Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmet TÜRKAN

SUSMAN GÜZELDİ

29 Mart 2013 Cuma

Antalya Milletvekili Deniz Baykal eski formunu yakalamış gözüküyor. Birkaç gündür farklı üslubu ile verdiği demeçleri ile gündemde.[1]

16 Ocak 2013 tarihinde aşağıdaki yazımı hazırlamış fakat yayınlamamıştım. Anlaşılan o ki vakti bu gündür. Hiç değiştirmeden….

Buyurun…

*******

BİLİNÇLİ SUSKUNLUK

Bilinçli suskunluk elbette bilinçsiz suskunluktan iyidir.

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtsız bırakarak "Bilinçli bir suskunluk içindeyim" dedi.[2]

Bu günlerde mecliste bilinçsizce konuşanlar olduğu gibi, her yaptığı, her konuştuğu facia olanlar, konuşacak yüzü olmadığı halde konuşanlar, konuşacak yüzü olmadığı için ar edip susanlar da var elbette. İsim vermeye gerek yok. Millet kimlerin konuşmaya yüzü olmadığını biliyor. Yüzü olmadığı halde çemkirenleri de.

Şu terör belasını defedelim de ondan sonra konuşmaları sanırım daha neyiniz eksik modunda izleyip değerlendirebileceğiz.

Baykal haklı. Bir kere bilinçsiz bir hareket yaptı, Genel başkanlığı kaptırdı. Bir bilinçsiz hareket daha yaparsa sanırım Antalya Milletvekilliği de gidiverir.

Aslında konuşup ta ne olacak. Doğru söylese Kılıçdaroğlu’nun ekmeğine yağ sürecek. Yanlış söylese bu sefer de Kılıçdaroğlu’ndan azar işitecek. Teamüller gereği yani.

En iyisi susmak.

Pdişahın biri divanda konuşmayan vezirlerinden birine sormuş.

-          Vezirim neden konuşmazsın_

Vezir cevabı yapıştırmış.

-          Padişahım…! Doğru söylesem sizin şerrinizden korkarım, yanlış söylersem Allah’ın gazabından. En iyisi susmak.

Yani susmak Baykal’ın dediği gibi bilinçli olmalı. Öyle bilinçsiz susmak da ne demek?

Sustun mu… adam akıllı susacaksın ve de bilinçli olacaksın. Ajan falan gibi yani.

Bakanlar bu adam kesin bir şeyler biliyor, ama konuşmuyor…! Demeliler.

Yoksa susmanın faydası olmaz.

TRT 1 de yayınlanan 80’ler dizisinin Susmuş’unu bilirsiniz. Ne söylerlerse söylesinler tek kelime konuşmuyor. Polis bile konuşturamadı.

Sustun mu öyle susacaksın. Yani bilinçli olacaksın.

Sayın Baykal sakın konuşmayın. Böyle çok iyi.

 

Ahmet TÜRKAN -  HABERNAME

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 3842 defa okunmuştur
değişik konulara değinmenizi bekliyoruz
hamidi
Sn. Yazar Ülkemizde son günlerde çok enteresan gelişmeşler oluyor, İmralı başkanlığa oynarken, Ülke bölünmenin eşiğindeyken, BOP başkanı eyaletleri pazarlamaya çalışırken ,Evangelistlerin ve NATO nun Kardinali çifte telli oynarken bu konuyu yorumlama yerine siz bu kadar sığ bir konuya ilgi duymuş olmanıza şaşırtıcıdır Deniz Baykala çok takılma o Vatanseverdir ve Türktür siz AKP iktidar ile yakın olduğunuza göre dini kullanan,partiden nemalanan veya dindar olabilirsiniz Ama kabullenme zorluğunuz var sizde BOP başkanı gibi kontrolsüz başkanlık sisteminden yana olduğunuzu gösteriyor. Komşularla Sıfır Problem diyen zata sormak lazım, Suriye Komşu değil herhalde, Kafkaslılık kafası sadece macera yaşamayı seviyor, Devleti yöetmek, maceracıların işi değil Sn.Yazar Lütfen Sıfır Problemcilerin Suriye Zaferi için yazınızı bekliyoruz Evangelist ve NATO nun Amerikadaki Kardinali için , Libyadaki Ülkemizn çıkarları ile ilgili yaorum yazılarınızı ivedi bekliyorum Selam ve saygılarımla
29 Mart 2013 Cuma 16:53
Beğendim (1)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
Türk demek medeniyet demektir.
heysani
sn.halsabi Çerkez Etemin avanesi Kafkasiler Mustafa Kemalden intikal almak için Dini kullandıkları doğrudur. Türk milletinden de intikam almak için yine Dini kullanacaklardır Maceraperest kafkasi ve gürcüler,fırsatcı olduklarını gösterdiler,NATO nun Türkiye üzerindeki BOP projesine hemen atladılar, NATO bu zevata kemik attı, hemen Ülkemizi Pazarlama , Ayırma, Ayrıştırma işine soyundular Türler her zaman iyi işler yaparak Dünyada Türk medeniyetini yeninden yüceltirler Müslüman Türkün düşmanları şunu iyi biliniz ki Türk milleti İslamın Bayraktarı olmuştur,her zaman öyle olacaktır Allah hainlere, avanesine fırsat vermeyecektir. Amerikadaki kardinal bile şaşırmış, bende daha haini varmış diyordur herhalde Türk Milletini Hafiz olan Allah korusun,Birliğini Bozmasın,Açılımcılara, Ayrımcıara, BOP çulara fırsat vermesin Selam olsun Yüce Türk Milletine, saygı ve sevgilerimle Hayırlı Cumalar dilerim
29 Mart 2013 Cuma 15:07
Beğendim (2)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
söz gümüşse sukut altındır
halsabi
sn. yazar sizi BOP başkanı etkilemiş senin gibi düşünenlerin başına Baykal kadar taş düşşün Doğru bildiklerini doğru yerde söylemez isen Dilsiz şeytan olursun anlayana Sn.Baykal Türk milletine misyon olarak da önemli işler yapmıştır, En azından tezkeredeki rolü yeter artar Sn.BOP başkanını konuşurken abdest alıyorsunuz ya, Sn. Baykalı anarken 2 defa, İmralı canisini anarken 3 kez abdest alırsınız herhalde Her şey türk milleti için, bazılarının Çerkez Etemin intikamını Mustafa Kemalden çıkarırlarken dini kullanıyorlar ya Şimdi de Tür Milletinden intikam almak için neyi kullanacaklarını şaşırdılar Ey Hain ve Gafiller, Bu millet Hz. Peygamberin övgüsüne layık olmuştur, sizin gibi 3,5 ermeni, yahudi, kurd,kafkasimi yok edeceksiniz merak etmeyin bu milletim bahtını çevirecek Deli Kasımı analar doğuracaktır. Müslüman Türk Milletti NATO bop vasıtasıyla Açılım, Ayrışım,gibi oyunla bölüyor,Bu günLibya,Suriyede, yarın Türkiyede aynı oyunu oynayacaklar birlik olmak zorundayız selaml
29 Mart 2013 Cuma 09:08
Beğendim (2)Beğenmedim (2)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri