Uğur CANBOLAT / YAZAR

1964 yılında Yozgat İli Sarıkaya kazasının Kafkas kökenli Karaelli köyünde doğdu. 12 yaşından beri İstanbul'da yaşıyor ve bu şehirde yaşamaktan çok mutlu... Okumayı ve dinlemeyi seviyor. Okuduğu kişileri konuşturmanın, yazarken söylemediklerini söylettirmenin ardına düşüyor. Bu nedenle yıllardır söyleşiler yapıyor. Konuşmaları, Zafer Dergisi, Tefekkür Dergisi, Türkiye Diyanet Dergisi, Psikohayat Dergisi, Sur Dergisi ve Akit gazetelerinde yayınlandı. Psikoloji söyleşilerini www.hurriyet.com.tr, www.haber7.com gibi mecralarda yayınladı.

Zafer İlim Araştırma Dergisi İstanbul Şubesi sorumlusu olarak çalıştı. Bir dönem künyede Yazı İşleri Müdürü olarak yer aldı. Zafer Dergisi adına Marmara Fm ve Moral Fm radyosu ile farklı zamanlarda deneme yarışmaları düzenledi. CRR’de büyük katılım ile ödül töreni tertip etti. Sosyal faaliyetler düzenledi. Uzun yıllar Üsküdar FM radyosunda ‘Ev Alma Komşu Al’ programı ile başlayan radyo programcılığına, Yayına Yönetmenliği ve Genel Müdürlük görevlerini yürütürken de devam etti. Hasbahçe, Yeldeğirmeni, Çıkrık, Üsküdar’ın Dost Işıkları, Konuşa Konuşa, İstasyon, Sarnıç, Harmanyeri, Söğüt Gölgesi gibi isimlerle farklı alanlarda programlar yaptı. Moral Fm ve Burç Fm'de ‘Duygular Düşünceler’ adıyla haftalık psikoloji programları yaptı. Yazı ve sohbetleriyle tanınan Dr. Haluk Nurbaki ile daha sonra birçoğu kitaplaşan "Gönüllerde Gezinti" adıyla tasavvuf programları yaptı. SKY TÜRK TV'de ekranların en uzun ‘Ruh Sağlığı’ programı olan PSİKOYORUM'un koordinatörlüğünü yürüttü. Memory Center Nöropsikiyatri Merkezinde İşletme Müdürü olarak çalışmaktadır. ‘Psikoloji Sohbetleri’ (Tinaş Yayınları), ve ‘Portreler’ adıyla yayınlanmış (Nesil Yayınları) iki söyleşi kitabı vardır. Kitapçılar sevdiği mekanlardan önde geleni. Mutfaksız evden daha çok kütüphanesiz eve acıyanlardan….

Psikoloji alanında yayınlanan ‘PSİKOHAYAT’ dergisinin Genel Yayın Yönetmeni ve ESKADAR üyesi olan Canbolat www.habername.com da kö ş e yazarligi yapmakta ve halen ÜLKE TV'de hafta içi her gece yayınlanan ‘Koruyucu Ruh Sağlığı’ programı ‘İYİ BAK KENDİNE’nin sunuculuğunu ve yapımcılığını yürütmektedir. Evli bir çocuğu vardır.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8   
Üye İşlemleri