Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmet TÜRKAN

LAWRENCE VE ARTİN AGOPYAN (APO)

11 Mart 2013 Pazartesi

Arap alemini Osmanlı'dan koparan İngiliz casusu Thomas Edward Lawrence ile Kürt’leri Türkiye’den koparmaya çalışan Ermeni casusu Artin Agopyan (Apo).

İkisi de savunuyor gözüktükleri milletlerin öz evladı değiller.

İkisi de casus.

Arap alemi geriye dönüp baktıkça, bu gün başlarındaki hengameleri gördükçe oturup ağlıyorlar. Yanlış yaptık İngiliz casusuna uyduk diyorlar. İnternetten araştırma yaparsanız bu tür ağlama ve sızlanmaları çokça görürsünüz.

Yarın Kürt’lerin de akılları başlarına geldiğinde bu günlere ağlayacaklar. İnşallah daha çukurlara düşmezler.

Bu gün aradıklarını beyan ettikleri haklarını dile getiremeyen Kürt liderler Ermeni Apo’dan akıl alıyorlar.

Çünkü fikri mayaları bozuldu. Fikirleri sağlıklı değildi. En azından kan dökecek problemler değildi.

Pek çok şey zaten aşılmıştı. Yatırımlar yapılıyordu.

30 küsur yıldır kan döken terör örgütü bir Ermeni ajanının emri ile kim olduklarını bir türlü anlayamadıkları dış güçlerin, mağaralarda birlikte yaşadıkları yabancı teröristlerin hain planlarına alet olmaktan kurtulamadılar.

Şimdi sözde barış görüşmeleri yapılıyor.

Ne diyelim savunacakları bitti, hiç olmazsa akan kanı durduralım diyecek kadar cesaretleri gelmiştir diye inanmak istiyorum.

Hem hükümet Apo ile görüşmeden problemlerin çözülemeyeceğine inandı,  hem de Kürt’lerin siyasi temsilcisi olduğunu söyleyen BDP’li vekiller Apo’dan akıl almadan fikir beyan etme cüretini gösteremez oldular.

Ne oldu sizin fikirlerinize.

Ne oldu eşitlik isteklerinize.

Eşittiniz de laflarınız boğazınıza mı düğümleniyor.

Yoksa söyleyecek bir şey bulamayıp Artin teröristinin zalim kollarına mı atlıyorsunuz.

Eş Başkan Gültan Kışanak;  Apo serbest kalacak diye feryad ediyor.

Apo serbest kalırsa ilk önce senin canın yanacak,  haberin yok.

Heyhat peşinden koşulan kardeşliğimizi bozanlar, yolları ayıranlar dün olduğu gibi bu günde fitneci Hristiyan aleminin çocukları. Yani açıkça söyleyeyim Güneydoğu probleminin gizli finansörleri.

Herkes biliyor da çıkar dünyası, siyaseten söylenemiyor.

Irak’a demokrasi getirme yalanı ile 1,5 milyon Irak’lıyı katleden, 10 yıldır sınırsız kan döken ABD’de aynı; yani Hristiyan aleminin bir devleti. Dünya’nın gözünün içine baka baka yalanlarını delil gösterip bu zulmü işlemeye devam ediyorlar.

Bölüp kurtardık diye gösterdikleri Kuzey Irak’ın başına da Yahudi Barzani’yi oturttular. Asla birleşme olmasın diye. Dedim ya biliniyor ama siyaseten söylenemiyor.

50 yıldır AB kapısında bekletilen Biz…!

Nereye girmeye çalışıyoruz acaba.

Düşman olmaktan bahsetmiyorum. Barış sağlanır, ticaret yapılır.

İslamın güzellikleri gösterilir, amma velakin…

Hristiyan birliğine girmek için İslam alemine sırt dönülmez.

Hadi Arap alemi bir hata yaptı, Türki Cumhuriyetler de Rus zulmü altındaydı…

Bundan sonrasını kurtaralım hiç olmazsa.

Tekniğini alabilirsin, gelişmeleri takip edebilirsin ama iç dinamiklerini tehlikeye atmazsın. Kendi toplumunu kendi inanç ve kültür esasları ile yoğurur ve pişirirsin.

Elhasıl bir çalkalanmadır gidiyor.

Gelişmeleri sıkıntıyla izliyoruz.

Zalimden medet istemek zalimin zulmünü artırır, zalimi şevke getirir.

Zalimin peşinden koşanlar, kendi fikirlerinizle oturup çözün problemi.

Oyalanıp durmayın. Yazık oluyor.

Kardeşliğimiz tamir edilemez boyutlara gidiyor.

 

Ahmet TÜRKAN - HABERNAME

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 7164 defa okunmuştur
Apo neden Türkiyeye teslim edildi?
İsrafil Kumbasar
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
11 Nisan 2013 Perşembe 03:53
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Ermeni Terörü ve PKK İşbirliği
Yılmaz Karahan
www.yenidenergenekon.com/102-ermeni-teroru-ve-pkk-isbirligi/
10 Nisan 2013 Çarşamba 22:45
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
dünyeviciliğin ön yüzü
halsabi
değerli okuyucu islam ve add kurumsaldır buna mensup görünen bazı insanlar aidiyet beslemeden bu kurumların arkasına sığınmaktadır Dini Kullanarak rant elde edenlerin ağızlarından saniyede yüzlerce Allah çıkarken kalplerinden de paralarını saymakla meşguldurler, bunu gibi ADD deki bazılarıda Atatürkü kullanarak kendi çıkarlarına bakarlar Sonuç olarak tüm partilerde, dernekte çıkarcılar,rantcı ve hatta hırsız bulunabilir Toplmun her kesiminde iyi yada kötü insanlar olabilir bu topraklarda yetişen kabakların hepsi tatlı olmuyor maalesef bize düşense kötüleri ayıklamak iyiler olarak böyle kişilerin bulundukları yere talip olup Ülke için doğru işler yapmaya çalışmak olmalıdır Dindarlara, biliniz ki Atatürk Mülüman idi, Atatürkü sevenlere,İslam dini Atatürkün mensup olduğu din olduğunu hatırlatırız taraflara birbirlerine saygılı olmaları gerekitiğini hatırlatırız tarafların birbirlerine bu anki davranışları izrail ve İnglizin istediği davranıştır. Selam ve sevgilerimle
19 Mart 2013 Salı 13:06
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Genelleme yapmayın lütfen
Ali
Arap alemi Osmanlı'dan ayrıldığı için, casusa uyduğu için ağlıyormuş(!) Artık bu genellemelerin bayatladığını düşünüyordum. Ama MALESEF. Bunu söylerken Canakkale de savaşan Araba, Kürde, Osmanlı'dan ayrılmamak için direnenlere, Padişahın naşına sahip çıkanlara, Medine'de Fahrettin Paşa'ya yardım eden Araplara haksızlık ediyorsunuz. Aradaki kardeşliğe zarar veriyorsunuz. Osmanlı zamanındaki şartlar şimdiki ile bir mi? Yazara bir soru sormak istiyorum. Dinimize göre; Lavrense uyan birkaç Arap kabilesi yüzünden bütün Arap Alemi cezalandırılır mı? Öyleyse bu ceza ne zamana kadar sürecektir? Ayrıca lüks içinde yaşayan Arap devletleri şu an ödüllendirilmiş mi sayılıyorlar? Öyleyse neyın karşılığında bu lüks hayat???
16 Mart 2013 Cumartesi 23:42
Beğendim (1)Beğenmedim (2)
YORUMUN DEVAMI
vahşi emperyalizm dağlı ermeniyi kullanıyor
hirami hani
sevgili okuyucu vahşi emperyal güçler, kafkasyanın vahşi dağlısı ermeniyi yakalamış istediği yere sürüyor, bazen Türklere bazende kürtlere musallat ediyor sonunda gene hüsrana uğruyor, Vahşi batı ermeniyi,ermenide cahil kürdü kandırıyor onları ekmek yediği kabı pisletmeye itiyor. Ey Müslüman Kürt Kardeş, Cahil olabilirsin Ancak ferasetin de mi yok, o zaman Türkiyeye ihanet de edebilirsin sonunda ne olur biliyormusunuz bu topraklar için şehit olanlar kanlarını sizden isteler ne yaparsınız bilmem Aklınızı başınıza alın tarih boyunca sizi kullannan ermeni, yahudinin oyununa dur demeniz gerekir siz bilirsiniz Bu toprakların gerçek sahipleri vatanı koruyacaklarından şüphemiz yoktur Ey Ümmeti Muhammed bir olmaya, birliğe cevap vermek zorundasınız Devletin yoksa, dinin,imanın,mezhebin,tarikatın, Milliyetin de olmayacaktır. Dini kullan bazı gafil kafkasyalılar bu ülkeyi satacaklarmış,cerkez etem sizi kurtaramaz ey deli kasım ne zaman geleceksin,ülkemi hainler sarmış bekliyoruz.
13 Mart 2013 Çarşamba 14:59
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri