Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

A. Kadir AYGAN

SEÇİMLER ÖNCESİ HAİN PLAN DEVREDE

05 Mart 2011 Cumartesi

PKK'nın eylemsizlik kararını sona erdirmesinin ardından önümüzdeki günlerde Güneydoğu'da sıcak çatışmaların yaşanacağı öne sürülüyor.
 

Doğu ve Güneydoğu başta olmak üzere Kürt nüfusun yoğun olduğu şehirlerde sokak eylemlerini tırmandırilmaya çalışılıyor. Seçimler öncesi gene malum karanlık güçler devrede...

Sevgili okurlar, bu gelişmeler ışığında karanlık odakların seneryoya koyduğu ''hain planı'' yazmak aklıma geldi.Belki de Türkiye'deki son gelişmelerin bir çağrışım yaratmasıdır, belki de şer güçlerinin son hareketlenmelerindendir...

Şer odaklarının kamuoyuna vermek istedikleri mesajlardan da olabilir...her neyse, bakalım bu plan kafanıza yatacak mı?..

Silahlı mücadelenin miadını doldurduğunu aslında Öcalan'da biliyor.O'nun; bu sözleri kendisi ve örgütü dışındakilerce dile getirilmesinie olan kızgınlığı başka nedenlerdendir.

O, silahlı örgütünü bir şantaj aracı olarak kullanmak istiyor. İmralı'daki şartlarının iyileştirilmesi, muhattap alınması ve bazı tavizleri koparılması amacıyla silahlara veda etmiyor.

Ayrıca; bu taktik sadece Öcalan'a ait olan bir taktik değildir.Türkiye ile sorun yaşayan,Türkiye'nin Dünya'da parlamaya başlayan yıldızından rahatsız olan ve Türkiye'yi istediği çizgiye getirmeye çalışan birçok devletin de arzuladığı taktiktir.

T.C. 'nin kuruluşundan beri, Türkiye sırları içerisinde yer alan çeşitli milliyet, azınlık ve inanç sahiplerine; asimilasyon ve laikleşmeyi dayatan iç derin çekirdek de bu taktikten memnundur.

Çünkü; Onlar da kargaşa, kaos ve çatışmadan palazlanıyorlar.

Silah ve uyuşturucu kaçakçıları, karaparacılar, askeri vesayetten güç alanlar kaos ve çatışmanın devamından yanadırlar.

Silahlı çatışmalar can ve mal kaybına neden oldu, olmaktadır ve olmaya devam edebilir.

Ancak, kapıda bekleyen daha büyük bir tehlikeyi görmek gerekir.

Dikkat ederseniz, PKK; geçmişteki ve mevcut durumuyla dünya kamuoyundan ve iç kamuoyundan soyutlandı.

Temsil ettiğini iddia ettiği Kürt halkından bile beklediği ilgi ve desteği bulamamaktadır.

Bu durum PKK'yı çeşitli kesimlere ve şahsiyetlere karşı sert tavır almaya, tehdit savurmaya kadar götürdü.

Tehditler de kamuoyunca kınandı ve kınanıyor.

Geriye, yeni bir hain planı hayata geçirmek için çabalamak kalıyor...

Türkiye'nin, bir Vietnam, bir Mısır, bir Angola, bir Irak v.s. olmadığı anlaşılmıştır.Türkiye coğrafyası bir halı gibi ; iç içe geçmiş etnik, dini ve kültürel yapıya sahiptir.

Türkiye'nin hiçbir şehri ve bölgesi hemojen değildir.

Mesela; İstanbul'da yaşayan Kürtlerin sayısı Hakkari veya Şırnak'da yaşayan Kürt nüfusundan daha çoktur.

Toplum tarafından zaman zaman dile getirilen şu deyimler gerçeği ifade etmektedir:''etle tırnak gibiyiz'', '' biribirimize kız almış, kız vermişiz''

Bu durumda; Türkiye'nin batısını, doğusunu, güney veya kuzeyini ayırmak, buraya ayrı bir bayrak dikmek imkânsızlaşmıştır.

O halde hain planın hedefi nedir?...

Önce; tecrit çemberini yırtmak için,mümkün olduğunca birçok Kürt örgüt, parti ve şahsiyetlerinin katılımıyla bir kongre (DTK) gerçekleştirmek..

Ardından, mümkünse; İran, Irak,Suriye ve Türkiye'deki Kürtleri temsilen bir ulusal kongre tertiplemek...

Böylece içeriye ve dış dünya kamuoyuna şu mesajı vermek;'' bakın biz terörist değiliz, tüm Kürtleri temsil eden bir iradeyiz. O halde bize, BM olarak destek verin''

Bu siyasal ve sosyal zemin hazırlandıktan sonra planın ikinci aşamasına geçmek...bazı yerleşim yerlerinde kalabalık kitle gösterilerine başlamak...

Etkileyebildiği kitleyi sokağa dökmek, güvenlik güçlerini tahrik edip silah kullanmaya zorlamak.

Mümkün olduğu kadar yaralı ve ölü sayısını artırmak.

Giderek daha çok halk kitlesinin bu ''demokratik ve barışçıl gösteri''lere katılımını sağlamak.

Devletin kolluk kuvvetlerini tahrik etmek ve güç kullanırken aşırıya kaçmalarını sağlamak.

Giderek; Kürt coğrafyasında T.C. hükümetine ve güvenlik kuvvetlerine karşı büyük nefret uyandırmak.

Bu arada halk tarafından sevilip sayılan bazı önemli şahsiyetlere karşı suikastler gerçekleştirip suçu devletin üstüne atmak.

Mevcut hükümeti kendi milleti ve dünya kamuoyu gözünde küçük ve haksız düşürmek, yaklaşan seçimlerde oligarşik ve şiddet taraftarı bir iradenin galip gelmesini sağlamak.

Son olarak da;Hakkari veya Kuzey Irak'a sınır bölgelerde hakimiyeti ele almak ve bu bölgeye''kurtarılmış bölge'' adını vermek.Bu bölgenin korunması için BM 'den yardım istemek.

Alın size hain planım. İnşallah boş hayaller peşinde kafa yoruyorumdur.

Allah, hainlerin hakkından gelsin. Birlik ve dirliğimizi bozmasın.

 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 4874 defa okunmuştur
FİTNE UYUMUYOR
Sevilay
Aygan kardeşim ağzına kalmine beynine sağlık. Hakikaten Türkiye üzerine oynanmak istenen oyunları çok güzel tahlil yapmışsınız. AB ülkeleri kendi aralarında sınır birliği para birliği askeri birliktelikleri devam ettirirken nedense bizim ülkemizde devamlı bölünmeyi aprçalanmayı iç çatışmaları etnik gruplaşmaları el altın teşvik edip destek veriyorlar. Şimdide Kürd -Türk ayırımını ateşliyorlar.Ben bazan arkaşalrıma söylüyorum.Benim baban Türk Anam Kürd eşim muhacir benim çocuklar nedir diyorumda arkadasşlar vaslla karma karışık diyorlar.Evet aynen öyle oluyor. Sizinde son cümledeki münacatınıza bende amin diyorum.İnşallah hainlerin ihanetleri kursaklarında kalır birliğimizi dirliğimiz bozamazlar.En azınmdassn inşallah bundan sonra bozamayacaklardır.Zira planları gün ışığı gibi ortaya çıktı.Faili meçhul diye bir şey kalmayacak hiç kimsenin yaptığı yanına karda kalmayacak ve en kısa zamanda cezasını çekeceklerdir.Selamlar
06 Mart 2011 Pazar 21:11
Beğendim (5)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
karıştırmaya başladılar bile...
A. kadir Aygan
Yüksekovadan sonra şimdi de Cizre'de karışıklık çıkarmaya başladılar. Birkaç gün önce K.Irak'tan yurda bir otomabil içerisinde sokulan suikast silahlarını hatırlayın. İmralı'daki terör örgütü liderinin son çağrısını inceleyin.Bakın kimleri DTK de toplamak istiyor? ve neden buna ihtiyaç duydu?...Herkes aklıselim ve gerçekçi düşünmek ve davranmak zorundadır..
05 Mart 2011 Cumartesi 18:43
Beğendim (6)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri