Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmet TÜRKAN

GEZİ OLAYLARI ÜSTÜNE

12 Haziran 2013 Çarşamba

Gezi olayları başladığı günden bu yana takip ediyorum. Facebook sayfamda sürekli itidal mesajları vermeye çalışıyorum. Bir ara arkadaş listem dikkatimi çekti, ben itidal çağrısı yaptıkça listemdeki sayı azaldı. Yaklaşık 50 kişi beni arkadaş listesinden silmiş. Ben de bir hakaret sonucu 1 kişiyi sildim onu da atlamayayım.

En son yazıma bu gün göz atmıştım, yorumlar dikkatimi çekti, son olaylarla ilgili yazı yazmam konusunda bir hayli ısrarcı yorumlar aldım.

Tarihi tekerrür ettirmek isteyen ciddi bir dış mihrak çalışması ile ittifak halindeki muhalefet var. Siyaseten iktidarla baş edemeyen muhalefet dış güçlerle işbirliğine girdi.

Okuyucularım sürekli yazmamı istiyor. Bende beni sosyal medyadan da takip eden dostlarıma kısa anekdotlarla bu konuyu izah etmeye çalışıyorum.

Taksim gezi parkındaki olayların 3-5 ağaç meselesi olmadığını ilk gönden beri söylüyor ve derin yapıya dikkat çekiyorum.

Bu yazımda da tekrar edeceğim. Bu olaylar 3-5 ağaç meselesi değildir. İstanbul’un Sarıyer ve Beykoz (özellikle Kavacık) bölgesinde kesilen hadsiz sayıda ağaca ses çıkartmayan çevreci halkımız….! 2 çürük ağacın hesabını yapıyormuş gibi görünse de durum ağaç meselesi değildir. Ne sağcıyım ne solcu çapulcuyum çapulcu diyen elitlerin tezgahında pişirilip gezi meydanında ortaya dökülen provokasyon bildiğiniz gibi devam ediyor.

Zamanında mütedeyyin kesimin kırıp dökmeden yaptığı başörtüsü eyleminde kuru kalabalık diye laf eden Mesut Yılmaz iktidarı unutuldu. Bunlar “devlete baş kaldırıyor” diye orantısız güç kullana Ecevit iktidarı unutuldu.

Ortalığı yakıp yıkan, polise taş ve Molotof kokteyl atan, sloganlarında terörist grupların mesajlarını haykıran yıkıcı bölücüler demokratik hak arayan masum vatandaşlara devşirildiler.

Alenen dış mihrakların ve marjinal grupların sahadaki varlıkları destekçi medyanın tüm gizlemesine rağmen göz önünde olmasına rağmen gerçekten olayların sadece masum katılımcısı olan halk da neye hizmet ettiğinin bilemeden sahaya çıkıyor, merak aver gözlerle olayları izlemeye çalışırken kendisini olayların içine buluyor ve sahada fason görüntülerin oluşmasına zemin hazırlıyor.

Ortaya bombanın ipinin çekip bırakanlar; bakın şimdi kenardan izliyorlar. Olaylarla işimiz olmaz diyorlar. Ne olduğunu anlamaya çalışanlar şimdi direnişçi yapıldılar haberleri bile yok.

3 büyük takımın taraftarları. Amigoları ne derse onu yapan, yat deyince yatan, kalk deyince kalkan taraftar grupları kendilerini herhalde maçta sanıyorlar ki manasını bile anlayamadıkları sloganlarla ortalığı ateşe veriyorlar. Daha çok değil 3 hafta önce rakip takım oyuncusunu katledecek derecede gözü dönmüş taraftar şimdi rakip takım taraftarı ile kendilerine verilen talimatlar muvacehesinde hükümet aleyhine gösterilere alet oluyorlar.

Toplumun büyük bir kısmı futbol taraftarı psikolojisine sahip. Amiyane tabirle sürü psikolojisi içindeler. Askerlikte bir espri konusu vardır. Bölüüüük dur…. Kandıralı sen de dur …! Derler.

Muhalefeeeeetttt durrrrr. Halkkkkııımmmm sen de dur. Çünkü oyuna geliyorsun.

Dış güçler ve de ihanet içindeki ERGENEKON, CHP, İP, BDP-PKK koalisyonu öyle istiyor diye memleketine ihanet edemezsin.

Çünkü sen bu vatanın evladısın. Şehit haberleri gelmiyor diye üzülenler, 3. Köprü yapılıyor diye üzülenler, 3. Havaalanı ihalesi yapıldı diye üzülenler, Kanal İstanbul projesi hayata geçirilecek diye üzülenler, IMF borcu bitti, bir de şimdi borç veriyorlar diye üzülenler ekonomik kalkınmada ABD ve AB’yi solladılar diye üzülenler şimdi sevinmek için fırsat kolluyorlar.

Bu vatan bizim. Hainlere fırsat vermeyelim. El birliği ile memleketimize sahip çıkalım. Eğer tek sorun iktidarı değiştirmek ise seçimler yakın.

Eğer enflasyonu, ekonomik krizleri özlediniz se seçim yakın, 70 cent’e muhtaç olduğunuz günler gönlünüzde hala yer tutuyorsa seçim yakın.

Hortumcuları özlediniz, bankerleri özlediniz, %140 enflasyonu özlediniz biliyorum. Paramızdaki bol sıfırları özlediniz. 10 yılda bir mutat hale gelen darbeleri özlediniz. Bilemiyorum daha neleri özlediniz.

Seçim yakın. Biliyorum; demokrasi bize 10 numara büyük geliyor. Olağanüstü haller, sıkı yönetimler, darbeler halkı daha bir disipline eder. Sokağa çıkma yasakları, belki tek kanal televizyon. Bunlar mı özledikleriniz.

Seçim yakın, memlekete bir şey kazandıramayan ferasetsiz adamları seçin; ne diyeyim yakın, kendinizi ve memleketi yakın…

Böyle söylemek istemezdim… Ama sabrın bir sonu var. İnşaallah Bu cehalet ve sefalet özlemi fiili dua yerine geçmez. Aklı selim kazanır da refah ve huzur ortamı devam eder.

 

Ahmet TÜRKAN - HABERNAME

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 4974 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , ,

mahlukattan, kulluğa
TC mahluk
sn. yazar Müslüman Türk Milletinin hedefi.! mahluk olarak dünyaya geldikten sonra Rıza-yı bar-i için mücadele ve Milletine faydalı olmak çalışmak sonra yaradana kul olarak asli vatanımıza dönmeyi istemek durumundadır Gemiler, yatlar ,katlar, atlar, almak tabi ki nimettir. Ancak fazlası dünyevileşmek değil midir? Paralar akmasın diye barajlar kurarak insanlara dağılımı engellemek adaletli olmaz Bütün nimetlere sahip olmak ve hiç bölüşmemek Sultana yakışmaz Allah her şeyi yarattı , her şeyi insanlara lütfetti daha da yüceldi, Her şeyi dağıtmasa kendisinde bıraksa onu kimse bilmezdi ? Ağalık, cömertlikle, dağıtmakla olur Osmanlı Sultanları kendi tebaasına pek çok arazi ve mülk bağışında bulunmuştu Dünyayı Yamadık, Yırtarak Dinimizden Dünya ve Ahiret birlikte gitti Elimizden Müslümanlar uyanık olalım Devletimiz ve Milletimiz için çalışalım Rabbim Milletimiz ve Devletimiz için çalışanların yar ve yardımcısı olsun, Ya Kafi Birliğimizi, Dirliğimizi muhafaza et - Amin
27 Haziran 2013 Perşembe 11:59
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
turk capulıye katkı
tc Hümavi
Sn. tc capulı sizi kutluyorum ülkemizin hangi oyunlarla karşı karşıya olduğunu iyi görmüşsünüz akp natonun ülkemizi bölme projesi olduğunu cümle alem biliyor, ama sadece temiz Müslümanlar anlayamadı Güney Doğuda TSK nın Komutanın helikopterine ateş açıldı ? Cizrede garip olaylar hayra alamet değil ! Natonun talimatıyla Bu bölge pkk ya mı terk ediliyor ? akp proje kapsamında bu ülkeyi bölüyor ama Bizim Türk Milleti fark edemiyor çok yazık oluyor !!!!!! Ülkeme ve Yüce Türk Milletine Hainlik yapanları Rabbim sana havale ediyorum Müslüman Türk milletine Selam olsun TC Hümavi
27 Haziran 2013 Perşembe 11:25
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
sahneden gitme vaktidir bop başkanı
turk capulı
sn okuyucu bop başkanı kendisi gürcü olduğunu,bu ülkeyi pazarlamak için geldiğini övünerek türklere karşı söyledi bop efendi natonun atına bindi projeye kurban oldu, çok yakında nato kendisini indirebilir bop efendi bu ülkeye iyilik etmek için düştüğü duruma rağmen nato nun oyununu açıklasın, bu ülkeyi bölme projesinin neresinde durduğunu, ülkeyi pazarlarken nereleri pazarladığını belirtirse Türk milleti bu konuyu bir şekilde çözeceğine inanıyorum bop efendi sen nato efendine dön size hayır dualar ederiz nato ile başın beleya girerese Türk milleti sana kucak açacağından şüphe etmeyesin Rabbim Sonumuzu hayırlı kılsın, Rabbim bu ülkeye iyilik edenleri muavffak et Hainleri azabına havale ediyorum -Amin
25 Haziran 2013 Salı 14:24
Beğendim (2)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
sizi iyi idare edeceğiz
tayyip-çi
sn. yazar Sizi bilmeme ama Bizler iktidarın nimetlerinden yararlananlardan değiliz, Sizi daha iyi idare etmek için dini daha çok öne çıkaracağız, başta taksim olmak üzere her köşe başına cami yapacağız, tüm kamu binalarını otel olmasını sağlayacağız, hiç bir üretim yapmayacağız, Biz gürcüler, Kürtlerle birlikte Türk ismini kaldıracağız çakma 3. bop osmanlıyı kuracağız keyfe keka sefa süreceğiz türkler sürünmeye devam etsin akp nato projesidir onun için korkumuz yok bir veya 2 sene sonra tarihteki yerini alacaktır. saygılarımla
19 Haziran 2013 Çarşamba 11:01
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
bi-tayyibe cevap
turk capulcu
sayın tayyib -ci Türk olmasaydı siz, gürcü, çerkez, abaza, ermeni,Kurd,süryani nesliniz olmazdeı herhalde çünkü, Kafkasyada, dağıstanda Rus sizi kıraraken Türkler kurtadı sizi ama siz bunu bilmezsiniz,, Sizler Bu ülkenin ekmeğini yediğiniz halde tabağını kirletiyorsunuz böyle yapmak ancak .... mahluklara mahsustur. Keser Döner, Sap Döner, Gün Gelir Hesap döner Hızır AS geldiğinde çerkez etem, sahte saitler nere gireceğini göreceğiz İnşaallah Bu ülke Atalarımın aziz kanı ile çok zor şartlarda kuruldu, tekrar kurmak gerekirse bizde kanlarımızı ortaya koyar çocuklarımız içim tekrar kurarız Türkler 17. devletini kurar ve Tarih deki yerini mutlaka alır. Rabbim Müslüman Türk Milletini Kıyamate kadar muhafaza etsin - Amin
18 Haziran 2013 Salı 09:54
Beğendim (1)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri