Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmet BULUT

Günah işleme özgürlüğü!!!

06 Şubat 2011 Pazar

Günah işleme özgürlüğü!!!

İslam beş şeyin korunmasını istemiştir. Din,can,akıl,nesil ve mal...

Bunların bozulmasına sebep olacak yolları bir bir açıklamış ve korumak için tedbirler koymuştur. Tedbirlere müdahale edenlere müdaha etmiştir.

İnsan babıboş yaratılmamıştır. Yaptıklarının hesabını verecektir. Zerre miktarı hayrın ve şerrin karşılığını bulacaktır. Yarın şahitler kendi nefsinden olacaktır. Herkesin sustuğu günde kişinin kendi azaları konuşacak ve şahitlik edecektir. Hem de kendi aleyhine. Şahit olarak kişi kendi kendine yetecektir.

Allah insana akıl vermiş. Onu korumak için yasaklar koymuş. Onu devre dışı bırakacak illetleri haram kılmış. Bunlar insanın kendi hayrına konmuş yasaklardır. Rabbini unutan insan, nefsini ilah edinir. Nefsinin kulu olan ise onu tatmin etmek için her türlü yolu dener.

Son günlerde bir gazeteci "Günah işleme özgürlüğü" istiyor. Müslümanların bu konudaki anlayışsızlığından bahsediyor. Kendince eleştirilerde bulunuyor. Nefsinin isteklerini herkese kabul ettirmek için elindeki imkanları seferber ediyor. Müslümanlara mahalle baskısı uyguluyor.

Herkesin günah işleme özgürlüğü var. Var ama kendi özelinde. Başkalarını tahrik ve teşvik etmemek kaydıyla. Böyle olursa kimse ona karışmaz. Kendi özelinde işleyeceği günahı araştırmaya müsade etmez İslam. Hesabını Rabbine verecektir. İnsanlığın ifsadına sebep olduğunda müdahale eder. Kötü ahlakın yaygınlaşmasına engel olur. İnsanlığı korumaya çalışır.

Kaderin cilvesine bakın ki günah işleme özgürlüğünü savunanın en yakını bu özgürlüğü(!) kullanırken evli ve küçük bir çocuk annesiyle gündem oluyor. Vijdanı olan için ne büyük bir imtihan...

Başka bir yazarın ifadesiyle, "Su testisi su yolunda kırılıyor." El Hak doğrudur. "Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz." Bir de bunun devamı var:

"Nasıl ölürseniz öyle diriltileceksiniz." Ahirette zinakar olarak dirilmek var. Tüm mahşer halkının gözü önünde zinakarlar arasında olmak var. Bir de bunun hesabı var,azabı var. İnanmamak için kendini zorlamakla bundan kurtulmak da yok. Ahiret yok demekle yok da olmuyor. Allah 124 bin peygamberle bunu asırlardır ilan ediyor. En son gelen, son Peygamber Hz Muhammed sav de bunu haber verdi. Kur'an hiç eskimeyen gerçek haber. İnansanız da inanmasanızda bunu haber veriyor...

Ölüm var...

Ahiret var...

Hesap var...

İster namuslu yaşa, isterse namussuz...

Herkes ektiğini biçiyor ve biçecek...

Tek dünyalı yaşamaktan bizi, neslimizi ve bütün müminleri koru Allahım...

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 17396 defa okunmuştur
ALLAH SİZİ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN
DOĞAN GEGİN
ALLAH RAZI OLSUN HOCAM ALLAH MEKANINIZI CENNET ETSİN SİZİN GİBİ DEGERLI HOCALARIMIZ VARKEN BİZ HERSEY İÇİN DAHA CESARETLİ VE DAHA BİLİNÇLİ OLUYORUZ
21 Ocak 2012 Cumartesi 15:27
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Kâzım Sucu'ya
Cezmi Koç
İfadelerinde ironi kokuyor. Burada gruplandırma yok. sen bilmediğin ya da bilmek istemediğin şeylerin düşmanlığını yapıyorsun. Bir toplum huzurlu olacaksa ve herkese adil davranışlar sergilenecek İslam'ın öngördüğü kuralları uygulayacaksın. Ha uygulamak istemiyorsan kimseyi bulaştırmadan kendin ne yaparsan yap. Merak etme cennet senin sandığın kadar büyük değil sanmadığın kadar büyük. O yaratmak istedikten sonra aklına gelemeyecek büyüklükte yaratır. Sizi kışkırtıcı yazmaktan dolayı kınıyorum.
09 Şubat 2011 Çarşamba 13:46
Beğendim (10)Beğenmedim (5)
YORUMUN DEVAMI
Kafalarınız öyle karışık ki...
Kazım Sucu
Nur Cemaati Yeni Asya Grubu'nun liderlerinden Mehmet Kutlular'ın eroin komasına girerek ölen kızı Vildan Kutlular'ı hangi sınıfa sokuyorsunuz merak ediyorum? İnsanları sınıflandırmayı ne zaman bırakacaksınız? Hiç kimse sizin veya birbaşkasının dini, yahut sosyal düzenine uymak zorunda değil. Eğer bir insan cehennemde yanmak istiyorsa bu onun tercihidir, böylece sizlere cennette daha çok yer açılır, cennet kalabalık olmaz rahat edersiniz.
08 Şubat 2011 Salı 11:42
Beğendim (5)Beğenmedim (27)
YORUMUN DEVAMI
.
zeynep
Allah doğru ile eğriyi ayırtedebilecek bir anlayış versin tüm müslümanlara.Allah razı olsun hocam.
07 Şubat 2011 Pazartesi 09:06
Beğendim (25)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri