Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Adnan Zeki BIYIK

SENİN YATACAK YERİN YOK İSLAMOĞLU

25.12.2016 00:57

 

Allah azan karıncaya kanat takarmış da kuşlara yem ediverirmiş. İnsan azmaya görsün, insan şımarmaya görsün. 

 

Şu kadar senedir çok sayıda hezeyanını görmüştük . “Allah’a  Celle celalühü demem, ben protokol istemiyorum  Peygamberimiz’salavat getirmem”  diyerek  ukalalık yaptığını duymuştuk. Ama aynı şahıs insanlara hitap ederken “Sayın, Beyefendi, Sayın Bakanım, sayın valim” demeyi protokol olarak adlandırmıyor. Günahlarla mücehhez insanlara saygı kelimesini serdederken Cenab-ı Hakka ve Peygamberimiz’e konu gelince  “Ne gerek var canım protokole” diyecek kadar saygısız ve iki yüzlü hareket edebiliyor. Buna benzer hürmetsizliklerinin, hezeyanlarının  üstüne yenisini ilave etti Bay İslamoğlu…Aslında bu cümlesiyle gerçek yüzünü de gösteriyordu.

 

Neydi O cümle:

"İmam-Hatip ve İlahiyat müfredatı değiştirilmedikçe bu memlekette geleceğin ışidçileri yetişmeye devam edecektir" 

 

İyi de kendisi de imam hatipli, ilahiyatçı…”Kabir azabı yoktur, miraç hurafedir,  salavat yoktur, Hz Adem’in babası vardır”, gibi çooook! önemli konularda devrimsel böyüüüük!!!!! işler başarmış  En yakın ahbabı, dünürü Prof  Mehmet Okuyan  da ilahiyatçı….Yoksa dünürü de İşıdçi mi? Onun yetiştirdiği talebeler de mi işidçi? İslamoğlu onları da itham etmiş olmuyor mu? Çünkü onlarda bu müfredatla yetişmişti…Bu tenakuz değil mi?

 

Bu nasıl bir konuşmadır dostlar, şöyle bir cümleyi denize atsan deniz kirlenir, göğe savursan semayı ifsad eder….Bu ülkenin yönetcilerinden tut da yüzbinlerce imam hatip lisesi öğrencisini, öğretmenlerini, yüze yakın ilahiyat fakültesini, burada okuyan öğrencileri, akademisyenlerini bu denli ağır bir töhmet altında bırakmak hangi Müslümanlığın izahıdır, hangi ahlakın tezahürüdür?

Her şeyden de öte bu kadar saygısız ve insanları hedef gösteren bir açıklama nasıl yapılır?

 

Benim düşüncem o ki bu soyadı ile müsemma olmaması gereken şahsı biz uzun yıllardır tenkid ediyorduk ve bilerek ya da bilmeyerek İslam mülküne büyük mazarrat oluşturduğunu hep söylüyorduk ama bu cümlesi ile artık bu şahsın gerçek yüzünün ne olduğu ortaya çıkmıştır diyorum ben. .

 

Sen de bu müfredatla yetiştin, sen neden İşıdçi olmadın?

 

“İmam Hatipler öğretimlerine eksiğiyle yükseğiyle yıllardır aynı müfredat programıyla devam ediyorlar. "Eğer değiştirilmezse bu müfredatla ancak IŞİD'ci yetişir" demek, bugüne kadar İmam Hatiplerden IŞİD'ci yetişti demektir (elbette İslamoğlu böyle bir şey demek istememiştir diyelim). Lâkin Bay İslamoğlu da takdir eder ki sözünün zahirinden mantıken bu anlaşılır. 

 

Bu sebepten de İslamoğlu’nun bu sözü camianın yüreğini yaralayıcı niteliktedir. Ben İmam Hatiplerin bugünkü ve dünkü halleriyle  yetersiz olduğu iddia edilen müfredat programlarını savunacak değilim; ama İmam Hatip Okullarının Lanet-i Ekber IŞİD ile hiç münasebeti yokken yan yana anılmasını büyük bir ayıp, haddi aşan bir densizlik ve hakaret olarak görürüm! Şu, hayatımın uzun tecrübi bir hakikatıdır ki İslamoğlu, haklı ya da haksız bir biçimde ne zaman bir tenkide uğradıysa, asla tahammülkâr davranmamış ve karşısındakilere ağır hakaretlerle karşılık vermiştir. Kırdığı kalpleri onaracak bir tevbekâr halet-i ruhiyesi bilmeyen bir tabiata sahip olduğu için yine tevile sığınıyor ve sözlerini eleştirenlere hakaretler yağdırıyor ve yıllar önce İmam Hatip davası için sarfettiği gayret ve hizmetlerini önümüze servis ediyor! Halbuki onun eski dostları ondan o eski yıllardaki çizgisine çekilmesini istiyorlar ve kimse Onun o hizmetlerine karşı küfran-ı nimette bulunmuyor.” *

 

Netice-i Kelâm

 

Seni sevmiyorum İslamoğlu, samimi de bulmuyorum. Umarım ülkemin yöneticileri basiretli davranır da bu ülkeye ikinci bir 15 Temmuz’a götüren süreç yaşatmaz…Beslendiğiniz yer nereyse oraya geri gönderir.

Küffarın ülkemiz üstünde oynadığı oyunlar zirve yapmışken, dört bir yanımız ateş çemberinde iken, PKK başta olmak üzere yerli teröristler her gün memleketin huzurunu bozmak ve iç savaş çıkarmak için hileler kurup planlar oluştururken sen kalk bizleri hedef göster…ve töhmet altında bırak….Hele hele böyle hassas bir zamanda bu gereksiz ve hadsiz açıklamayı yapmak tam manasıyla mülke hıyanettir, firasetsizliktir, düşüncesizliktir.

 

Sana bir şey söyleyeyim İslamoğlu; 17-18 yaşındaki gençlerin ağzından da duydum, youtublerde ve sosyal medyada da 25 yaşına bile varmadığı fotosundan belli gençlerin ağzında sayenizde şu cümleler var
 

“Peygamber kim lan, o da insan ne diye Ona salavat getirecekmişim, Ölmüş gitmiş…İşini yaptı gitti, abartmayın şu şahsı”

İslamoğlu! Al işte yetiştirdiğiniz saygısız gençlik…Kusurları elbette vardır ama o beğenmediğin müfredatla biz İşıd olmadık, okullarımızdan hiç İşidçi yetişmedi ama sizin yetiştirdiğiniz gençliğin Peygamberimizden bahsederken kullandığı uslüplar ortada….

 

Doğru ya sen protokol sevmiyordun…Allah ve elçisi anıldığında edebini takınmak protokol oluyor öyle mi?...

 

Adnan Zeki Bıyık-Kırklareli Müftü Yardımcısı

 

NOT: Yarın ben işe giderken vatandaşın biri bana veya diğer okuldaşlarıma “Ne haber İŞID Müfredatlı Okulun  Üretisi” derse seni Arasat Meydanında benim elimden kimse alamaz İslamoğlu…

*(Müktebes)

 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 13648 defa okunmuştur
İRANA GİDİN
DR RÜŞTÜ YILMAZ
kalemine sağlık müftü hocam,, Peygamberimize saygısızlık yapan Yüce Allah'a celle celalahü demeyi zül sayan ahlak fukarası güruh fetöden daha haindir ve bu ülke için büyük tehlikedir. İslam önce edeptir. Yüce Kuranı bize öğreten Hz Peygamber'e saygılı olacaksınız. Defolun gidin katil İran'a orada yaşayın. Oradan sövün ehl-i sünnetin büyüklerine utanmaz arlanmazlar...Şimdiye kadar işidçi yetişmemiş imam hatiplere pislik atmak ve hedef göstermek ahlaksızlıktır...Allah müftü bey gibileri sayısını artırsın
30 Aralık 2016 Cuma 12:11
Beğendim (3)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
"isyanoğlu"ışıdçıları imamhatipli sanıyorsa
Mehmet KÖSE
"isyanoğlu"ışıdçıları imamhatipli sanıyorsa ya beyni durmuş ya da yorumda bir kasıt var.gerçekten böyle bir yorum yaptıysa o örgütü kim kurmuş hangi amaçla kurmuş ve örgüt kimlerden oluşmaktadır bunları biliyor da diyorsa ki bilmemesi mümkün değil ikinci bir gerçek niyetler vakıası ortadadır derim.
27 Aralık 2016 Salı 22:26
Beğendim (0)Beğenmedim (2)
YORUMUN DEVAMI
İHL IŞİDİN PANZEHİRİ
halit gonca
IŞİD in çıktığı coğrafya İHL okullarının olduğu Türkiye değil. tam tersi Irak ve Suriye İslamoğlu nun fikirlerine yakın insanaların çok olduğu ülkeler. İslamoğlu IŞİDİ Türkiyede değil İHL okullarının olduğu Türkiyede değil "mezhebe ne gerek var İmamı azam da kim mezheplerden bize NE diyen" insanaalrın çok olduğu diyarlarda doğmuş ve oralarda yaşıyor. İslamoğlu mücadelesini Irakta yapmalı suriyede yapmalı AVRUPADA yapmalı
26 Aralık 2016 Pazartesi 18:32
Beğendim (1)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
Bu kadar gürültüye gerek yok
umerul Adil
IŞİD cilerin çoğu Avrupadan geliyor Avrupada İHL mi var? İki Bu gün Türkiyemiz tanzimattan bu güne kadar bir çok alanda en ileri durumunu yaşıyor. Ve bu duruma bşizii getirende BİR ihl Lİ. İslamoğlu bu gün bu kadar rahat konuşabiliyor, büyük kitlelere rahatça ulaşabiliyorsa İHL MEZUNU Erdoğan sayesinde dir.
26 Aralık 2016 Pazartesi 18:21
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Tebrikler
Orhan TAPAN
Turkiyede amiyane tabirle ....kli kac tane muftu var deseniz en onde gidenlerinden bir tanesi kesinlikle Adnan Zeki Bey derim. Adnan Bey tebrik ederim. Diyanet Camiasindan , Imam Hatip Camiasindan ve de Ilahiyat Camiasindan da sizler gibi gur ses bekliyoruz.
25 Aralık 2016 Pazar 18:09
Beğendim (16)Beğenmedim (5)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri