Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aslan DEĞİRMENCİ

İşte Yeni Plan

04 Mayıs 2010 Salı

Samsun'da, kapatılan DTP'nin Başkanı Ahmet Türk'e yapılan saldırı ile başlayan, Kayseri’de Bakan Taner Yıldız’ın burnunun kırılması ile devam eden provokasyonlara yenilerinin eklenmesi ve terör olaylarının ansızın tırmanması tesadüf olamaz.  Korku, endişe, gerilim ve kaos ortamı için harekete geçilen zamanın darbe anayasasının değişikliğine denk gelmesi tesadüf iddialarını çürütüyor. Peki ne oluyor? Dün aslında ne oluyorsa bugün de aynı senaryo sahneye koyuluyor. Maalesef birileri de olayların derinliğini fark edemeden sahneye koyulan oyunda figüran olarak görev alıyor.  Ergenekon davası derinleştiğinde, karanlık planlar deşifre olduğunda, 367 referanduma götürüldüğünde, demokratik açılım gündeme geldiğinde ve anayasa değişiklik paketi görüşüldüğünde eş zamanlı terörün tırmanmasını ‘tesadüf’ olarak değerlendirmek en büyük yanılgı olur.

 

Önce derin örgütlerin örtüşen amaçlarına bakmak lazım. Bunu anlamadan değerlendirme yapmak yanlış olur. Bunu anlamanın en güzel yolu da Ergenekon iddianamesi… Örgütlerin karanlık ilişkilerine mercek tutan yol kılavuzu! Ergenekon yöneticilerinin taşeron örgütleri kontrol altında tutmaya çalıştıkları ve gerektiğinde de amaç ve hedefleri doğrultusunda kullandıkları, bu çerçevede tetikçilere vatandaşlara yönelik eylemler yaptırmayı planlayarak ülkede Türk-Kürt çatışması meydana getirmeyi ve böylelikle örgütün amaçları doğrultusunda ülkede kaos ve çatışma ortamı oluşturmayı hedefledikleri iddianame ile ortaya konulmuştu.

 

ETÖ sanıklarında ele geçirilen ‘Analiz’ isimli belgede örgütün gelecekle ilgili karanlık planları, “Türkiye’nin ticaret ortaklarına yönelik terör, de-stabilizasyon (istikrarsızlaştırma faaliyetleri) yaratılacak, böylece Türkiye’nin dış ticaretine büyük darbe vurularak, ticari platformda ticaret hacminin önünün kesilmesi sağlanmaya çalışılacaktır. Bu nedenle terör grupları mutlaka kontrol altında tutulmalı, gereğinde ‘naylon terör örgütleri’ oluşturularak terör dünyasına yön verilmeli ve güçlü istihbarat örgütlerinin kurguladığı oyunun içinde mutlaka yer alınmalıdır” şeklinde anlatılıyordu. Burada ETÖ ile PKK arasındaki derin ilişkiyi gördük. Şimdi açalım ve emniyet raporlarına göz atalım.


Emniyet ait bir raporda ise, Ocak 2008’de başlayan ve bugüne kadar devam eden Ergenekon Terör Örgütü’ne yönelik operasyonlar sonrasında, PKK terör örgütünün ülkede kaos çıkarmak ve bir Türk-Kürt kavgası çıkarmak yönünde yapmış olduğu provokatif eylemlerine devam ettiği vurgulanıyor. Aynı raporun devamında, “1980’den 2009’a gelindiğinde; AB’ye girme sürecinde demokratikleşme reformlarıyla bireylerin hak ve özgürlük alanının genişletilmesi, ekonomik büyümeyle refah düzeyinin yükselmesi için çalışmaların devam ettiği, ayrıca terör örgütünün yıllarca savunmuş olduğu ve propaganda malzemesi yaptığı birçok konuda anayasal çerçevede özellikle Kürtçe kursların açılması, yasaların düzenlenmesi ve TRT 6’nın kurulması gibi açılımların sağlandığı bu dönemlerde PKK terör örgütünün sanki bir yerlerden direktif alırcasına 1980 sonrasından bugüne kadar yaptığı eylemler, örgütün ideolojik temelinde halka vaat ettikleri ‘Kürt kimliğinin tanınması-Kürtçe diline ve her türlü kültürel haklara izin verilmesi-bağımsızlık-demokrasi-eşitlik-adalet-özgürlük’ gibi kavramları kendilerine perde yaptıkları ve kaos, kargaşa ortamı yaratmak suretiyle Ergenekon terör örgütünün taşeronluğunu yaptıkları açık bir şekilde görülmüştür” tespitine yer veriliyor.

 

Hiç kafanız karışmasın. Olay açık. Hem de o kadar açık ki tartışmalara bile kapalı. Önemli olan bu ülkede iyi şeyler olduğu vakit kimlerin düğmeye bastığını anlamak. Anlamak için de hiç derin derin düşünmeye gerek yok. Şöyle yaşadığımız süreçlerle birlikte, Ergenekon iddianamesine yeniden göz atmak yeterli. Gerçekleri gördükten sonra yapılması gereken ise her zamankinden daha fazla birbirimize kenetlenmek ve farklılıklarımızı zenginliğe dönüştürmektir. Karanlık oyunları bozabilmek için önce sağduyulu hareket etmek ardından da ortak noktalarımızı hatırlamak ve ısrarla farklı yönlerimizi ortaya dökenlere ‘kaşımayın’ cevabını verebilmek gerekiyor.  Yeni plan belli… Sanal irtica ile elde edemediklerini etnik milliyetçiliği maşa olarak kullanarak ülkeyi küçük adacıklara bölmek. Bölerken komple ayırmaktan söz etmiyorum.  Türk-Kürt çatışması sağlayarak, derin kutuplaşmayı sağladıktan sonra harekete geçmek. Alt yapıyı oluşturduktan sonra da el birliği ile darbe çığırtkanlığı yaparak orduyu göreve davet etmek.  İşte asıl büyük tehdit ve karanlık plan bu.

 

 

Bu yazı toplam 2804 defa okunmuştur
2
Ömür
YENİ PLAN NEDİR?yeni plan ANAYASA MADDELERİNİN DEĞİŞİKLİĞİYLE bizleri SİNDİRMEK,KORKUTMAK,hatta içeri tıktırmak yolları aramayla birlikte,ÜLKEYİ ARAP FURYASINA DÖNÜŞTÜRMEKTİR. İŞTE BUDUR YENİ PLAN.bugünün arapları ise zaten KARI,KIZ ve PARADAN başka birşey görmeyen saltanat SULTANLARIDIR.PEYGABERİMİZİN EN SEVDİĞİ ARAPLAR KUREYŞLİLERDE.bende onları bilirim diğerleri ZERRE KADAR İLGİLENDİRMİYOR ve İSLAMİYETLE UZAKTAN YAKINDAN ALAKASI YOKTUR YAZAR EFENDİ.birde yeni plan demişssiniz.işte asıl yeni plan budur;AHMET TÜRKE ATILAN YUMRUKTA AZ BİLE GELMİŞ bence.yazmayım daha bari.yoksa gerçekten klavyemden hiç hoş şeyler dökülmeyecekdökülenlerde ne iteye,ne okurlara,nede sizlere yakışan sözler.onun için yazmayım.ellerinize yüreğinize sağlık yinede.
07 Mayıs 2010 Cuma 10:47
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
derin örgütlerin örtüşen amacı
Ömür
aha işte,bende uzunca yazılmı bu yazıda bu cümleye taktım;ANACIM DİNLEME BUNLARDA,USULSÜZ YARGILAMA BUNLADA,KENDİNDEN OLMAYANLARI HARCAMAK BUNLRDA,DİN KİSVESİ ALTINDA İNSANLARIN DUYGULARINI KULLANMAK BUNLARDA daha sayayımmı yazar efendi?bu saydıklarım EN DERİN ÖRGÜTLENME değilmi ha?etüyü yazmaktan zaten bıktım.etö ABDEDEKİ TAKUNYADAN KUNDURAYA BİR TÜRLÜ GEÇEMEMİŞ,GEÇMEKTE İSTEMEYEN ZATI MUHTEREMİN,ABD İLE BİRLİKTE ASKERE OYNADIĞI BİR TİYATRO OYUNU!dahada bunu hala salt askeri SİNDİRMEK için suandırmaya kalkan siz yazarlar ANLAMADIYSA ben neyapayım artık?ANLAYIN ARTIK,yada GEÇEKÇİ OLUN.ALLAHIN ADALETİ VARYA ADALETİ ha işte ondan kurtulamazsınız bu ergenekonu sürekli deşenlere.ERGENEKON FALAN FİLAN YOK.UYDURMAYIN.
07 Mayıs 2010 Cuma 10:39
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
şeytanı gör
Ahmet Yasin
bu güzel yazının altına imza atılır.ülkemizde yıllardır kanayan kürt meselesini sona erdirecek, dağdakileri evlerine döndürecek ve türkiye halkını bir çimento gibi birleştireck bir girişim(siyasi parti ya da kişi ayırmıyorum) yapılmışsa mutlaka o günlerde büyük bir kırılma yaşanmıştır.bingöldeki 33 erin şehit edilmesi, eşref bitlisin uçağınnı düşürülmesi,özal'ın aniden kalp kirizi geçirip ölmesi gibi bugünde barış yolunda bir adım atılırken yine düğmeye basıldı.birilerin görevi düğmeye basmak heralde.tamam onlar basacak ama bizim güvenliğimizden sorumlu olan TSK'da bastırmamak için uyanık olacak.TSK malesef çok kötü bir sınav veriyor.Ordu siyasete karıştığı kadar kendisini asıl işine verse eminim bütün bu güvenlik zafiyetleri ortadan kalkacak.ama malesef generallerimiz kendi işlerinden ziyade siyasetle uğraşıyorlar.Onlara diyecek tek sözümüz var.Atatürkün dediği gibi siyaset yapacaksanız ünüformalarınız çıkarın siyasete girin yoksa adam gibi işinizi yapın...
06 Mayıs 2010 Perşembe 16:32
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Dayatılan oyun
Mustafa s
yıllardır bize zorla dayatılan şiddetten arınmanıon zamanı geldi de geçiyor bile. şimdi birlik olma zamanı
05 Mayıs 2010 Çarşamba 10:33
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Boşa çıkarmanın formülü
Saadettin
herkes etnik milliyetçilkten uzak durup, üst kimliğini hatırlarsa sorun yok
04 Mayıs 2010 Salı 23:18
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri