Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmet TÜRKAN

62’DEN TAVŞAN

07 Mart 2011 Pazartesi

Meclisin onayından sonra seçim maratonu iyice ısındı. Partiler kendi programlarına göre seçim startları verdiler.

Tek başına yürüyenler, koalisyon yapanlar, derken bir hayli renkli bir seçim bizi bekliyor.

CHP’nin başı, basında ortaya çıkan gizli oluşumlar ve Baykal hakkındaki şantaj suçlamaları yüzünden ağrıyacak gibi. Kılıçdaroğlu’nun  sürekli gaf yapması, parti içindeki gizli çekişmeler AKP’nin işini kolaylaştırıyor. Kılıçdaroğlu rüzgarı erken bitti. Seçim sonrası muhtemelen kurultay gündeme gelecek, Kılıçdaroğlu rüyadan uyanacak. Tatlı bir rüya, ama uyanmak zorunda kalacak. Sürekli birilerine çamur atarak siyaset yapamazsınız ki.

Bu seçim öncesi terörist başına ev hapsine yeşil ışık yakan CHP muhtemelen gelecek seçim heyecanına bile girdi. Olmadı Terörist Başını “aday” yapalım bile diyebilirler.

Çaresizlik adama her şeyi yaptırıyor.

Halkın önüne somut örnekler koyamazsanız, pozitif yaklaşımlarda bulunamazsanız, çaresiz kalırsınız.

Çaresiz kalınca da dün hain dediklerinize bu gün yeşil ışıklar yakarsınız.

Kırmızı halılar döşersiniz.

Darbecileri yargılayalım dersiniz, darbe anayasasına destek verirsiniz.

İktidar partisi neye evet derse siz “hayır”, neye hayır derse siz “evet” dersiniz.

Siyaset acımasızdır. 3 günlük planlar ile sonuca varamazsınız. Uzun soluklu, millet yararına hedefleriniz yoksa gelir geçersiniz. Muhalefet duygularınızı bir türlü bastıramazsınız.

MHP ise hala 62’den tavşan yapmakla meşgul. Sayın Bahçeli dolaştığı yerlerdeki meydan ismi, plaka gibi kavramlardan iktidar hesapları yapmakta, “Alis Harikalar Diyarında” masalının etkisinden hala kurtulamamış gibi.

BBP’nin istikrar mesajları oldukça olumlu. Hak için muhalefetin anlamı bu olmalı.

SP Erbakan sonrası nasıl bir yol izleyecek? Olağanüstü Kurultay sonrası ortaya çıkan tablo büyük bir ölçüde izlenecek yol için belirleyici olacak. Yeni nesil Erbakan ne yapacak, hep birlikte göreceğiz.

PKK’nın Ankara temsilcilerine söyleyecek bir sözüm yok. Onlar her zamanki gibi kaostan yanalar. Huzur onlara sıkıntı veriyor. Ne memleket huzuru, nede temsil ettikleri Kürt halkının huzuru onları memnun etmiyor. Seçime az kala dağlardan ses vermeye başladılar.

Kan ile nemalandıkları için bir süreliğine sükunet asaplarını bozdu. Terörü tırmandırarak meclise girme hesapları yapıyorlar.

Biliyorlar ki adil bir seçimde meclise ancak ziyaretçi olarak girebilirler. Onun için kan dökmekten çekinmiyorlar.

Dökülen kan kimin.

Cevap veremezsiniz.

Vermek istemezsiniz.

İşinize gelmez.

Pis hesaplar biter bir gün.

Bu seçimde şimdilik AKP zaferi ile sonuçlanacak gibi.

Sayın Başbakan’a milletvekili adaylıkları tamamlanmadan acizane tavsiyem. Adayları seçerken çok titiz davranmasıdır.

Harcanan emeklerin heba edilmemesidir. Halka hizmet edemeyecek adamların adaylıklarına sırf seçimi garanti altına alayım diye geçit vermemelidir.

Türkiye’nin istikrara ihtiyacı var.

Türkiye’nin akıllı, bilgili ve çalışkan vekillere ihtiyacı var.

Türkiye’yi önümüzdeki süreçte çok büyük olaylar bekliyor. Gerek dış dünyada, gerek iç dünyamızda dinamik, yapıcı, akılcı lider kadrolara ihtiyaç var.

Türkiye bu dönemi kaybedemez.

 

Ahmet TÜRKAN - HABERNAME

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 3866 defa okunmuştur
Milletin ağzı yandı
Kandemir
Selamünaleyküm. İşim gereği birçok il ve ilçeyi dolaşıyorum.Çay kahve sohbetleri sırasında konu mutlaka dönüp dolaşıp gündemdeki olaylara geliyor.Teknolojik gelişmeler doğrultusunda,en ücra köşelere kadar ulaşan haberler milletin gerçekleri görmesine yardımcı olduğunu görüyorum.Güneş balçıkla sıvanmaz elbette.İnsanlar gerçeği gün gibi görür olmuşlar.Artık şapkalı dayı siyasetten de anlıyor ekonomiden de.İMKB.yi takip ediyor an be an.Yıllardır uyutulduğunu,aldatıldığını,sömürüldüğünü anlatıyor tek tek.Erdoğan geldi,insan olduğumuzun farkına vardı devlet diyor.Ben biraz kurcalamak için:Boşverin Erdoğanı diyecek oluyorum.Yooo diyor aç gözünü bak hemşehrim,şu geldiğin duble yollar varmıydı 10 yıl önce?Diyor.Doktorlar bizi adam yerine bile koymazdı eskiden,şimdi kapıda karşılıyor adeta.Sonra devam ediyor yanındaki hacı emmi,Eski siyasilerin oryantalist manifestolarını bir bir anlatırken gülmekten karnımıza ağrılar giriyor.Uyandı milletim Allah'a bin şükür.selam ve dua ile..
11 Mart 2011 Cuma 00:18
Beğendim (2)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Hanifa
Hanna
değerli yazar AKP 10 yıldaha iktidarda olacak,bu seçimde % 80 oy alacak 550 milletvekilin tamamını çıkartıp, çok kolay ve kısa bir Anayasa yapacak, 1. maddesi İdam cezasını tekrar getirmek olacaktır inşaallah Dediğiniz gibi en önmli konu vekil adayları olacaktır tabi, öncelikle YAŞ mağdurları aday yapılmalıdır.sonra Ergenekon Mağdurları seçilmeli, sonrada entellektüel sporcular vekil yapılmalıdır bunun dışında kimse aday yapılmamalıdır, bunlar emere itaat ederler kaliteli insanları politikanın dışında bırakmak ne kadar doğrudur. sırası geldiğinde politikacılara hatırlatacak bir söz söz kantardır doğru sözü tartar sözünde durursanız itibarınız artar sağlıcakla kalınız
10 Mart 2011 Perşembe 14:53
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri