Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmet TÜRKAN

DARBECİLER ACİLEN DİVAN-I HARPTE YARGILANMALIDIR

19 Temmuz 2016 Salı

15 Temmuz 2016 Günü FETÖ tarafından girişlien ancak Rabbimizin yardımı azizi Türk milletinin Başkomutanının emrine imtisal ederek sokakları canilere dar etmesi sebebi ile başarısızlığa uğrayan darbe girişimi için, halkımızın "İDAM CEZASI TEKRAR GÜNDEME GELMELİDİR" talebine karşılık,1632 SAYILI  ASKERİ CEZA HUKUKUNUN 20 Maddesinin hala yürürlükte olduğunun altını çizmek isterim.

Devletin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın yapması gereken şey, acilen Başkomutan sıfatı ile sıkı yönetim ilan edip, bu hainleri Divan-ı Harp Usulüne göre yargılayıp cezalarını infaz etmelidir.

Kanun aynen aşağıda olduğu şekildedir.

 

İKİNCİ BAP 
CEZALAR

UMUMİ HÜKÜMLER

BİRİNCİ FASIL 
ASKERİ CEZALAR

ÖLÜM CEZASI 
Madde 20 - 1 - Ölüm cezası, buna mahkum olan kimsenin hayatının izale olunmasıdır.  Bu ceza askeri şahıslar hakkında askeri bir cürümden dolayı hükmedilmiş ise mahkumun kurşuna dizilmesi suretiyle infaz olunur.

 

2 - Askeri olmayan bir cürümden dolayı askeri şahıslar ile askeri olmayan şahıslar hakkında askeri mahkemelerden verilen ölüm hükümleri Türk Ceza Kanunu'nun 12 nci maddesi mucibince icra olunur. Bu veçhile asılacak ölüm mahkumları cezanın infazı için o baptaki ilam ve tasdik emri suretleriyle C. Müddeiumumiliğine verilirler.

 

Başka kanun aramaya gerek yoktur.

Bu durum olağan üstü bir durum olup Divan-ı Harp kurarak bu işin hallinin çabuklaştırılmasıdır.

Yüce Türk Milletine ve Başkomutanımıza hatırlatmak amacı ile duyurulur.

Ahmet TÜRKAN - HABERNAME

Kaynak : http://www.basarmevzuat.com/dustur/kanun/3/1632/1632.htm

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 3318 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

Bu YAZI gorülmeli
Ahmet Medeni
Ahmet Bey başkomutana bu YAZI YOLLANMALI. Bu kadar.
25 Temmuz 2016 Pazartesi 15:27
Beğendim (1)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri