Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmet TÜRKAN

SİYASETTE İKAME YASASI

04 Mayıs 2011 Çarşamba

Bazı siyasi partiler ömrünü doldurduğunda yerini başkaları alır. Ya da iyi yönetilmediğinde alternatifler hemen ortaya çıkar. ANAP aynı süreci yaşadı. 8. Cumhurbaşkanı  Merhum Turgut ÖZAL görevi devredince yerini maalesef kimse dolduramayınca sonuçta küçüle küçüle kapanma noktasına geldi ve kapandı. Süleyman Demirel Üniversitesinde okuyan bir öğrenci isim hakkını aldı ve sembolik olarak ANAP’ı devam ettiriyor. İleride seçimlere girmeyi düşünüyormuş.

(Doğru Yol Partisi) DYP aynı akıbetten kurtulamadı. (Demokrat Parti) DP çatısı altında birleşse de sonuçta DP’de şu anda sıfır noktasında dolaşıyor.

(Saadet Partisi) SP’yi de aynı örneklemenin içine katabiliriz. (Demokratik Sol Parti)DSP için de aynı şeyi söylemek mümkün.

Siyasi yapı halkın beklentileri paralelinde kendi yolunu çiziyor.

MHP için henüz erken olmakla birlikte,  HEPAR ve Emekli General Osman PAMUKOĞLU MHP’yi aynı eksene çekecek ve sıfırlayacak gibidir. Bunu daha önceki yazılarımdan birinde belirttiğimde bazı Ülkücü tanıdıklarımdan epeyce tepki almıştım. Öyle bir şey imkansız diyorlar idi.

Dün Denizli’de MHP’li ve HEPAR’lı gençlerin kavga ettiklerini okuyunca izlenimlerimin doğru olduğunu bir kez daha görmüş oldum.

Haberi kısaca hatırlatayım.

“Denizli'de HEPAR Gençlik Kolları üyeleri Türkçülük Günü kutlamaları kapsamında Delikliçınar Meydanı'nda basın açıklaması yaptı.

Bu sırada kan bağışı kampanyası nedeniyle meydanda bulunan Ülkü Ocağı üyeleri, HEPAR üyelerinin yaptığı açıklamaya sloganlar atarak destek verdi.

Ancak Ülkü Ocağı üyeleri, HEPAR'ın basın metninde,''Abdullah Öcalan'ın DSP-MHP döneminde yakalanması ve asılmamasının'' eleştirildiği ifadelerin yer alması üzerine HEPAR'lılarla tartışmaya başladı.

Tartışma daha sonra arbedeye dönüştü. Meydanda görev yapan polis ekipleri olaya müdahale ederek tarafları ayırdı. Olayda yaralanan ve gözaltına alınan kimsenin olmadığı öğrenildi.”[1]

Bu şu demektir. MHP 12 Eylül referandumunda CHP tarafında yer almakla çok büyük bir siyaset hatası yaptı.

Kendi idealleri ile çatıştı. Karşı olduğunu söylediği vesayet zihniyetinin yanında yer aldı. Şu anda 12 Haziran seçimlerinde baraja takılır mı takılmaz mı hesabı yapılıyor. Anketler kritik noktaları işaret ediyor. Anlaşılan HEPAR bunu gördü ve MHP’nin sloganlarını kullanmaya ve yavaş yavaş yerleşmeye başladı.

Hani halk arasında bir deyim var. Doğa boşluk kabul etmez. Bu bir gerçektir.

Siyaset de boşluk kabul etmeyecektir. Gidenin yerine birini bulacaktır.

Seçim sonuçlarını gördüğümüzde sanıyorum bu konuda tekrar bir değerlendirme yapıp şimdiki öngörülerimizin ne kadar teyit edildiğinin takipçisi olacağız.

 

Ahmet TÜRKAN -Habername

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 3026 defa okunmuştur
yorum yapma hakkında
DERYA FIÇICI
değerli site yönetimi yazarlara yazarken ima etme hakkı verilmiş bir çogu hep imalı laflar etmiş peki okuyucuların niye ima hakkı yok yasak tıpkı demokrasi gibi...
14 Mayıs 2011 Cumartesi 03:11
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
helvadan putlar
DERYA FIÇICI
müşrikler kendilerine helvadan put yapıp yerlermiş bu günkü cahiliye de parti yapıp canları sıkılınca yiyolar olsun canım unda var şekerde var yenisini yaparlar afiyet olsun.
14 Mayıs 2011 Cumartesi 03:08
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
doğru yazıp içtihat edenlereselam olsun
hakir hero
NİETZSCHE DER Kİ; ''Cahil bir toplum, özgür bırakılıp kendine seçim hakkı verilse dahi, hiçbir zaman özgür bir seçim yapamaz. Sadece seçim yaptığını zanneder. Cahil toplumla seçim yapmak, okuma yazma bilmeyen adama hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır! Böyle bir seçimle iktidara gelenler, düzenledikleri tiyatro ile halkın egemenliğini çalan zalim ve madrabaz hainlerdir!... ....ürür kervan yürür bizim gibi zavallı insanları maymun havda mavrası ile oyalayıp, arkadan bor madeni kaçırıyorlar ve Ayosofya da melekler dişi mi erkek mi diye tartışılırken, şimdi Ayin için müsade edilme derecesine gelinilmiş, Adadaki Ruhban okulunun Tapusunu B.A vasıtasıyla Patriğe teslim eden zihniyet tabi ki Okyanus ötesi efendi ile ermeni bozması apo tarafından ikame edilecektir. Kürt,ermeni, gürcü, süryani sorunu için açılım yapanlar tabi ki ikame edilecektir. YGS de şifreli işler yapanlar tabi ki ikame edilecektir.ve bu gün yapılan beceriksizce iş yapanlar ikame olunacaktır. selamlar
09 Mayıs 2011 Pazartesi 16:29
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
herkese selam
halime vergeloğlu
sayın yazar sizin tahminiz sizi bağlar, kimseyi bağlamaz ancak sizin iktidara yakın mesajlar vermenizden nemalandığınız anlaşılıyor sizin savunduğunuz iktidar 550 milletvekilinin tamamınıda alabilir anayasyı kaldırır başkalık sistemide getirebilir Ama Baş örtüsü yasağını kaldıramaz, İdam cezasını geri getiremez Ancak, Pensilvanyalı ağlayan şık ve apoyanı milletvekili bakan yapabilir, onların avanesini algoritma ve şifre ile ÖSYM deki gibi her yere gönderir ve hatta özel kadrolarla buraları idare edebilir, Ülkemizin etrafı ve komşularımızla 0 problem derken kan gölüne dönüştü. Bu gün onlara yapılan bize yapılmayacağını zannediyorsunuz Gaflette olanlara basiretve hidayet dilerim 550 milletvekili ile seçimi kazandınız hayrını görün
04 Mayıs 2011 Çarşamba 11:59
Beğendim (0)Beğenmedim (4)
YORUMUN DEVAMI
İkame nin türkçesi
HAKHAN HASHALEYN
değerli milletim ve sayın yazar ikame etmek, yerine geçmek,yerini tutmak gibi sözcüklerden şunu iyi anlamalıyız ki. baki olan yalınız ALLAH dır. diğer canlı, cansız,yaradılanların tümü alternatifsiz değildir, yani ikame edilebilirler sizin örneklerinizden yola çıkarsak, geçmişteki partiler ikame edilmişler, şimdikiler de yarın ikame edileceklerdir, Doğa Boşluk Kaldırmaz tabi ki. bu günkü mansıp sahipleri de bir gün dünyalarını değiştirecek,yerlerine başkaları gelecektir Mağrurlanma Padişahım senden büyük ALLAH vardır Kaddafi giderse yerine bir müslüman gelmez, müslüman ismi taşıyan bir mişon,bir jakop gelir Yeryüzü tanrısı usameyi öldürür, Hüsamettini ikame eder, Ama Dünyadan devamlı müslümanları azaltır Heyhat ne garipdir ki : müslüman bir mülümanın ölümünden mutlu olur hale geldi çok acı sapla saman karışmış, tuz kokmuş, şeytan yeryüzüne hakim olmuş. EYNALLAH...!!!!!!! Rabbim yardımlarını hayırlı menfaatli lütfeyle,ihsan ve ikram eyle - Amin sonumuzu hayreyle
04 Mayıs 2011 Çarşamba 11:47
Beğendim (3)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri