çeşitli haber sitelerinde yayınlanmış çok sayıda köşe yazısı vardır. Bir dönem aktif siyasetlede uğraşan yazar çeşitli kademelerde görevlerde bulunmuş ve akıcı ve anlaşılır hitabet tarzıyla ön plana çıkmıştır.

Tarafsızlığı ‘bertaraf’ olmakla eşdeğer gören yazar her pLatformda herkes için adalet ve herkes için demokrasi vurgusunu yüksek sesle dile getirmektedir. Mutlak demokrasi ve mutlak adalet arayışına giden yolda hedef kadar, hedefe giden tramvayında(!) önem arzettiğini ve esası gösterip usulden vaz geçilemeyeceğini savunmaktadır.

Nisan 2013’den beri www.habername.com da haftalık yazılar yazmaktadır.

Yazar, evli ve bir çocuk babasıdır.

1 | 2 | 3 | 4 | 5   
Üye İşlemleri