Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmet TÜRKAN

3. Dönem Yeni Anayasa ve Atılım Dönemi Olsun

13 Haziran 2011 Pazartesi

AKP 3. Döneme yükselerek iyi bir giriş yaptı. Statüko dersini almış mıdır bilinmez. Önümüzdeki günler bunun şahidi olacaktır. Referandum sonucunu aynen görmüş olduk. Bu bence şu demektir. Halk AKP’ye inanmıştır. Referandum ile önü açılan pek çok konu artık yeni bir anayasa ile geri dönülmez bir tamiratla yapılandırılmalıdır.

Artık darbe özentileri kendilerinde darbe gücü bulamamalıdırlar. Kanun böyle diyor bahaneleri olamamalı.

Darbeye zemin hazırlayan 3 unsur artık tarihe karışmalı.

Birincisi yeni anayasada darbelere dayanak olan kanuni mevzuat,(TSK  İç Hizmet Kanunu’na konulmuş olan 35. Madde ki” Silahlı Kuvvetlerin vazifesi: Türk yurdunu ve Anayasa ile tayin edilmiş olan Türkiye Cumhuriyetini kollamak ve korumaktır” anlayışı ile görevinin, zamanının belirlenmesinin ve kararının verilmesinin TSK’ne ait olan anlayışın,

İkincisi; Devlet bürokrasisinde ve özellikle üst kademesindeki manevi değerleri tehdit olarak gören ideolojik kadrolaşmanın, daha açık bir deyimle “LAİKLİK” kavramını öne çıkararak dindar insanlara tehdit gözü ile bakma eğiliminin ortadan kaldırılması,

Üçüncüsü darbelerin gizli dayanağı olan huzur ve istikrarın sağlanmasıdır.

3. Dönem AKP zaferi halkın huzursuzluk ve istikrarsızlığa taviz vermediğinin göstergesidir.

 

3. dayanak 3. Zaferle yerle bir edilmiştir. Diğer iki dayanak ise anayasa değişikliği ve anayasa ile birlikte çıkartılacak uyum yasaları ile halledilmelidir.

 

Geriye dönüp bakıldığında 12 Eylül darbesini yapanlardan nasıl hesap soruluyor ise 28 Şubat post modern darbesini yapanlara da hesap sorulmalıdır.

Yapamadıkları darbe planlarını çuvallar içinde saklayan, ortaya çıkınca da valla bunlar tatbikat planı diyenlerden hesap sorulmalıdır. Hali hazırda devam eden soruşturma ve duruşmalar ciddiyetle devam etmelidir.

 

Demokrasiye balans ayarı yapanlara, post modern darbe yapanlara, kışla kapısından döndük diyenlere bunların hesabı sorulmalıdır.

İstikrarı kendi istikrarları için bozanlardan hesap sorulmalıdır.

 

Hukuka hesap vermemek için hastane köşelerinde saklanıp, seçim sonuçları açıklanınca ayağa fırlayan derin adamlardan hesap sorulmalıdır.

Seçilerek hesap vermekten kaçış planları yapan derin adamlara hesap sorulmalıdır.

 

Yeni anayasada artık bu tür hilelere yer olmamalıdır. Hiç kimse ülkenin geleceğine ipotek koyamamalıdır.

 

Türkiye AB ve ABD’nin sarsıldığı ekonomik krizden yara almadan çıkmasını bilmiştir. Türkiye’nin dinamik yapısı buna elvermiştir. Halkımızın dinamizmi sorunları çözmüştür.

Yeter ki engeller kaldırılsın.

Yeter ki yol açılsın.

Yeter ki fırsat verilsin.

Halkımız bu fırsatı kendi eli ile vermiştir.

Kendi eli ile verdiği fırsat vekilleri tarafından heba edilmesin.

Emanete hıyanet edilmesin.

 

Güzel günler bizleri bekliyor.

Haydi bir daha…

 

Ahmet TÜRKAN - Habername

 

Tedarik Zinciri Yönetiminde yeni trendler… Tıklayınız…

 

Osmanlı Tarihi… Türk Tarihi… İslam Tarihi…Sıkılmadan Tarih okuyunuz….

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 3026 defa okunmuştur
yeni yasa hayırlı olsun
hami hadivent
değerli yazar,değerli yorumcular,değerli okurlar yasalar çiğnenmek için yapılır diyenler vardı, yasa bir defa delinse ne olur diyenler vardı, hepsi gittiler, şimdi ise 3 dilli, 5 dilli,15 dinli yasa başkanlık olsun, eyalet olsun, otonom olsun diyenler var, yapsınlar bir görelim,sonra kendileri ilk önce itiraz ederler, devrimler önce kendi adamlarını yer. Bop başkanı bu ülkeyi bölünmeden idare edebileceğini düşünmek zor,çünkü efendi bunu dayatabilir,onun için en doğrusu Bop başkanı TSK ve ergenekonla anlaşarak bu işin üstesinden gelmelidir. Bitlisli,okyanus ötesindeki şeyh efendi Kemalizimle, islam arasında fazla fark olmadığını belirtiyorsa bundan bir şey anlamak gerekir. Bu Ülke Şehit kanları ile kurulmuştur, Hain ve İhanet edenlere Lanet olsun, Rabbim,Efendimizn ümmetini,Ülkemizi Milletimizi muhafaza etsin inşaallah İnşaALLAH derse yakaran İnşa eder yaradan selam ve dua ile dualarınızı müminlere ikram ediniz.
21 Haziran 2011 Salı 17:07
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
büyük başarıyı paylaşmak
her şey onun için
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
16 Haziran 2011 Perşembe 14:51
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
türk açılımı
hande hancı
değerli yazarım Yeni anayasa yapılırken Müslüman Türk açılımı yapılmasının gerekliliğini vurgulamak isteriz. Müslüman Türkler, Büyük güçler tarafından istenilmeyenler gurubunda gösterilirken, Kürtler neden el üstünde tutuluyor dersiniz ? iyilerini tenzih ederim, bir kısımı için ise yaşadıkları topraklara ve yedikleri ekmeğe hainliklerini açıkça ilan edenler için hatırlatmak gerekir ki ; Cumhuriyetin ilk yıllarında devletin en zor zamanında isyan edenlere milli güçler derslerini vermişlerdi. tarihten ders almayanların sonu hüsran olur Mevlana Halidi Bağdadi, Aliyüs Septi Hazretlerine sevgi ve saygılarımız sonsuzdur.Şefaatlerini umarız sevgilerimi ikram ederim,sizde dualarınızı ikram ediniz.
14 Haziran 2011 Salı 16:29
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
türk yasası
hakiri
muhterem büyüklerim yeni anayasa yapılması düşünülüyor da, ama akp nin sayısı yetmiyormuş, küresel gücün ve akp'nin stepnesi dtp destek versin,iki dilli tercümanla okunabilen yasa yapılsın, ancak 1.maddesi başörtüsü ,2. madde idam hükmü getirilmes,3.fetullah efendi ülkeye dönmesi 4. apoyan serbest bırakılması 5.Müslüman Türklere açılım yapılması yazılsın sonra her şey iyi olur umarım Uluslararası sermaye illuminati ne derse o oluyor,şimdilik seçim zaferi sarhoşluğu var ama ekonomik göstergeler gözden kaçmasın cari açık çok büyüdü,döviz baskı altında tutularak ithalat teşvik ediliyor, ihracat ise düşük marjlarla yapılıyor,katma değeri az kazançlar halka yansımıyor dikkat sosyal dengeler bozuluyor, halk fakirleşiyor sayın büyüklerim halk ne istediğinin farkında değil, yanlış devam ediyor,demokrasi fedaileri işgal edeceği ülkeleri önce fakirleştiriyor sonra demokrasi diye bombalıyor, örnek mi Libya,Irak,Afganistan,Mısır,Suriye sırada kim var dersiniz....! Hafizanallah selamlar
14 Haziran 2011 Salı 16:09
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri