Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmet Müfit KUTLU

AL KIZLARI ASKERE

05 Mayıs 2013 Pazar

B.

 

 

AL KIZLARI ASKERE

 

 

Dünyanın süper gücü ABD’nin  ordusu , dünyadaki disiplinli orduların başında gelir . Silahlı Kuvvetlerdeki her şey en küçük ayrıntısına kadar tespit edilmiş , sert ve tavizsiz kurallara bağlanmış , her türlü ihtiyacı karşılanmış bu süper orduda sonuçta yine her şey insanda başlayıp insanda bitmektedir .

 

ABD ordusundaki bir erin aldığı maaş ( 6-7 bin dolar) bizdeki bir Binbaşı’nın maaşının iki katıdır .

 

Daha çok gönüllülük esasına bağlı olarak erkek asker çok olmasına rağmen kadın asker sayısı da az değildir .

 

Kadın erkek ilişkilerinin iç içe olduğu Batı toplumlarında cinsel özgürlük karşılıklı rıza esasına bağlanmıştır . Bir erkek veya kız çocuğu her türlü cinsel ilişkiye açık ve genelde korumasız olarak yetişir .  Erkekler asker olur , iş hayatına atılır ama kadının bulunduğu her ortamda , içinden gelen  hayvani dürtülere karşı koymakta zorlanır .  Taciz ,tecavüz , çiftleşme ;  yemek yemek , uyumak gibi hayatının bir parçası olmuştur . Cinsel sapıklığın adı cinsel tercihtir .

 

The Miles Vakfı’nın  yaptığı bir araştırmaya göre Colorado’daki Hava Akademisi’nin % 12’si kadınlardan oluşmuş . Akademi’deki öğrenim safhasında bu kadınların % 17’si aşırı cinsel tacizle karşılaşmışlar .

 

Mezuniyetlerinde ise bu oran % 70’lere ulaşmış .

 

Demek ki çok çirkin olanlar yakalarını biraz kurtarabilmişler .

 

Disiplin ve kuralların bu kadar sıkı olduğu bir ortamda bile kadın askerler için sıkıntı bitmemiş . Tabiidir ki karşılıklı isteğe bağlı cinsel ilişkiler bu istatistiğin dışında kalmış .

 

Ekonomide çok önemli bir kural vardır “ İhtiyaçlar  tatmin edildikçe şiddetini artırır “ Bu öyle gerçekçi bir kuraldır ki ne kadar çok şeye sahip olursan ol , bu sahip olmanın sonu gelmez .

 

Amerikan ordusundaki kadın askerler havayı , sinirleri yumuşatmak , stres atmak , rahatlamak için mi düşünülmüş bilemiyorum ama sorunları daha da artırmaktan başka bir işe yaramamış .

 

Kadınlar inancımızda “fitne” yani “denenme , sınanma” sebebi olarak görülmekte olup gerçekten bu sınav  bir Müslüman’ın hayatında üniversite sınavlarını kazanmaktan daha zor geçmektedir .

 

Aylarca yuvasını , eşini görmeyen cefakar askerimiz köydeki ,kentteki kızlara, kadınlara tacizde bulunmaz . Geceleri şeytan girer rüyasına, sabah kalkar titreyerek soğuk suyla abdest alır.

 

Ama zor bu iş .

 

 Taa Osmanlı döneminde , sigarayı yakıp , sazını tıngırdatan , askerliğin kolay geçmesini dillendiren asker, nereden bilsin yüz yıl sonra aynı türkünün tekrar bu dağlarda yankılanacağını .. 

 

Oy Miralay ! Miralay !

Askerin alay alay

Al kızları askere

Askerlik olsun kolay …

 

Türküde , kızların askere alınması ile kolay olacağı zannedilen askerlik , kadınların da bulunduğu  ABD ordusunda bile kolay olmuyor .

 

PKK daki kadın militanlara gelince, o bitlilerin  ellerindeki silahlarla poz vermelerine bakmayın .  Onlar da mağaralarda geçen uzun kış gecelerindeki  asli görevleri olan “yemek ve yatak” hizmetlerinde hayli katkı sağlıyorlar  

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 3034 defa okunmuştur

Etiket(ler):

Süleyman'a
Hasan DAYI
Süleyman Bey, Yazar HAKLI o baynlar ne ARIYOR o inlerde?
07 Mayıs 2013 Salı 00:47
Beğendim (3)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Allah itirayı sevmez
Süleyman Oğan
Sayın yazar “yemek ve yatak” hizmetlerinde hayli katkı sağlıyorlar" diyorsunuz. ya dediğiniz gibi değilse ki değil... "Bir de dört şahit getirmeleri gerekmez miydi? Madem ki, bu şahitleri getiremediler, o halde onlar, Allah nezdinde, yalancıların ta kendileridir"nur/13
06 Mayıs 2013 Pazartesi 19:05
Beğendim (1)Beğenmedim (7)
YORUMUN DEVAMI
Ateşle barut bir arada olursa
Lütfi, Ayhan
Ateşle barut bir arada olursa Barutun yanmaktan ve ateşi kuvvetlendirmekten başka bir işlevi olamaz.Bu ABD de böyle Türkiyede de..
06 Mayıs 2013 Pazartesi 10:46
Beğendim (5)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri