Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmet TÜRKAN

MHP VE 12 EYLÜL

18.10.2010 08:19

Başlığı ve de aşağıdaki satırları referandum sonrasında yazmış fakat yayınlamamıştım.Hatta metni yarıda kesmişim. Araya başka önemli bulduğum meseleler girdiği için beklemeye almıştım.

Neler demişim o günlerde.

“ 12 Eylül 1980 MHP sağcı olduğu için darbecilerin gazabına uğradı ve taraftarları çok büyük acılar yaşadılar.

12 Eylül 2010 MHP bu sefer tam ters bir misyona soyundu. 80’de rakip olduğu sol partilerin tarafındaydı. 80’de darbeye maruz kalıp çile çektiği darbe zihniyetinin yanındaydı.

Değişime karşıydı. Statükoyu savundu. Hayır cephesinde rol aldı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici’nin Gazete 5’e verdiği röportajı okudum.

MHP’ye operasyon yapılıyor diyor.

Evet MHP’ye operasyon yapılıyor, ama bu operasyon şimdi yapılmıyor.

Yani referandum sonuçlarına göre çıkartılmış bir hesap değil.

Sayın Ekici biraz daha samimi, fakat yapılan operasyonu doğru okumalı. Parti tabanı ile neden ters düştüğünü sorgulamalı.

Ülke gerçeklerinin neresinde durduklarını sorgulamalı.”

AKP’nin yapmış olduğu son kamuoyu yoklamasının özeti şöyle.

AK Parti'nin 45 ilde 69 bin kişiyle gerçekleştirdiği referandum anketinin sonuçları açıklandı.''12 Eylül Halk Oylaması Seçmen Davranışları ve etkileyen faktörler'' konulu araştırmaya göre, halk oylamasında 'Evet' oyu vermeyi en güçlü biçimde belirleyen şeyin AK Partililik kimliliği, aynı şekilde 'Hayır' oyunu en güçlü şekilde etkileyen ise CHP'lilik!(HABENAME)”

Yani MHP’lilik diye bir tanım yok. MHP yanlış strateji izleyerek tabanı dağıttı. Kararsızlar hanesini artırdı. Önümüzdeki seçimlerde meclise belki de kıl payı girecek, belki de giremeyecek. Ama kalkıp MHP üzerinde oyun oynanıyor demelerinin hiçbir anlamı yok.

Eğer birilerinin direktifleri ile 12 Eylülde HAYIR kampanyasına katılmışlarsa haklılar. Bunu da açıkça ifade edip tabanın gönlünü alabilirler. Tabii ki çok riskli. Demezler mi adama siz orada ne güne duruyorsunuz diye. Fakat HAYIR konusunda oldukça istekli olan MHP’nin başkalarını suçlayarak kaybettiği oy potansiyelini yakalaması zor görünüyor. Anketi yukarıda daha önce yazdıklarımla bileştirerek okuduğumda MHP’nin oldukça sıkıntılı bir seçim arefesinde olduğunu söylemek yanlış olmaz.

***

SP’de Sayın Erbakan yeniden Genel başkan seçildi. Aile üyeleri de hak ettikleri yerlere seçilmişler. Saadetli Aile Partisi (SAP) oldular. Hayırlı olsun. İçi saman dolu kuşlara iyi uçuşlar.

***

Sayın Kılıçdaroğlu 29 Ekim resepsiyonu konusunda gel- gitler yaşıyor. Normaldir.

·         Baş örtüsü sorununu biz çözeriz.  (Baş örtüsü açılımları-Çarşaf açılımları)

·         Ardı arkası kesilmeyen Anayasa Mahkemesine başvurular. İnşaallah bundan sonra böyle talihsizlikler yaşanmaz.

·         Baş örtüsü rahibe kıyafetidir. (Özgürlük marşı eşliğinde halka açık “Çarşaf Yırtma” gösterileri)

·         Kamusal alanda başörtüsü olmaz.

·         Resepsiyona katılmayacağız vs. ne kadar kararsız bir tablo. Dün söylenen ile bu gün söylenen farklı.

Bir siyasi partinin çizgileri olur. Oy kaygısı ile söylenen slogan vari sözler ile, parti görüşleri doğrultusunda söylenen ve uygulananları izliyoruz.

Zaman değişti bizde değiştik diyorsanız sözlerinizin arkasında durup unutmamalısınız.

Kamu vicdanının not defteri tüm partilerin söylem ve eylemlerini takip ediyor.

Ahmet TÜRKAN - HABERNAME

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 3604 defa okunmuştur
hadise
heron
alevi,kurt,ermeni,parti,cemmat,tarikat,BOP,gürcü,çerkez,süryani,keldani,ataist açılımları,uyduruk dayatma refarandum gibi uyduruk şeylerle millet oyalanıyor,düşünme yeteneği yok ediliyor giderek eyyamcı haline getiriliyor,ülkede toprak kayıyor yurtluklar kalmıyor,lütfen millet için düşünce iklimi geliştirelim yarın geç olmadan
20 Ekim 2010 Çarşamba 16:20
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
MHP gerçeği
Ahmet TÜRKAN
Alper Kardeş'im biraz acele yazmışsın. Duygularını çok iyi anlıyprum, ama maalesef referandumda MHP tercih hatası yapmıştır. Gelinen sonuçlara bakıldığında daha iyi anlayabilirsiniz. HSYK seçimlerinin sonuçlarını dikkatlice analiz etmenizi istiyorum. Ne demek istediğimi sanırın anlayabilirsiniz. http://www.dailymotion.com/widget/jukebox?list[]=%2Fuser%2Fahmetturkan%2F1&skin=default bu linkte verdiğim videoları dikkatle izlemeni rica ediyorum. Canlı yayında bzi arayan Ülkücüler'in yorumlarına dikkatini çekerim.
19 Ekim 2010 Salı 17:59
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
hakkakul
hafsa
bahtsız milletim sizi sığ particilik ve referandumla meşul ederek mişona peşkeş çekiyorlar aklını dumura uğrattılar, hoş görü ile hafızanı sildiler,down sendromuna soktular,robotlaştın ey millet televole kültürüne köle oldun deli kasımı veya hz.mehdiyi beklermisin beklemezmisin bilmiyorum ama gidiş iyi değil, BOP projesi geregi josefe,coniye uşak olmak üzeredir. bu ülke böyle televoleci topluma bırakılamaz aynaya bak,kendini düzelt yoksa kendine yurt ararsın dualarınızı bekliyorum
19 Ekim 2010 Salı 14:03
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
taban kim? 4
Alper
SP ile alakalı bir yorum bana düşmez, ama AKP’lilere bir tavsiyem, dün yıllarca işi tapma boyutuna getirdikleri bir insanın arkasından bu kadar konuşmaları çok doğru bir davranış değildir. Dün bu fikirler doktrinleriydi. Yarın RTE’ye bakalım neler diyecekler. Hep beraber izleyeceğiz, Allah ömür verirse. Bugün Sayın Erbakan’ın durumuna üzüldüğüm gibi yarında RTE’ye üzülürüm heralde. Ne oldum dememek lazım. Ne de olsa yaradılanı seviyorum, Yaradandan ötürü. Her MHP’li ülkücü değildir ama, Ülkücülerin siyasi adresi MHP’dir. Bunların dışında kalan yorumları kayda değer bulmuyorum. Samimi olanların MHP içerisinde konuyu tartışmalarına şahidim. Varsa kendine güvenen, AKP içerisinde desin bakalım kral adamı ne yapıyor. İhraç olmakla kalmaz, adamı birde paçavraya çevirirler. Onların bileceği konu tabi burada da bana düşmez bu yorum. Son söz; kamu vicdanının kaydettiği bir şey yok Ahmet Abi. Birileri çıkıp bir takım yorumlarda bulunup bu da kamu vicdanıdır diyor. Bunun ıspatıda çok basittir.
19 Ekim 2010 Salı 10:09
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
taban kim? 5
Alper
Bu da yüz yüze sohbetimize kalsın. Not: yorum yapan arkadaşlarım, benim Ahmet Ağabeyin yazısına yorum yaptığım gibi lütfen sizde, değerli ağabeyimin yazılarına yorumda bulunun, Derin saygı ve muhabbetlerimi sunarım.
19 Ekim 2010 Salı 10:09
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri