Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

A.Kerim KARAAĞAÇ

RAMAZAN ve DUALARIMIZ

09 Temmuz 2013 Salı

Ey  Allah'ım! Ancak sana kulluk ederiz ve yalnız senden medet umarız.

Bize  doğru yolu göster. Kendilerine lütuf ve ikramda bulunduğun kimselerin yoluna,  Gazaba uğramışların ve sapmışların yoluna değil.

Ey  Rabbimiz!

Bizi sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de sana itaat eden bir ümmet çıkar.  Bize ibadet usullerimizi göster. Tövbemizi kabul  et. Zira tövbeleri çokça kabul eden,çok merhametli olan ancak sensin.

Ey  Rabbimiz!

Bizi doğru yola ilettikten sonra,kalplerimizi eğriltme. Bize tarafından rahmet bağışla, lütfü en bol olan sensin.

Ey Rabbimiz!

İndirdiğine inandık ve Peygamberine uyduk, şimdi bizi salihlerden yaz.(birliğini ve Peygamberlerini tasdik eden)

Ey Allah’ım!

Unutursak veya hataya düşersek bizi sorumlu tutma.

Ey Rabbimiz!

Affına sığındık! Dönüş sanadır. Ey Rabbimiz! Bizden öncekiler yüklediğin gibi bize de ağır bir yük yükleme. Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği işler de yükleme! Bizi affet! Bizi Bağışla! Bize   acı! 

Sen bizim Mevlâ’mızsın.Kafirler topluluğuna karşı bize yardım et!

Ey Rabbimiz!

İman ettik;Bizim günahlarımızı bağışla,bizi ateş azabından  koru! Ey  Rabbimiz! Günahlarımızı ve içimizdeki taşkınlığımızı bağışla; Ayaklarımızı yolunda sabit kil; Kafirler topluluğuna karşı bizi muzaffer kıl! Ey Allah'ım!

Amellerin hesap olunacağı gün beni, ana-babamı ve mu'minleri bağışla! Ey  Rabbimiz! Cehennem azabını üzerimizden sav.

Ey Rabbim!

Beni ve soyumdan gelecekleri namazı devamlı kılanlardan eyle; Ey Rabbimiz!

Duamı kabul et! Ey Rabbim! Bana ve  ana-babama verdiğin nimete şükretmemi ve razı olacağın yararlı iş yapmamı temin ..et. Benim için de zürriyetim için de iyiliği devam ettir. Ben sana  döndüm.Ve  Elbette  ki ben Müslümanlardanım.

Ey Allah'ım!

Bize,Peygamberlerin vasıtasıyla vaat ettiklerini de ikram et ve kıyamet gününde bizi rezil-rusvay etme; Şüphesiz sen vaadinden caymazsın!

insanların dirilecekleri gün, beni mahcup etme.  O gün ne mal fayda  verir, ne de evlat. Ey  Rabbimiz! Bize dünyada iyilik ver, ahirette de iyilik ver. Bizi Cehennem azabından koru! Allah'ım! Sen,gökleri ve yeri boşuna yaratmadın. Seni tesbih ederiz. Bizi cehennem azabından koru!

Ey Rabbimiz!

Doğrusu sen kimi cehenneme koyarsan, artık onu rüsvay etmişsindir. Zalimlerin hiç yardımcıları yoktur. Ey Rabbim! Bana hikmet ver ve beni iyiler arasına kat.

Ey Rabbimiz! Bizi  inkar edenler için deneme  konusu kılma, bizi, bağışla! Yegane galip ve hikmet sahibi, ancak sensin.... Allah’ım!

Ben senden  hidayet, takva, iffet ve servet niyaz ederim. Allah’ım! Hatalarımı, cehaletimi, yaptığım şeylerdeki aşırılıkları ve benden daha iyi bildiğin günahlarımı affet. Allah’ım! Ciddi olarak, şaka olarak, kasten ve hataen yaptığım günahları affet. Bunların hepsi bende var

Allah’ım! Yaptığım ve yapacağım, açığa vurduğum ve gizlediğim ve benden daha iyi bildiğin günahlarımı affet. Her şeyi yaptıranda,yaptıracak olanda sensin. Sen her şeye kadirsin. Allah’ım! işlerimde beni günahtan koruyan dinimi benim için faydalı kıl. Geçimimi temin ettiğim dünyayı bana hayırlı kil. Son durağım olan ahretimi de hayırlı kıl. Hayır yaptığım müddetçe ömrümü uzat. Kötülüklerden alıkoymak için de ruhumu al. Allah’ım! Senin rızan için Müslüman oldum. Sana inandım Sana güvenip itaat ettim. Sana yöneldim. Senin  için başkalarına düşman oldum. Allah’ım! Beni  sapıtmadan izzetine sığınırım. Senden başka ilah yoktur. Sen ebedi hayat ile Had’sin.  Cinler ve insanlar ölürler. Ey kalpleri delaletten hidayete çeviren beni Din'inden ayırma. Allah’ım! Vücuduma sıhhat ve afiyet  ver. Gözlerime sıhhat ve afiyet ver. Ve bunu benden sonrakiler de de devam ettir. Senden başka ilah yoktur. Sen Halim'sin, Kerim'sin. Arş’ın sahibi yüce Allah’ı tenzih ederim. Alemlerin Rabbi Allah'a hamd olsun. Rabbim bana yardımcı ol. Düşmanlarıma yardımcı olma. Bana yardim et,düşmanlarıma etme. Düşmanlarımı şaşırt, beni şaşırtma. Bana hidayet et Hidayeti kolaylaştır. Bana isyan edene karşı bana yardım et. Rabbim!

Beni  sana şükreden, Seni anan, Sen'den korkan, Sana itaat eden ve sana yönelen  kullarından eyle.Tövbemi kabul et. Günahlarımı affet. Dua’larımı kabul et. İman ve islam-i sabit kil, kalbime hidayet et, dilime doğruyu konuştur, kalbimdeki kinleri söküp at. Allah’ım! Sen'den Rahmetine ve mağfiretine vesile olan amelleri,bütün günahlardan uzak olmayı, bol bol iyilik yapmayı, Cehennem'den kurtulup, Cennet'e kavuşmayı isteriz. Allah’ım! Yaptığımız  zulüm ve günahları, şaka, ciddi ve  kasten islediğimiz kusurları affet. Bunların hepsi bizde var. Allah’ım! Beni en güzel şekilde yarattın, Ahlakımı da güzelleştir. Allah’ım! Bana iyi ameller yaptır, kötülüklerden vazgeçir, fakirleri ve düşkünleri

Sevdir, tövbelerimi kabul et. Allah’ım!

ihtiyarlığımda,ömrümün sonunda bana, bol bol rızkı ihsan et. Allah’ım! Borç yükünden ve düşmanların hakimiyetinden sana sığınırız. Verdiğin nimetlerin yok olmasından, lütfettiğin afiyetlerin kaybolmasından, beklenmedik afetlerden ve bütün gadablarından sana sığınırım. Allah’ım! Alaca illetinden, delilikten, cüzzamdan ve tehlikeli hastalıklardan sana

sığınırım. Kötü günden, Kötü geceden, Kötü zamandan, Kötü arkadaştan, mahalledeki Kötü komşudan sana sığınırım. Sen'den başka ilah olmadığı, yedi kat göklerin sahibi ve Yüce Arş’ın sahibi olduğun için senden istiyorum. Kabul eyle ya rabbel alemin

...amin...amin velhamduillahi Rabbil alemin.

      Abdülkerim Karaağaç      
 

 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 2818 defa okunmuştur
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri