Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmet TÜRKAN

Seçimden Sonra Ne DEĞİŞECEK…?

06 Haziran 2011 Pazartesi

Hafta sonu sandık başına gideceğiz.

Rabbim bu ve bundan sonra yapacağımız her seçimi hakkımızda hayırlı eylesin. Gerek fert olarak gerekse toplum olarak yanlış karar vermekten, yanlışta ısrar etmekten bizleri muhafaza etsin.

Toplum olarak çok duygusalız. Son söyleyeceğimizi dilimizi tutamayıp pat diye sarf ediveriyoruz.

Bu sözlerim herhangi bir kişi, kuruluş, dernek ya da partiye özgü değil, toplum olarak genelimizde aynı durum var.

Seçime yaklaşırken parti liderleri en ağır ifadelere yer vermekten kaçınmıyorlar.

Seçim sonrası demokratik bir anayasanın hazırlanmasını ve kamu oyundan olur almasını temenni ediyoruz.

Halkın genelinin kabul edemeyeceği bir anayasa bir fayda sağlamayacaktır.

Peki bu kadar karmaşadan sonra, yaşanılabilir bir konsensüs sağlanabilecek mi? Umarım seçimde söylenenler yara olarak kalıp hizipleşmenin sebebi olmaz.

12 Eylül referandumunda MHP’nin tavrı tabanın tercihlerini değiştirmiş durumda. Referandum arifesinde ve de daha sonraki bir yazımda MHP tutumunu değiştirmez ise baraj sorunu yaşayabilir demiştim. Görünen o ki baraj sorununu gören ve uzlaşma olsun, memleket kriz yaşamasın diyen İskenderpaşa Cemaati Lideri(daha sonra diğer cemaatler de aynı minvalde açıklamalar yaptılar) MHP’ye sorumluluğunu hatırlatarak seçim sonrası sürecin problemsiz atlatılması, sözü verilen anayasanın halkın derdine derman olacak şekilde çıkmasını temenni eder bir üslup ile beyan etti. Müntesiplerinden sert ikazlar var, bakalım sonuç nasıl olacak.

MHP bu hatırlatmayı, hatta kadirşinaslığı diyelim unutmaz ve vefaya vefa ile karşılık verir.

Yoksa daha sonraki seçimde böyle bir yaklaşımı asla göremez.

Tabanını bu kadar küstürmüş iken.

BDP yaraları kaşımaya ve yara açmaya devam ediyor. Derde derman aramaktan ziyade kavga devam etsin, kan durmasın siyaseti izleniyor.

Partiler seçim derdinde. 13 Haziran sanıyorum bu saldırı siyasetinin masaya yatırılacağı günün başlangıcı olacaktır. Her şeyi baltalamaya gayret edenleri ellerini vicdanlarına koymaya davet ediyorum. Bu vatan hepimizin. Ayrılanların kurtlara yem olduğunu unutmayın.

Ayrılın diyenlerin iştahlarına bir bakın bakalım nasıl yalanıp duruyorlar.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na birkaç hatırlatma yapmak isterim. Bu yaklaşımlarınız ile AKP’ye rakip olmanız, birinci parti olmanız zor.

Size yaptığınız konuşmaları hazırlayanlara ara sıra sorun, bu konuda araştırma yaptın mı diye. Yok spontane konuşuyorsanız çok bilgi eksikliğiniz var, acilen telafi etmelisiniz.

Her söylediğinize pardon deme lüksünüz olamaz.

Bakın önümüzde hep birlikte umutla beklediğimiz bir anayasa hazırlık süreci var. Bu üslup ve bilgi eksikliği yeni anayasaya bir şey kazandırmaz. Muhalefet partisi diye illa görüşünüz alınacak ise nasıl emin olabileceğiz.

12 Eylül darbesinin baş mimarı Evren, siviller anayasa yapamaz demişti.

Haydi iyi hazırlanın da siviller nasıl anayasa yaparmış görsünler.

Yoksa yeni bir anayasa için darbe yapmalarına gönlümüz elvermez.

Vicdanlar böyle zulümlere dayanamaz.

 

Ahmet TÜRKAN - Habername

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 3366 defa okunmuştur
yazı başlıkları
hamide kasapgil
sayın yorumcular başlıklara baktığım zaman filanca cemaat filanca partiyi, filanca kişi filanca şahsı desteklediğini beyan etmektedirler merak ediyorum bu desteklerin karşılığında ne almış olabilirler,yoksa kuru kuruya bu destek reklam amaçlı olamaz, şimdi,cüppeli hoca,menzil şeyhleri, mustafa kutlular kimi destekliyor dersiniz acaba Menfaatleri olanlar tabiki iktidarı deseklerler selamlar
09 Haziran 2011 Perşembe 13:58
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
ülkemin geleceği ?
hande hadivent
muhterem yorumcular yorumlarınız hayretle okudum,Allah nurunu elbette tamamlayacaktır.Ancak biz ne çalışma yapıyoruz ki Ondan bir şey isteme yüzümüz olsun, sadece el açıp dua etmekle ülkemizi koruyacağımızı mı zannediyoruz,Fiili dua yani işin gereğini yapmak zorundayız. size ne Okyanus ötesinde esir olmuş erkaddan, ermeniden, gürcüden,bop başkanından ne yaparlarsa yapsınlar müslümanlar dikkatli olurlarsa oyuna gelmezlerse hiç bir şey yapamazlar, bunların hepsi korkak,USA nın uşaklarıdır, cesaretleri varsa parti kursunlargörelim, marifet mücadele etmekle olur, yoksa bu topraklardansürüp çıkarırlar,moğolistan çöllerine gidersin yada sürünerek ölürsün aklımızı kullanıp bu seçimi iyi anlayıp iyi değerlendirmemiz gerekir. Yoksa Ülke parçalanır,Neslin yok olur,hesabını veremezsin ülkemin üniter yapısını kurtaracak ve denemeğe değer yeni bir yol ise Atatürkün yaptıklarını İslami formda topluma anlatılmalıdır selamlar- rabbim ülkemi muhafaza, bizlerede yardım etsin - Amin
09 Haziran 2011 Perşembe 13:51
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
usa.nın plan,Allahın planı
hayyati hakses
değerli yazar sizi fikirleriniz iktidarın söylemleri ile örtüşüyor, doğru her kes sizin gibi düşünebilir hiç mahsuru yok, gelecekte bütün dünyada sizin gibi düşünenler oluşturmak için USA plan yapmıştır,öyle ki Muhterem F.G beyefendiyi bunun için hoşgörü havarisi ilan etmiştir,Mezopotomya halklarının sinirlerini uyuşturup ellerindeki petrolu almıştır,şimdi aynı şeyi Kuzey Afrikada, Kafkaslarda yapmaktadır.Ey Türk milleti uyanın sıra bize gelmeden topraklar kaymadan, satılmadan çok geç olmadan oyuna gelmeyelim, Allahın Hesabı İhmal değil İmtihan üzerinedir.rabbim imtihanlarımız kolay kıl- Amin
08 Haziran 2011 Çarşamba 11:49
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
illuminati böyle istiyor
hakkı hakeri
Ey Vatansever müslümanlar seçimden sonra anayasa değişikliği yapılacakmış eğer 1. madde başörtüsü serbest,2. madde Vatana ihanet edenlerin idam edilmesi olmaz ise hiç bir işe yaramaz tabi şimdi iktidar diyecek ki camiler açık,zikir yapılıyor,Başbakanın eşi başörtülü daha ne istiyorsunuz diyebilirler haklıdırlar, bu millet uyuşturuldu,aldatıldı,kandırıldı sonrada bölmeyi uygulayacaklar aklımızı başımıza devşirmezsek,Kürtlere aşık olan USA onları kullanarak böl,parçala yut yapacak Sam amca 2023 yılında 400 küçük devlet yani eyalet istiyor,Almanya,İtalya,fransa da bölünecektir.2035 yılında ise 2000 devlet istiyor, Hindistan 50 parça,Çin,Pakistan,İran,Cezayir pek çok ülke bölünecektir.Dikkat edin en çok Müslüman ülkeler parçalanmak isteniyor ne yapalım İlluminati ve Siyonistler dünyayı böyle istiyor, BOP başkanı ne yapsın olmayan aklımızıbaşımıza alalım. Türkiyemin Bölünmez bütünlüğünün sigortası İdam Cezasının yasal olarak uygulanabilir olmasına bağlıdır.
07 Haziran 2011 Salı 11:56
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
türkiyem kıyamete kadar var olsun
hadise hanifa
Rabbim Türkiyemizi muhafaza eder, inşaall cemaatler doğruyu bulmaya başladı, şimdi asıl doğruyu Pensilvanyadaki efendinin doğruyu görmesini bekliyoruz. Bop başkanını Okyanus ötesi yönlendiriyor, BOP başkanı Erkad,Ermeni,Gürcü açılımın yaparken ve Libya,Mısır,Suriye liderlerine oradan gidin derken pensilvanya patetentli konuşuyor. cemaatler bunu fark ettiler şimdi her bir cemaat aynı şekilde etkili olmak için bizde varız diyecekler, seçimde buna göre oy kullanacaklar BOP partisi 277 vekil çıkararak iktidar olsunlar diye başbakanımıza dua ediyoruz, ama büyük kürdüstan,ermenistan istemiyoruz.o nedenle çözüm ürtecek,üniter yapıyı destekleyen liderlerede dua ediyoruz. Sn.Bahçeliyi,Zeybek'iKurtulmuşu,Kamalak'ı önemsiyoruz Seçimin sonucu belli, sonrasındaki durum ülkemiz ve insanımız hakkında hayırlı olur - Amin Pensilvanyanın, Apoyanın ve BOP başkanını oyununu bozanları şimdiden tebrik ederim,Yaşasın Türkiyenin Müslümanları Allah sizi muzaffer kılsın - Amin
07 Haziran 2011 Salı 11:42
Beğendim (3)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri