Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmet TÜRKAN

28 ŞUBAT ÇUVALI

28 Şubat 2012 Salı

28 Şubat dışına Laiklik etiketi vurulmuş, ama içi hurda ile doldurulmuş işe yaramaz bir çuval. Gerekçeleri ıvır zıvır idi.

Darbe ye zemin hazırlamak amacı ile hazırladıkları çuval.

Postmodern darbe çuvalı.

Alladılar, pulladılar şirin gösterdiler.

Hani demişler ya, minareyi çalan kılıfını hazırlar diye. Darbeciler de Türkiye’nin istikbaline gem vurmak, İslami değerleri milletin manevi değerleri olmaktan çıkarmak ve kendi saltanatlarını sürdürmek için darbe çuvalını hazırladılar.

Çuvalın üzerine LAİKLİK damgası vurdular.

Dokunulamasın diye.

Mütedeyyin askerleri, öğretim üyelerini, öğretmenleri ve öğrencileri fişleyerek, onları mesleklerinden ederek işe koyuldular. Kokoreççileri bile fişlediler.

Bahane hazırdı. İç Hizmet Kanunun 35. Maddesini de çuvalın içine sakladılar. Ama dolmuyordu. Başka şeyler yapmaları gerekiyordu.

Kadrolaşma. 12 Eylül’ün akabinde faaliyetlere başladılar. 28 Şubat’a gelinceye kadar kendi kadrolarını oluşturmak için askeri okullara öğrenci alımlarına kadar enine boyuna detayları düşünerek bu milletin has evlatlarını subay ve astsubay yapmadılar. Hasbel kader gözden kaçırdıkları ya da sonradan aslına rücu edenleri de zulüm ve eziyetlerle TSK’dan uzaklaştırdılar. Hem de onca başarılarına rağmen.

Zalimin zulmü, acı ve gözyaşı getirdi.

Pek çok aileyi perişan etti.

1000 yıl sürecek diye naralar attılar.

Asker, sivil, öğrenci, çoluk çocuk demeden fişlediler…fişlediler….

Zulüm çuvala sığmadı. Patladı, YANİ ÇUVALLADI.....

Şimdi kendileri o çuvala girmemek için köşe bucak yapıyorlar.

Anadolu’nun cefakar, vefakar insanı türlü dolaplara, oyunlara rağmen iradesine geri döndü ve oyunu bozdu.

Şimdi 28 Şubat’ın icracıları hesap verecekleri günün yaklaşmasının heyecanındalar.

Ergenekoncular, balyozcular, sarıkızları sevenler, ay ışığını sevenler, sugacılar, eldivenciler bir bir yakayı ele verdiler.

Birbirlerini ele vererek sıraya girdiler.

Şimdi sıra 28 Şubat’ın fişçilerinde.

Onların da fişleri takılıp, ipleri çekilecek. Adalet elbette yerini bulacak.

Bulmazsa adalet olmaz.

Er ya da geç adalet yerini bulmalı.

28 Şubat’çıları adalete havale ediyoruz.

Kimler mi…

Siz onları biliyorsunuz.

Adaleti Savunanlar da iyi biliyor.

Deliller teker teker toplanıyor zaten. Kendileri geliyorlar.

Zulüm çuvala sığmadı. Laik etiketli çuval zulmün basıncından patladı.

Önümüzde Anayasa süreci var.

Ülkemiz insanını prangalara vuran, toplumu sınıflara, kaplara etnik bölümlere ayıran maddeler inşaallah anayasadan teker teker temizlenecek. Yer alamayacak…

Darbenin kaynağı maddeler anayasa metninde olmayacak, cuntacılar kumpas kuramayacak ve istikrarsızlık bitecek.

Haydi Türkiye…! sana engel olanlara engel ol…

Anayasana sahip çık. Görüşlerini bildir.

Beşer (zalimler) zulmeder, kader adalet eder.

Evet, kimse yaptığının yanına kalacağını sanmasın. Çünkü adili mutlak olan Allah, imhal eder, yani mühlet verir; ama asla ihmal etmez. Bir de bakarsınız ki zalim, zulmünün karşılığını beklenmedik bir anda olanca şiddetiyle görmüştür.
Ancak insanlar bu cezanın yaptığı zulmün, haksızlığın karşılığı olduğunu bazen anlayamazlar da zalimin, haksızın yaptığı yanına kaldı sanırlar.(Risale Forum)

Şimdi tam zamanı…

Geç olmadan…

Ahmet TÜRKAN - HABERNAME

ahmetturkan@gmail.com

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 2832 defa okunmuştur
bütün yaratılanlar izin ile hareket eder
heeç
değerli yazar, değerli okuyucular selamların en güzeli ile selamlarım Yaratılmışların hepsi izin verildiği kadarıyla hareket ederler Efalin suduru haktan müşahede etmedikçe gayret etmeye mecal yoktur Yani yaratılana imtihan için izin ve zaman verilir,sonra hak ettiğni alır Allah ihmal değil imtihan eder Kış kışlığı yapar, lakin sonu bahardır. Herkese Selam ve Dua ediyoruz, Sizlerin Dualarınızı Bekliyorum.
07 Mart 2012 Çarşamba 15:37
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
....
MUZAFFER
HAKLI HAKKINI ALIR EVELALLAH ADALAET HERZAMAN ER GEÇ YERİNİ BULUR..DEVAM ET ABİ SEN YAZILARINA
29 Şubat 2012 Çarşamba 15:47
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Hala Gözyaşları Kurumadı
Seydi Ahmet TURAN
28 Şubat darbecileri olan generaller onların postal yalayıcı medya patronları piyon gazeteler işadamları denk bütçe yapılıp havuz hesabı açılınca haksız yere elde ettikleri rantlar kesilmiş havadan kazandıkları paralar yön değiştirip devlet kasasına girince vır vır öttüler yalan talan dolan naraları atarak müslim fadime ali hikayeleri yazarak ülkimizi birilerine peşkeş çektiler Anaların gözyaşı mazlumların gözyaşı sel oldu onlar gözyaşları içinde boğulacaklar utanmazlar şimdi köşe bucak kaçıyorlar.varmı bir lira devlete verip 5 lirayı cepe indirmek.Bunların yüreğinde Allah korkusundan eser yok.Darbe heveslisi olanları ülkemizi soyup soğana çevirmek isteyenlere çok şiddetli ceza verilmelidir.28 şubatın eseri olan 2000-2001 krizinde bankaların içi boşaltılmış milyarlarca dolar borç hazineye yüklenmiş imf ye köle olunmuştur. 28 şubatı unutmuyoruz unutturmayacağız hedefimiz daha fazla demokrasi daha fazla özgürlük ve insan hakları daha ilerlemiş Türkiyedir.
29 Şubat 2012 Çarşamba 11:12
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
İPLİĞİ PAZARA ÇIKANLAR
Osman KAÇMAZ
Gerçekler örtbas edilemez ve zulüm ilelebed payidar olamaz.Çok güzel ifade etmişsiniz,tebrik ederim.Yazınızı okurken bir hatıram canlandı;Etimesgut işkence kampındaki bazı assubay arkadaşlarımızı gözleri bağlı ifadeleri sırasında,ailesini emanet edebileceği samimi-güvenli arkadaşlarına isterse haber gönderebileceğini, çünkü o cendereden kurtulamıyacağı için çoluk-çocuğunun bari emin ellere ulaştırılmasını isteyip istemediği sorulup, bu sinsi planı çözümleyemeden çaresizlikle bazı arkadaşlarına (güya) haber gönderenlerin yönlendirdiği arkadaşlarının da aynı çile listesine çağrıldıkları gibi(!), ilahi adalet öyle tecelli ediyor ki; şimdi kendilerini aklamak derdine düşen hainler hep üslerinin emirlerini yapmakla masuniyet beklentisiyle birbirlerinin İPLERİNİ PAZARA ÇIKARIYORLAR..!!!
28 Şubat 2012 Salı 09:35
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Hani Bin Yıldı..!
Ersan Ergür
Kişisel ve rejim menfaatleri ile dolu bir mantıkla yürütülen bir propaganda... Hemde millete rağmen. Milletin değerlerine rağmen. Üstelik kendilerinin o küçücük akıllarını yaratan Rabbelerine rağmen. Elbette onların o planlarını akim bırakacak olanda o planı akim bırakarak onları bir anda boşa çıkarmadı mı? Milletimizin yolu açık olsun...
28 Şubat 2012 Salı 09:05
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri