Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmet TÜRKAN

HEP BİRLİKTE YARINLARA

13.09.2010 07:54

Sıcak yaz, sıcak siyaset sonunda Türkiye referandumda % 58 lik oy oranı ile EVET dedi. Şimdi mevsim sakin, siyaset de sakin olmalı, artık vazife zamanıdır.

İtiraz edenler, kendilerine göre durumdan vazife çıkaranlar olabilir.

Demokrasi işte böyle bir şey. Sonuca katlanırsınız.

Ancak asıl demokrasi mücadelesi bundan sonra başlayacak. Bu güne kadar hazırlanan paketi destekledik. Çünkü bu paketin memleketimiz ve halkımız için yararlı olacağı kanaatimiz vardı. Bundan sonra ise paketin içeriğinin gerçekten yararlı olabilmesi, ümitlerimizin boşa çıkmaması için takipçisi olacağız.

Referandum siyasi bir tercih değil, Türkiye’nin demokrasi sınavı demiştik.

Vesayet algısı ve baskısı bitsin demiştik.

Bu sonuçlar Türk halkının gerçekten demokrasiye inandığını ispat etmiştir. Türk halkının darbecileri desteklemediği anlaşılmıştır. Onca siyasi manevraya rağmen Halkımızın demokrasi anlayışının önde olduğu görülmüştür.

Uydurma anket sonuçlarına, kandırmaca sloganlara itibar etmediği görülmüştür.

Şimdi hükümete düşen görev üstüne aldığı vazifeyi doğru yapmak, bizlere düşen görev ise hükümetin paket ile ilgili atacağı tüm adımları ciddiyetle ve kararlılıkla takip etmektir.

İçi boş maddeler elbette bir işe yaramayacaktır. Evet dediğimiz maddeler ile ilgili alt madde ve mevzuatlarının bir an önce düzenlenmesi ve hayata geçirilmesi,  uygulamada eksik kalabilecek hususların çok ciddi olarak ele alınıp süratle bertaraf edilmesi en büyük arzumuzdur.

Referandum sürecinde hayır diyenler şimdi başka manevralar yapacaklardır. Bahçeli gibi erken seçim yapılsın diyenler, paket işe yaramadı diyenler Kılıçdaroğlu gibi baskı altında evet dediler diyenler de olacaktır.

Varsınlar desinler.

Türk halkı neye evet dediğini çok iyi biliyor.

Seçim asla öne alınmamalı, bu süre zarfında hükümet mevzuat düzenlemelerini en iyi hale getirecek çalışmaları en kısa zaman da yapmalıdır.

Yoksa bundan sonra kimseyi ikna edemez.

Referandumda türlü manevralar yapıp şimdi tebrik ederim diyenler de olacaktır.

Olsun, hatadan geri dönmek de iyidir.

Ülkemizi güzel günler bekliyor.

Hep birlikte el ele vererek en iyiye ulaşmak için çalışmaya devam edeceğiz.

İyi olanı destekleyeceğiz.

Yanlış olanı eleştireceğiz ki doğruyu bulalım.

Sonucun tüm Türkiye ve halkımız için hayırlı olmasını temenni ediyorum.

 

Ahmet TÜRKAN - HABERNAME

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 4002 defa okunmuştur
dikkat
Ahmet TÜRKAN
Sayın Ömür Hanım.....! Yazımı lütfen dikkatle okuyun. Ben referandumda evet demiş olabilirim. Evet demem her şeye evet anlamına gelmez. İcraatların takipçisi olacağız demek sizce ne manaya geliyor. Hükümet evet aldı diye peşini bırakacakmıyız. Elbette takipçisi olacağız. Bundan sonrası daha önemli. Doğru şeyler yapılması için çalışacağız.Doğru olanı destekleyeceğiz yanlış olanı eleştireceğiz. Hayır demenin de evet demeninde kendi içinde gerçekleri vardır. Deniz Gezmiş' 71 darbecileri astı bilmem hatırladınmı. Yani statükocular.Yani 28 şubat'ın öncüleri. 80'in öncüleri. Demokrasiye inanmayan darbeciler astılar. Bundan nasıl hayır sonucu çıkardın anlayamadım.
19 Eylül 2010 Pazar 11:24
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
2
ÖMÜR
TARİHE BAKTIĞIMDA,ATATÜRK VAHDETTİNE HAYIR DEMESEYDİ,BUGÜNKÜ ÜLKEYİ KURAMAZDI sn Türkan.pir sultan osmanlı karanlığına hayır dediği için canını verdi.DENİZ GEZMİŞLER EMPARYALİZME SÖMÜRÜYE HAYIR DEDİKLERİ İÇİN ASILDILAR sn Türkan.yani HAYIR DEMEK CESARETTTİR,YÜREKLİLİKTİR!!BUYÜZDEN KENDİMLE GURUR DUYUYORUM.ama birşey daha yazayım.hep birlikte TAYYİBİN BUNDAN SONRAKİ İCRAATLARINI GÖRECEĞİZ.ZAMANI ve YERİ GELDİNDE DURUMLAR AKSİ ÇIKARSA,SİZİN VİCDANINIZ SILAMAYACAKMI SN TÜRKAN?EMEK VERDİĞİNİZ YAZINIZ için VAR OLUN diyorum.ama dediklerimi kulağınızın arkasına NOT alın emi:)?
18 Eylül 2010 Cumartesi 09:07
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
ERKANA:)
ÖMÜR
HİÇ SEVİNME ERKAN BEN BURDAYIM:)DEMEK REFERANDUM DEMOKRASİNİN DEMOKRASİNİN ZAFERİ HA sn Türkan?hangi demokrasinin peki?ARAÇ olarak kullanılan demokrasininmi?AMAÇ olarak kullanılsaydı,AYM gibi biryerde ÇÖZÜLECEK MADDELERİ HALKA YÖNETLMET,HALKA BASKI UYGULAMAK,ESNAFLARA SORUŞTURMA AÇMAKTA SİZİN BU DEMOKRASİNİN İÇİNDE VARMI sn Türkan?
18 Eylül 2010 Cumartesi 08:58
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
inşallah
erkan
inşallah öyle olur sn.Türkan. Referandumdan önce Hayır diyenler yorum yazmıyorlar artık
17 Eylül 2010 Cuma 12:00
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri