Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

A. Semih TORUN

Kaybedeni Olmayan Yarışma'ya Hazırız

08 Mart 2014 Cumartesi

"Allah'a dayan, sa'ye sarıl, hükmüne râm ol.

Yol varsa budur, bilmiyorum başka çıkar yol.

Allah'a dayan, gâyene tevfîkini versin,

Kur'ân'a sarılmazsan eğer ye'se düşersin."

Mehmed Akif

Yüce Yaratıcımızın bizler için gönderdiği kitabı okumak ve okutmak gayesiyle aylar öncesinden başlayan hazırlıklarda son noktaya gelindi. Yarın, uzun zamandır beklenen ve "Kaybedeni Olmayan Yarışma" diye duyurduğumuz Kur'an-ı Kerim Meali Bilgi Yarışması yapılacak. Türkiye genelinde yapılacak olan yarışmaya bazı yabancı ülkelerden de katılım sağlanabilecek. Yurtdışında bulunan veya yarışma merkezlerine gidemeyecek olan kardeşlerimiz de düşünüldüğünden yarışmaya internet üzerinden katılma imkânı da sağlanmış.

Hayatımızın güzel hatıraları arasında yer alacak bu manevi fırsatı kaçırmayalım.

7'den 177'ye bütün kardeşlerimizin katılabileceği yarışmada heyecanın doruk noktada olduğu son saatlere geldik. Artık yarışmaya hazırız. Bu yarışmaya kimi anne-babalar çocuklarıyla katılacak. Beş kategoride yarışacak olan kıymetli katılımcılar, bilgilerini ölçme imkânı bulacaklar.

Yarışma vesilesiyle Kur'an-ı Kerim mealini baştan sona veya belirtilen sureleri okuma imkânı bulduğunu ve bundan dolayı emeği geçenlere dualar ettiğini bildiren birçok kardeşimizle karşılaşıyoruz. Bilgi karmaşasının olduğu günümüzde, sağlam kaynaktan sağlam bilgiye ulaşma açısından bu yarışmanın çok önemli olduğunu biliyoruz.

Yarışmanın pazar günü olması katılacak kardeşlerimize rahatlık sağlayacaktır. Bazı kardeşlerimiz çeşitli sebeplerden dolayı yarışmaya çok iyi hazırlanamamış olabilirler. Önemli olan yarışmaya katılmak ve bu hayırlı çalışmada ben de varım diyebilmektir.

Haydi Kur'an-ı Kerim Bilgi Yarışması'na…

Fedakâr kardeşlerimizin gayretleriyle neticeye yaklaşıldı. Yarışmaya müracaat eden kardeşlerimize göre soru kitapçıkları basılıp sınav yeri, gözetmen ve sair hazırlıklar yapıldı. Emeklerin boşa gitmemesi için; ciddi bir mazeretimiz yoksa yarışmaya katılmamız gerekiyor.

Başta Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Kur'an'ın Anlamıyla Buluşmak Platformu olmak üzere yarışmanın her safhasında emeği geçen dostlarımıza teşekkür eder, yarışmacı kardeşlerimize muvaffakiyetler dilerim.

Allah Yâr ve Yardımcınız Olsun. 

 

Ahmet Semih Torun - Habername

asemihtorun@gmail.com

ahmedsemihtorun@yandex.com

www.twitter.com/ahmetsemihtorun

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 5200 defa okunmuştur
Yarışma Güzeldi
A. Cahid
Bizi bir defa daha kitabımızla buluşturan bu yarışma, çok güzel hadiseler yaşamamıza sebep oldu. Dostlarımızla buluştuk. Yıllar sonra tekrar talebeliğin tadını tattık. Çocuklarımızla, gelinlerimizle, kardeşlerimizle aynı yarışma ortamını paylaştık. Güler yüz, takdim edilen ikramlar; bizlere güzel duygular yaşattı. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Bu güzel yarışmayı bizlere duyuran ve katılmamızı teşvik eden güzel yazılarınızdan dolayı da özellikle size teşekkür ederim.
10 Mart 2014 Pazartesi 08:58
Beğendim (5)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri