Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmet TÜRKAN

CHP KOMUTANI ZORGENERAL DENİZ BAYKAL

09.12.2009 08:53

Hiçbir taşın altına elini koymamış olan CHP Komutanı Zorgeneral Deniz Baykal açılım sürecini tıkamakla meşgul. CHP’nin diğer alt kademe komutanları ise darbe günlüklerine yeni maddeler ilave etmeye çalışıyor.

Yapılan açıklamalar saçmalıklardan başka  bir şey değil.

 

“CHP Milletvekili Korkmaz, ''Halkın, müdahalenin zaruri hale geldiğine karar vermesi durumunda darbenin olacağını'' söyledi.

Key ödemelerine ilişkin kanun tasarısının görüşmelerine ''darbe'' tartışmasıyla başlandı. CHP İstanbul Milletvekili Esfender Korkmaz'ın sözleri tartışmaya neden oldu.

CHP İstanbul Milletvekili Esfender Korkmaz, ''Halkın, müdahalenin zaruri hale geldiğine karar vermesi durumunda darbenin olacağını'' belirtirken, AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, ''12 Eylül'e zemin hazırlamak için binlerce genç toprağa gitmedi mi? Darbeler iktidara değil, demokrasiye karşı yapılır'' dedi.

Esfender Korkmaz'ın kabul edilemez sözleri: ''Halkın tek güvendiği orduya karşı da maalesef, asimetrik propaganda yapılmaktadır. Halkın yüzde 85'i orduya güvenmektedir. Bu kaosları kim çözecek? Eğer siz çözebilseydiniz bu kaosları oluşturmazdınız. Hiçbirimiz bu kaosu istemeyiz. Ben demiyorum ki Türkiye'de illa müdahale olsun. Ama halk müdahalenin zaruri hale geldiğine karar verirse olur. Bunu halka söyletmeyin. Eğer halk Türkiye'de bir müdahale gerektiğine inanırsa... Elbette kimsenin gönlü buna razı değil. Eğer halk Türkiye'de kaosun çözülmediğine kanaat getirir ve bu siyasi kaos içinde çözüm olmayacağına kanaat getirirse ve buna mecbur kalırsa bir müdahale istemeye.... Bundan hiçbirimiz hoşnut olmayız. Böyle bir müdahale olmadan biz çözeriz. ABD'den yardım isteyerek, iç sorunlarımızı çözemeyiz.'' CHP'li Korkmaz, AK Parti sıralarından laf atılması üzerine, ''Ergenekon'un hesabını da soracağız'' dedi.”

Siz elinizi sakın ola taşın altına koymayın, sakın ola açılıma destek vermeyin. Şehitlerimize acımış üzülmüş görünün ama bıyık altından gülmeye AKP bitti koçum demeye devam edin.

Bu problem sadece AKP’nin problemimidir…?  Sayın Zorgeneral.

Sonsuz muhalefet içgüdünüzle ne zaman bir yaraya merhem olacaksınız. Ne zaman darbe kızıştırmalarından vaz geçeceksiniz.

Hem 12 Eylül darbecilerini yargılayalım diyeceksiniz, hem de darbe çığırtkanlığı yapacaksınız. 28 Şubat’çıları destekleyeceksiniz.

Ergenekon hayal diyeceksiniz. Ama komutanlarda hesap verir diyeceksiniz. Herkes kanun önünde hesap vermeli derken başka hesaplar peşindesiniz gibi.

Sorun bakalım 367 Sabih Bey bu konuda ne buyuruyor.

Bir kulp bulmuştur belki. Ama sırası gelmeden söylemez.

Şunu unutmayın Sayın Zorgeneral, dünya üzerinde 2 tür savaş yapılmıştır bu güne kadar.

·         Din savaşları

·         Rant savaşları. Evet din savaşlarında da bir tarafın rantının kaybolması yüzünden sonuçta rant savaşına dönüşmüştür.

Bu gün içinde bulunduğumuz süreç rant savaşı değil de nedir. Asala’nın bittiği gün PKK terörü başlamıştır. Bu terör bazı güç ve çıkar odakları tarafından Ülkemizin başına sarılmıştır.

Bunu sizde çok iyi bilirsiniz, PKK terörünün en yaygın olduğu Güneydoğu Anadolu Bölgesi terör öncesinde de sınır kaçakçılığının en üst seviyede olduğu bölge idi. PKK terörünün devam ettiği sürede de kaçakçılığın ana üssü olarak devam etmektedir. Bu sürecin devamı rant için olmazsa olmazdır. Başka türlü rantiyeciler oralarda at koşturamazlar.

Bu durum ABD kaynakları tarafından açık-açık yayınlanmıştır. PKK terörü biterse rantın nasıl paylaşılacağına kadar ince hesaplar yapılmaktadır. PKK’nı ABD bankalarındaki parasının hesabı yoktur. Bunu görmezlikten gelemezsiniz.

Çok merak ediyorum bu rant savaşından kazancınız nedir.

Evet aynı soruyu Sayın Bahçeli’ye de soruyorum. MHP’nin bu rant savaşından kazancı nedir.

PKK ve yandaşlarının bu kadar azıp sapmasının sebebin i anlayabilirim. Çünkü rant çeşmeleri kesilecek. Bu gün elebaşı rolündeki pek çok terörist sıradan adamlar durumuna düşecek. Önlerinde tir-tir titreyen yandaşları artık onlara selam bile vermeyecek.

PKK’nın meclisteki temsilcileri belki Meclise bile giremeyecekler. Bunlar rant kaybıdır ve bunun bitmesini istememeleri çok normal.

Sizin zorunuz nedir. Allah aşkına adam gibi bir mazeret bulun.

Sayın Başbakanım ve Sayın İçişleri Bakanım. Lütfen süreci iyi yönetin. Şu anda süreci kontrol altına alamadığınız görülmektedir.

Açılım fikri kesinlikle doğrudur.

Ama iyi yönetilmelidir.

Sürecin başladığı tarihten itibaren bir Milat belirleyin.

Bu açılım tamamlanıncaya kadar gerekirse Olağanüstü Hal Mahkemelerini devreye sokun ve teröre karışanları, yardım ve yataklık edenleri Harp Mahkemeleri Kanununa göre yargılayarak en şiddetli cezaların verilmesinin yolunu açın.

Başka türlü durduramazsınız.

Bu süreç başka türlü yönetilemez.

İçinde bulunulan durum adı konulmamış bir rant savaşıdır. Taraftarları PKK içinde kümelenmiş ve Kürt toplumunu alet etmektedirler. Kürt sorunu ile uzaktan yakından alakası yoktur. Her şeyden önce terörist başı Kürt değildir. Yapılan araştırmalar bunu açıkça göstermektedir.

Terör sorunları çözmeyecektir. Açılıma karşı olanlar neyin yanında olduklarını bir kez daha düşünmelidirler.

Ahmet TÜRKAN-HABERNAME

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 5564 defa okunmuştur
mert
ismail
yazılarınızı takibe başladım rabbim kaleminize kuvvet versin
13 Aralık 2009 Pazar 16:34
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
ana resim ne diyor
Ahmet TÜRKAN
Sayın Aslı Değirmenci, Temel ile İdris Ormanda piknik yapmak istemişler. Arabaları ile bir hayli yol aldıktan sonra Temel İdrise ormanı görebiliyormusun diye sormuş. İdris biraz bakındıktan sonra : Valla Temel ağaçlardan bir şey göremiyorum demiş. Kelime oyunlarına takılıp ana fotoğrafı gözden kaçırmayalım. Bu gün ülkemizde masum insanlar öldürülüyor, askerlerimiz şehit ediliyor. Bunun sebebini anlamaya çalışalım. Akan kan kime fayda verir. lütfen fotoğrafa iyi bakın. Sonra Ormandaki çiçeklere, böceklere bakarız siz merak etmeyin.
10 Aralık 2009 Perşembe 18:37
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
cirkin
aslı degirmenci
sayın ahmet bey rant kelimesine o kadar cok kullanmışsınız ki,allah aşkına bir de akp nin rantlarında bahsetseniz olmazmıydı.ülke tüyleri yolunmuş kaza döndü arkadaşım.bu konuları yazmak işinize gelmiyor sanırım teşekkürler
10 Aralık 2009 Perşembe 17:32
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
TEHLİKELİ VİRAJDAYIZ
Hasan Tülkay
Hadiseler akıl mantık şirazesinden çıktı. Herkes ağzından çıkana dikkat etmeli.. Bir söylersen iki dinlemenin vaktidir.. Ancak açılım sürecinde bölücü fitnenin kudurduğu da bir gerçek.. Keşke bu süreç bir etnik kalkışma tehlikesine dönmeseydi...
09 Aralık 2009 Çarşamba 18:52
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
GÜZEL
R. Ercan BİTİKÇİOĞLU
Muhterem üstadım, sipariş vermek gibi olmadı inşaallah. Ben sizin bu konuları hakikaten güzel tahlil edecek bir kapasiteye sahib olduğunuzu bilerek böyle yazdım. Biz emekli askerler siyasî konuları daha bir dobra dobra yazarız sivillere nisbetle... Şimdi siviller bana sitem edecek ama... Neyse şaka bir yana kalemine kuvvet kardeşim. Selam, dua ve muhabbetlerimle.
09 Aralık 2009 Çarşamba 18:00
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri