Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmet TÜRKAN

VAN MINUTE

12 Mayıs 2014 Pazartesi

Danıştay’ın Kuruluş yıldönümü Türkiye siyasetine ayar vermeye çalışan Yargı Vesayetine ağır bir darbe vurdu. Cübbesini unutup eski günlerdeki gibi Başbakan’a nasihatler yağdıran, aba altından sopa gösteren,  aslında nasihatlerin arka planında gelecek Cumhurbaşkanlığı seçimleri için oy devşirmeye çalışan Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu Başbakan’dan tahmin etmediği bir fırça yedi.

VAN MINUTE

Yani Türkçesi sen Van’ı bilmezsin. Gidip görmeden, takip etmeden, birilerinin gazı ile ileri ger konuşup haddi aşarsan ağzının payını alırsın.

VAN MINUTE, VAN MINUTE

 Sanırım Kılıçdaroğlu’da birkaç gün içinde Feyzioğlu hakkında bir tekzip yayınlar. Ana muhalefet duygusu içinde ilk fırsatta Başbakan’ı suçlayan Kılıçdaroğlu olayın vehametini hala anlamamış görünüyor.

Siyasi kin insanı bu kadar mı kör eder. Bu kadar mı gerçeklerden uzaklaştırır. Yapılan hizmetlerden bu kadar mı habersiz, duyarsız, ilgisiz hale getirir.

Feyzioğlu, gündemden edindiğim istatistiki verilere baktığımda ciddi ciddi Cumhurbaşkanlığını düşünmüş ve kendine ciddi bir rol kesmiş ki, almış vermiş.

Şimdi; böyle ciddi bir siyasi rol için soyunacaksanız, ilk önce sırtınızdaki cübbeyi çıkartıp ben siyasete soyunuyorum demelisiniz. Yoksa selefleriniz gibi çok ciddi yara alırsınız ki zaten şu andaki sonuç ilk raundu çoktan kaybettiğinizin göstergesidir.

Yazık, kolay siyaset adamı olunmuyor.

Önce kendi sıkletinize bakacaksınız, sonra rakibinizin kaç okka olduğunu öğreneceksiniz, sonra da meydan okuyacaksınız.

VAN MINUTE Feyzioğlu, VAN MINUTE….

VAN mesajınız bile sınıfta kalmanıza yetti, geriye bir şey kalmadı.

 

Ahmet TÜRKAN -  HABERNAME

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 16162 defa okunmuştur
tc turki
tc. hamidi
sn. tc ha
19 Haziran 2014 Perşembe 20:00
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
yeni yazı bekliyoruz
tc hadimi
sn. yazar yazılarınıza ara verdiğinizi gözlüyorum nadasa girmek doğru değil üretken olunuz okuyucunuzu aydınlatınız sizin okuyucunuzun aydınlanmaya çok ihtiyacı var gürcünün yönetiminden kurtulmak lazım,gürcü cumhurbaşkanı olsunda ondan kurtulalım,sonra akp nin icabına bakarız,m.a.şahin başkan olunca akp zaten batar b.arınç veya b.a.yıldırım gelirse yaşlandılar artık eve gitsinler daha genç olarak a.b.conkar var çok donanımlı,üstelik geredeli ve türk başbakanlık için en uygun adam türk olsun,liyakatlı olsun, ekrad,kafkasi,ermeni,yahudi,süryani olmasın,amerika,ingiliz,izraille bağlantalı olmasın ortak sevdası türk dünyası ve islam dünyasını kucaklayacak birisi başbakan olmalıdır, sakın gürcü olmasın öyle bir adam olsun ki çannkayadaki zata boyun eğmesin, hatta by pass etsin orada kalsın dışarı çıkmasın, noterlik yapsın analar ne evlatlar doğurur, kimse merek etmesin deli kasımın gelmesi yakındır. selam ve dualarımı arz ederim
17 Haziran 2014 Salı 13:21
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
cumhurbaşkanı adayları
tc turki
sn. yazar Hayırlı Ramazanlar dilerim Cumhurbaşkanı adayı E.İhsanoğlu için görüşünüzü merak ediyorum Gürcü adaya karşı başarılı olur mu ? akp den oy alır mı ? Sn. A.Gülden farklı tarz gösterir mi ? lütfen görüşlerinizi belirtirseniz bizde buna göre oy vereceğiz veya başka adaya oy vereceğiz. Bana göre En iyi aday Prof Yusuf Halaçoğludur çünkü Müslüman, Türk,İlim adamı, üstelikde Gürcü başbakan tarafından tarih kurumundan azledilme şerefine sahip şimdi ona rakip olursa helalinden 700 oyumuzu ona veririz. Başka bir aday ise Anayasa başkanı Sn. Haşim Kılıç bey yakışır oraya adil,iktidara yaranmak için tavır koymadı düzgün görüşlere sahip,Müslüman,Türk onon içinde oy verririz onun dışında kimse o makama layık değil Rabbim bu millete acısın,Bu milleti gürcü,ve davutoğlu gibi feraseti olmayan bakanların şerrinden muhafa etsin - Amin Musulda kafasına çuval geçirilenlere geçmiş olsun diyoruz Nerede bu Devlet,Nerede Bu Millet? Rabbim bu milleti,bu Devleti bunlara bırakma -Amin
17 Haziran 2014 Salı 13:09
Beğendim (2)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
hadimiye katılıyorum
halili
hayırlı cumalar bu ülkede doğmamış yetimin malını gasp eden,dini kullanarak çıkar ve iktidar sağlyan yezidleri,hadimin dediği gibi köylünün topraklarına el koyarak başkasına satanlar,ekaliyete törenle kilise tapusu verenleri rabbime havale ediyorum, ayrıştırma yparak bu ülkeyi bölmeye çalışanları,rüşvet alanları kahhar olan rabbime havale ederiyorum yüceler yücesi olan rabbim hepsini ıslah etsin -Amin selam ve dua ile hayırlı günler
30 Mayıs 2014 Cuma 12:13
Beğendim (4)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
hükümet nerede
hadimi
sn. yazar somada 301 vatan evladı şehit oldu,sebep olanları yaradana havale ediyoruz.yakınlarına sabrı celil niyaz ederiz. güneydoğuda çocukları dağa kaldırılmış aileler kürt partisine yalvarıyorken kasımpaşalı kürt partisine çocuları bulun diyor yazıklar olsun devlet nerede cocukları bulup neden getirmiyor heyhat bu hükümete yazıklar olsun ülkemin doğusunu pkk ye bırakmış meğersem, yani bu ülkeyi bölerek büyük işler yapmış kendileri karun olsunda diğerleri açlıktan ölsün kendi çocukları trilyoner olsun diğerlerinin çocukları okuyacak okul bulamasın, suriyeden getirdikleri çocuklar direk olarak ünversiteye girerken milletimin çocuğu ünversiteye giremiyor yada şehir dışında okuyor, milletimin toprağına orman diyerek el koydukları yerleri gürcülere peşkeş çekiyorlar ey millet uyanın bu ülkenin sonu iyiye gitmiyor selamve dualar milletimindir.
27 Mayıs 2014 Salı 20:25
Beğendim (3)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri