Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmet TÜRKAN

BARİKATLARI YIKMAK

08 Nisan 2013 Pazartesi

4,5 yıldır devam eden bir dava Ergenekon davası. Bu kadar uzun sürmesi yapılan açıklamalara bakıldığında ucunun pek çok yerlere çıkması. Çok girift bir yapılanmadan söz ediliyor. Yargılama devam ettiği için yargılamanın usulleri ve neticeye taalluk edecek ifadeler doğru olmaz.

CHP ve MHP vekilleri ile İP'in Genel Başkanı yargılanıyor. Yargılamalar devam ederken vekil gösterildiler. Psikolojik oylar sayesinde vekil seçildiler.

Yargılamanın selameti için tutukluluk halleri devam etmesi gerekiyordu, partiler bunu bildikleri halde yargıyı hiçe sayarak tutuklu vekilleri aday gösterip seçmen üzerinde baskı kurdular ve seçilmelerini bir şekilde sağladılar.

Şimdi yargıya müdahale anlamına gelen bir tarz uyguluyorlar.

Bu gün Silivri’deler yargılamaya engel olmak için barikatları yıkıyorlar. Dokunulmazlık zırhına bürünmek ne acaip bir şeymiş meğer.

Suç işlemek serbest. İşle işle dolaş…..

Barikat yık..

Müslümanların önüne duvar dik….

Sonra…?

Mecliste 411 oy la kabul edilen Başörtüsü kanunu 411 el kaosa kalktı diye yaygara kopartarak Anayasa Mahkemesine gittiler. Mahkemeyi etkilediler, kanunu iptal ettirdiler ve sorunlar yumağının çözülmesine engel oldular.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerini boykot ettiler, çok bilmiş taraftar savcılarının da işaretleri ile kamuoyu oluşturup 367 masalı ile ülkeyi zamansız seçimlere ve külfetlere soktular.

O zaman kanunlar kendileri tarafına çalışır gibi görünüyordu.

Devir değişti ve artık daha adil savcı ve yargıçlar bunca zorlama ve dayatmaya rağmen yargılama sürecine en küçük bir zeval vermeden devam ediyorlar.

CHP;  İP’nin güdümünde ve bir takım marjinal grupların terörizme varan taşkın hareketleri ile süreci provoke etme gayretinde.

Dava ne AKP’nin nede Tayyip Erdoğan’ın davası değildir.

Ben AKP’nin avukatı değilim, ama bir şiir yüzünden 10 ay hapis cezası alan Erdoğan’ı da bu sistem yargıladı.

Muhtar bile olamaz diye bas bas bağırıp ellerinde kına torbaları ile dolaşanlar şimdi tutuşmuş görünüyor.

Men Dakka dukka….

O kadar zulüm; Alemlerin Rabbi’nin gadabına dokunmuş olmalı ki faillerin ayaklarına dolanmış gibi görünüyor.

Sabredin bakalım davalar bitsin. Suçlu masum bir ayrılsın.

Nasıl olsa itiraz hakkınız var.

Er geç adalet yerinin bulacaktır.

Hem adalet isteyip hem adalete engel olmak ancak CHP, İP ve marjinal sol grupların işi olabilir.

 

Ahmet TÜRKAN - HABERNAME

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 5100 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , ,

allahdan gayri her şey sanaldır
TC han
Sn. yazar balyoz ve ergenekonun bilen olduğunuza göre sizde bu işi planlayanın NATO ve FBI olduğunu da biliyorsunuzdur Bu ülkenin vatanseverlerini bu şekilde bertaraf ederken bazılarını da eşekten aşağı atıyorlar yine de şükür selamlar
11 Nisan 2013 Perşembe 13:44
Beğendim (0)Beğenmedim (2)
YORUMUN DEVAMI
TC han
Ahmet TÜRKAN
Balyoz'un hayali olmadığını en iyi bilenlerden biriyim. Nelerin ne amaçla yapıldığını iyi biliyorum. Nasrettin Hoca eşekten düşmüş ya.. Hani millet vah vah demiş. Hoca nedemiş...Beni en iyi eşekten düşen anlar. Balyozcuların darbesini yemiş biri... merak etme iyi bilir.....
10 Nisan 2013 Çarşamba 15:44
Beğendim (0)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
hayali düşman balyoz
TC han
sn. yazar balyoz, ergenekon, gibi davalar Nato,FBI'ın ülkemize dayattığı sanal(uyduruk) davalarıdır Nato bu dava ile bir kaç kuş birden vuracaktır 1- TSK yı yıpratmak 2- Ordusu dağılmış ülkeyi savaşa sürüklemek 3- İç savaş çıkararak ülkeyi bölmek tabiki sonunda hükümete fatura edecektir Siz Aydın Yazar olarak bunları göremiyorsanız bu ülkede yaşamıyorsunuz yada dini kullanan gurupların etkisinde kalmış olmalısınız Aydınlar konuları basından okuduğu ile yetinmez,derinliğine araştırır ondan sonra fikir beyan eder siz balyozla ilgili kaç sayfa iddaname,savunma okudunuz ve delilerini incelediniz,inceleme imkanınız yoktur eminim, çünkü savcılarda incelemeye vakitleri yetmediğini söylüyorlar,çünkü her bir sanık için min.2000 sayfa iddaname varoldğu için okumak bile zor her neyse siz bu Natonun uyduruk davalarından siyasi çıkar elde etmek isteyenler boşuna heveslenmesin çünkü balyozdan bir parti çıkabilir Türk Milleti var olsun selamlar haddini ve hakkını bilen tc han
10 Nisan 2013 Çarşamba 08:38
Beğendim (0)Beğenmedim (3)
YORUMUN DEVAMI
Yüce Türk Milletine Hainlik edenler, Hz. Peygambere zulum etmiş olurlar,
Hamid Türgeldi
Sn. Yazar,Değerli Okuyu insanlığın başlangıcından bu güne Tarih bilim mi diye tartışılırken sayfalarının arasında İktidarların gücü elinde tutabilmeleri için,sanal oyunlar,Sahte düşmanlar yaratıldığına çokca rastlanılmaktadır. Ayrıca,Ülkesine ve Milletine hainlik edenlerin nasıl bertaraf edildiği görülür Toplumlar kendilerine ve ülkelerine zarar verenleri hiç affetmedikleri tarih ortaya koymaktadır. Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devletine Hainlik eden kim olursa olsun Onları Allah havale edilir, Onun izni ile cezasız kalmamıştır Yüce Rabbim hainleri sana havale eder, Gaflette olanlara hidayet vermeni dileriz Bu topraklar için can verenler, sizler bu ülke için şehit oldunuz Ruhunuz şad olsun, bizde sizin yolunuzuda devam edeceğiz. Yüce Türk Milletine Saygı ve selamlarımla arz ederiz.
09 Nisan 2013 Salı 11:13
Beğendim (1)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
dukka dakka
handani
sn. yazar silivri, balyoz sizi fena etkilemişe benziyor boş ver bunlarıda şimdi, Natonunun atadığı Akil adam mi ? Nakil adam mi?, belli olmayan bazı insanlar türedi bunlar bu ülkedeki müslümanların parasıyla pkk, apo ve BOP probagandası yaparak natonun istediği şekilde bölünmeyi milleti ikna edeceklermiş Onlar ilk önce Türkiye Cumhuriyeti devletini ve Türk millettinin Tarihini öğrensinler de gelsinler Türkiye Cumhuriyeti devleti şehit kanlarıyla kuruldu o şehitleri Hz. Peygamber kucakladı Nato Gürcü,Kurt,Ermeni itfakiyle ülkeyi bölmeye çalışıyor ama Hafiz Allah bu milleti korur Müslüman Türk Milletinin konuşma zamanı geldi Ey Rabbim bin yıldır senin dinin bayraktarı son devlet Türkiye Cumhuriyetini koru, Türkleri küçümseyen zavallılar, Bir gün el aman dilersiniz İnşaallah Dualarınız Türk Milletinin üstüne olsun Selamlar
08 Nisan 2013 Pazartesi 15:14
Beğendim (2)Beğenmedim (4)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri