Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmet TÜRKAN

KUDURMUŞ İSRAİL

31.05.2010 08:53

İHH İnsani Yardım Derneği’nin öncülüğünde Gazze için” İnsani Yardım” taşıyan gemilere İsrail tarafından silahlı saldırıda bulunarak yardımı engellemeye çalışması bu işin arka planını ve vehametini anlatmaya yeter.

Üstelik uluslar arası sularda, üstelik korumasız,  silahsız, sırf insani yardım malzemesi taşıyan gemilere saldırılması masum gözlerle izlenecek kadar basit bir şey değildir.

İsrail’in kudurmuşluğunu, Filistin davasının ne demek olduğunu gözler önüne sermesi açısından dikkatle izlenmesi gerekmektedir.

Bu İsrail tarafından birinci derecede Türkiye’ye, ikinci derecede İslam alemine ve dünyaya meydan okumadır.

Uluslar arası sularda, uluslar arası hukuku hiçe sayarak böyle bir saldırı Filistin’deki durumun adil bir mücadele değil doğrudan doğruya Filistin halkının yok edilmesine yönelik fiili bir durumdur.

Türkiye bu durumu sadece telin ederek geçiştiremez.

Bu duruma ciddi yaptırımlarla müdahale edilmelidir.

Yüzyıllar boyu dünya tarafından dışlanmış, İslam alemi tarafından kendilerine yurt verilmiş Yahudiler bu gün katiller sürüsü olarak Filistin’de özellikle Gazze’de katliamlarını sürdürülüyordu.

Bu gün Filistin’e yapılan insani yardım götüren “ROTAMIZ FİLİSTİN YÜKÜMÜZ İNSANİ YARDIM” sloganı ile yola çıkan YARDIM gemilerine saldırması, rast gele ateş açarak insanların ölümüne ve yaralanmasına sebep olması kamu vicdanını çok derin bir şekilde yaralamıştır.

Artık bu zulmün bitmesi, gerekirse son derece sert yaptırımlar kullanılarak İsrail katliamının durdurulması gerekmektedir.

Türkiye elinden geleni yapacaktır. Buna inanıyoruz.

İslam alemi gerekeni yapmalıdır.

Korkak davranarak İsrail zulmünden kurtulmak, Gazze’nin selameti için yeterli değildir.

Dünya bu saldırıya tarafsız kalamaz.

Yazımı hazırladığım saatlerde Türk Dışişleri Bakanlığı tarafından “KABULÜ MÜMKÜN DEĞİL, ŞİDDETLE KINIYORUZ” dedi. Devamında İsrail bunu sonuçlarına katlanacaktır dedi.

Ümidimiz , gerçekten bunu İsrail’in yanına bırakılmamasıdır.

Gerekenin en uygun şekilde yapılmasıdır.

Türkiye’nin bölgede oynadığı role karşı bir saldırı bir meydan okuma olduğu unutulmamalıdır.

Ümidimiz Türkiye'nin bu süreçte İslam alemi, Birleşmiş Milletler yani Dünya ile entegre olarak bu kudurmuşluğu susturmasıdır.

İsrail’in pisliklerini her fırsatta destekleyen yalnız Obama’nın Başkan olduğu dönemden itibaren daha dikkatli yaklaşan ABD bu durumu nasıl değerlendirecek gelecek günler bunu gösterecektir.

Ahmet TÜRKAN - HABERNAME

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 6346 defa okunmuştur
ER MEYDANI
Derya FIÇICI
değerli ağbim Abdurrahman DİLİPAK ın dediği gibi işte er maydanı elçilik kapatılsın bütün ilişkiler kesilsin ozamn görelim one munite çıkısını. birileri EY İSRAİL EY EMPERYALİST AMERİKA sizden büyük ALLAH C.C. var demeli SELAM Allah'dan başka kimseyi Rab edinmeyenlerin üzerine olsun inş.
04 Haziran 2010 Cuma 01:10
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
NECİP FAZILIN DA DEDİĞİ GİBİ
Sabir
Yahudiler mi dediniz?onlar yumurtalarını pişirmek için dünyayı ateşe vermekten çekinmeyen lanetlilerdir.(N.F.KISAKÜREK)
02 Haziran 2010 Çarşamba 12:40
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Birileri dur demeliydi.. Bize nasip oldu..
Hasan Tülkay
İslam aleminin gereğini yapacağına ah bir inanabilsem... Ne kadar bozulduk desek de, bu iman hassasiyeti yine bizde var.. İsrail’in kudurmuşluğunu biz zaten biliyorduk amma, bu olay vesilesiyle cümle cihan farkedecek inşallah...
02 Haziran 2010 Çarşamba 08:03
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Aptekin
Koray
Yeryüzü zulümle dolmadan Mehdi (AS) gelmeyeceğini buyuran hz pygamberimizin sözleri tahakkuk etmekte. Sevinip müjdeleşmek lazım ki Hz Mehdi gelecek ve İslam tüm dünyaya hakim olacaktır. Türk - İslam birliğinin bir an önce oluşmasını istemek ve Mhdi için dua etme vakti gelmiştir. http://www.mehdininozellikleri.com/index.php
31 Mayıs 2010 Pazartesi 09:29
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri