Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aslan DEĞİRMENCİ

Karanlık mihraklar birlikte mi hareket ediyor?

09 Aralık 2009 Çarşamba

PKK sempatizanlarının eş zamanlı olarak değişik illerde başlattıkları eylemler karanlık planlara hizmet etmeye devam ederken, istihbarat raporları kaos eylemlerinde KCK’yı işaret ediyor. Güvenlik güçleri, zamanlamasıyla dikkat çeken Tokat’ta meydana gelen hain pusu ile KCK’nın ilişkisinin olup olmadığını da araştırmaya başlarken, karanlık mihrakların yeni projelerine karşı ne gibi önlemler alınacağı da merak ediliyor. İyi ama kim bu KCK?

 

İstihbarat raporlarında ‘KCK’, PKK’nın şehir gençlik kolu olarak tanımlanıyor.

ETÖ iddianamesinde KCK’nın kaos eylemleri de Ergenekon’un amaçlarına hizmet ettiği belirtiliyor. Güvenlik güçlerinin raporlarında ayrıca KCK’nın şehirlerde planlayıp hayata geçirdiği serhildan (başkaldırı) eylemlerine de dikkat çekiliyor. ETÖ savcılarının ve Diyarbakır Başsavcılığı’nın ulaştığı bilgiler arasındaki benzerlik de iki örgüt arasındaki inanılmaz benzerliği deşifre ediyor.

 

Diyarbakır Başsavcılığı’na göre KCK’nın yöntemleri şu şekilde sıralanıyor:

 

·        Şehirlerde kaos oluşturmak için gençlik harekete geçirilecek

·        Başkaldırı eylemleri gerçekleştirilecek

·        Sivil itaatsizlik sağlanacak.

 

ETÖ Savcılarına göre Ergenekon’un yöntemleri ise şu şekilde:

 

·        Halk’ın sokağa dökülmesine zemin hazırlanacak

·        Ortaya koyulacak eylemler ile Türk-Kürt çatışması sağlanacak

·        Sabotajlar düzenlenecek

 

Ayrıca örgütün, Ergenekon’un amaçlarına hizmet ettiğinin belirtildiği iddianamedeki faaliyetler ve stratejilerde bize yol gösteriyor. ETÖ iddianamesinde Ergenekon’un Türk- Kürt çatışması çıkarmak için hazırladığı stratejileri de şu şekilde sıralanıyor:

 

·        Naylon terör örgütü kurma

·        Ses getirecek eylemler yaptırma

·        Bombalama, suikast ve sabotajlar gerçekleştirme

 

Görüldüğü gibi 2 iki örgütün ortak planı şehirlerde kaos çıkartmak. Öcalan’ın talimatıyla Türkiye, Irak, İran ve Suriye topraklarını esas alan konfederal bir sistem hedefi üzerine yapılandığı ortaya çıkan KCK, özellikle hükümeti zor durumda bırakmak için toplum içerisinde huzursuzluğa sebep olacak eylemler organize ediyor.

 

KCK’nın amacı ikinci Ergenekon iddianamesindeki ‘Panzehir’ isimli belgede de ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor. Savcılar örgüt ile ilgili iddianamede şu değerlendirmede bulunuyor: “PKK terör örgütünün, gençliği ve kitlesini harekete geçirerek serhildan (başkaldırı-sivil itaatsizlik) tipi eylemler yaptırdığı, Kürt ve Türk halkını karşı karşıya getirmek suretiyle kaos ortamı oluşturmayı amaçladıkları, bu kaos ortamının da, PKK ve ondan medet uman Ergenekon terör örgütünün amaçlarına hizmet ettiği belirlenmiştir.”

 

Ergenekon’un PKK ile bağlantısının geniş yer bulduğu iddianamede, “Terör örgütü özellikle halkın yoğun olduğu yerlere, kamu binalarına ve askeri hedeflere bombalama, suikast ve sabotaj türü eylemler gerçekleştirerek bir Türk-Kürt çatışması oluşturmak suretiyle halkı sokağa dökmeyi hedeflemişlerdir” ifadeleri de yer alıyor.

 

Benzerlikleri isterseniz az daha açalım ve ETÖ iddianamesine bir daha göz atalım. ETÖ iddianamesinde Ergenekon’un Türk- Kürt çatışması çıkarmak için hazırladığı stratejilere geniş yer veriliyor. Stratejilerin başında ‘Naylon terör örgütü’ kurma geliyor. Soruşturma kapsamında ele geçirilen Lobi ve Panzehir adlı belgelerde yer alan bilgilere göre; naylon terör örgütleri kurulması ya da mevcutlarının kullanılması yöntem olarak belirlenmişti. Uyuşturucu, kara para trafiği ve mafya kontrol altına alınacaktı. Örgütün en önemli amaçlarından biri ülkede kaos oluşturmaktı. Kaostan oluşacak ortamda daha rahat hareket etmeyi ve amaçlarına ulaşmayı hedefleyen örgüt ses getirecek eylem ve suikastlar planlıyordu. Bu sayede hükümete karşı da elini güçlendirmeyi hedefliyordu. Şimdi son 10 günde yaşananları yeniden düşünün ve parçaları birleştirin bakalım. Ortaya çıkan sonuç karşısında sakın şaşırmayın!

 

Bu yazı toplam 4452 defa okunmuştur
çeçen kızına
ortak pc kullanan
nedir bu yazarın bu çeçen kızından çektiği böyle?:)tamam fikirlerine katılmayabilirsiniz ama yazarın haklı olduğu konular hiçmi yok çeçen kızı?haksızlık etmeyin yazara.ayıp ediyorsunuz valla.
13 Aralık 2009 Pazar 21:47
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
salih ocaklı kardeşe cevaben
çeçen kızı esila
salih kardeş;ben hertür gazeteyi okurum tarafsızca yani.siz elbet uzayda yaşamıyorsunuz.sadece tek taraflı okuduğunuzdan ve olaylara TEK CAMDAN BAKTIĞINIZ için sanırım.evet bir çeçen kızı ASLA MANİPÜLE EDİLMEZ,BENKİ ASLA MANİPÜLE EDİLMEDİM;ruslara yüz çevirenler KADİROV ve ADAMLARIDIR;hani FİLİSTİN içindeki HAİNLERİN İSRAİLE ve ABDYE ÇALIŞANLARI gibi yani.biz GERÇEK ÇEÇENLER RUS ve ABD MAŞASI olan KADİROVU ve ADAMLARINI tanımıyoruz.
13 Aralık 2009 Pazar 21:26
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Çeçen Kızına
Salih Ocaklı
Çeçen kızı ya bu haberleri nereden alıyon. Hangi gazeteler bu bilgileri yazıyor. Biz uzayda mı yaşıyoruz? Bir çeçen kızı manişpüle edilemez ama yazık sizin için durum aynı değil. Yıllardır Rusların ciddi toplum mühendisliğine yüz vermeyen Çaçenlerin Türk Moskovlara yüzlerini çevirmeleri ilginç
12 Aralık 2009 Cumartesi 09:43
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
yazıyı okuyunca....! 2
çeçen kızı esila
çünkü Tokattaki saldırı İÇİŞLERİ BAKANINA BİLDİRİLMESİNE rağmen,bakan efendi PKKYI AKLAMAK için,bu BİLDİRİYİ BİZ TÜRK HALKINDAN GİZLEDİ;bugünde oyunu çıktı ortaya.oysa AKLAMA ÇABASINDAN ziyade Tokata kadar bütün güvenlikleri nasıl aştıklarını araştırtsaydı AZCIK AZCIK ŞEHİTİNE DEĞER VERDİĞİNİ ANLAYACAKTIM.ama yok olmaz;DEMOKRATİK AÇILIM daha önemli değilmi?hatta okadar önemliki ERDOĞAN bile GEZİSİNİ KESMEYİP MEKSİKA TURUNA bile çıktı.vee kendi nezdinde ŞEHİTİN KELLE olduğunu birkez daha bize KANITLAYIP HATIRLATTI.YAZIKKERE YAZIK;şimdi son yaşanan kaosları ve bu siyasilerin bu MARİFETLERİNİ BİZ HALKA UNUTTURMAK için,SİZ CEVVAL gazeteciler olarak yine ETÖYÜ SOSLAYARAK ÖNÜMÜZE SÜRMEYE çalışıyorsunuz;vallahi AYIP billahi AYIP yaaptığınız gazeteciler olarak.UMARIM KIRILMAZSIN yazdıklarıma.ama ne yapayım SENDE KAŞINIYORSUN BE YAZAR BEY;
12 Aralık 2009 Cumartesi 01:07
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
yazıyı okuyunca....!
çeçen kızı esila
kalkıp gecenin köründe bir KAHVE içesim geldi.EMPERYALİST OYUNCAĞI DEMOKRASİ masalıyla,daha hala AÇILIMLARDAN bahsediliyor ya ne deyimki ben?AÇILA AÇILA BİR KULAĞIMIZIN ARKASI KALMAIŞTI AÇILMADIK onuda AKP hükümeti yaptı sağolsun;IRAKTAN ABD ASKERİNİN ÇEKİLMESİ için PKKNIN KUZEY IRAKTAN TASVİYESİ işine AÇILIM diye hala YUTTURUYORSUNUZ YA MİLLETE;AH ASLAN BEY AH SENİN gibi DÜRÜST bir YAZARA açılımın AMACINI yazmamak YAKIŞIYORMU?haa Tokattaki saldırıyı ERGENEKONCULAR YAPTI diye yazaydın Aslan bey;valla yazaydın.sen bu yazıyı yazarken sevgili içişleri bakanımızın MARİFETİNİ yazmayı unutmuşun,yada haberin yok;
12 Aralık 2009 Cumartesi 00:58
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri