Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aslan DEĞİRMENCİ

Siyonistlerin ellerinde kazma olmak!

06 Ekim 2009 Salı

Müslümanların ilk kıblesi ve son Peygamberin miraç durağı olan Mescid-i Aksa’yı Siyonistler yıkıp Sinagog yapmak istiyor.

 

İslam dininde büyük bir öneme sahip olan Mescid-i Aksa’nın İsrail'in kazı çalışmalarıyla her an yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu da bilmeyenimiz yok.

 

Kanayan yaramız Mescid-i Aksa’da Siyonistlerin yıllardır yaptığı kazı çalışmalarıyla hem İslam’ın hem de Osmanlı’nın izini yok etiğini de duymadığını iddia eden varsa hiç inanmam!

 

Yine terör devleti İsrai’in Kudüs’ü adım adım ele geçirmek için her güne yeni bir planla başladığını da en az yüzde 70’miz tahmin edebiliyor. Bölgede yaşayan yoksul insanların yaşamlarını devam ettirebilecekleri kaynakları yok edip, onları açlıkla yola getirme çabaları da artık ayyuka çıktı. Ayrıca açlıkla çırpınan insanları parayla kandırıp bölgeden uzaklaştırma çalışmaları yeni değil, yıllardır devam ediyor. Bilinen en büyük gerçeklerin başında da ‘Yahudilerin Kudüs’ü hayallerindeki kutlu Yahudi kentine dönüştürmek’ amacı geliyor… Belki duymadıysanız bunu da ben hatırlatayım; Bölgede çalışmalarda bulunan İHH ve araştırmalar yapan MAZLUMDER’li yetkilerle görüştüm. Görüşmelerimde her iki sivil toplum temsilcilerimizde işgalcilerin Kudüs mahallelerinde yaşayan pek çok evi tahliye için tebligat göndermeye başladıklarını belirtiler. Bu tebligatlar tamamlandığında da Müslümanlara ait evlerin bir bir yıkılacağını…

 

Son gelişmeler her ne kadar malum medya tarafından gölgelense de biz üzerimize düşeni yerine getirerek bilgilendirmeye devam edelim.  Siyonistler geçtiğimiz hafta, Mescid-i Aksa’yı işgal etmek için açıkça çağrıda bulundular. Pazar günü Mescid-i Aksaya saldırmayı planlayan Siyonistlere yönelik hiçbir önlem alınmazken baskını engellemek için direnen gençlere zulüm başladı. Siyonistler, BM ve sürekli insan haklarından söz eden dünya haklarının gözünün önünde Mescid-i Aksa’yı korumak için etrafında etten duvar ören Filistinli gençlere saldırdılar. Saldıran Siyonistler gözaltına bile alınmazken Filistinli gençler 2 gün Siyonistlerin kodeslerinde tutuldular. Onlar kodeslere tıkılırken nöbeti ise diğer arkadaşlarına teslim etiler. Nöbeti teslim alan gençler de şuan Siyonistlerin kuşatması altında. Bu gelişmeleri bana doğrulayan isim de sıklıkla bölgedeki insanların yardımına koşan Cansuyu Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü oldu.

 

Köylü, bu gelişmeleri doğrularken, Müslümanlara sitem etmeyi de unutmadı. Köylü, elbette Siyonistlere tepki gösterdi göstermesine ama “Bütün Müslümanlar için kutsiyet ifade eden Mescid-i Aksa’nın cami ile hiçbir ilişkisi olmayan İsrail tarafından muhasara edilmesi bütün Müslümanların haklarına tecavüzdür. Bu muhasaranın derhal şartsız kaldırılmasını istiyoruz. Müslümanlar bugün Siyonist kuşatma altında canlarını feda etmeyi göze alarak Mescid-i Aksa’yı koruyan Filistinli gençlere sahip çıkmalıdır. Mescid-i Aksa’daki zulme sessiz kalamayız” sözleriyle esas sorumluları göreve çağırmayı unutmadı. Yani Köylü, olması gerekeni yaptı. Kardeşliğimizi paylaşmaya davet eti.

 

Peki Müslümansız bir Kudüs hayaliyle arsızca her türlü şeytanlığı yapanlara karşı bugün sen ne yaptın? Artık bu soruyu kendimize sormamız lazım. Zaman tükeniyor, Mescid-i Aksa’nın altındaki tünel her geçen gün derinleşiyor. Tüneller ve kazılar Mescid-i Aksa’nın geleceğini tehdit ederken, nasıl olurda Müslümanlar sessiz kalır? Mescid-i Aksa’nın yıkılarak Süleyman mabedinin inşasına göz mü yumacağız? Siyonistlerin Mescid-i Aksa’yı hedef alan saldırılarına boyun mu eğeceğiz? Sessizliğimizden cesaret alanları yüreklendirerek, ellerindeki kazma ve kürekten farkımız olmadığını anlamalıyız artık. Resulullah (a.s.) bir hadisi şerifinde şöyle buyurmuştur: "Yolculuk ancak şu üç mescidden birine olur: Benim şu mescidime, Mescidi Haram'a ve Mescidi Aksa'ya." Resulullah (s.a.s.)'in isrâ ve mirac mekânı olan Mescid-i Aksa için bir olup sesimizi yükseltmeliyiz. Yarın geç olabilir.

 

degirmenciaslan@gmail.com

 

 

Bu yazı toplam 2984 defa okunmuştur
Bir düşün, bir daha düşün.
Bilal Karakaya
Bizim kimsenin dini mabedini yıkmak gibi niyetimiz yok ya, herhalde başkalarına da bu iyi niyetle mi bakıyoruz nedir.
14 Ekim 2009 Çarşamba 23:50
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
tebrikler sn değirmenci.
çeçen kızı esila
mescidi aksa 1967de yahudi saldırısına maruz kalmıştı. zaten.o tarihten bu zamana kadar KAHROLASI SİYONİSTLER mescidi aksayı gözlerine kestirdiler.farklı yöntemlerle mescidi aksayı yok edip,kendi mabedlerini kurmaya çalışanlara ilkönce RABBİM,sonrada dünyadaki tüm müslimler İZİN VERMEYECEKTİR;BUNA YÜREKTEN İNANIYORUM.sn değirmenciyide bu konudaki HASSASİYETİNDEN ve insanlarımızı HABERDAR etmesinden dolayı YÜREKTEN kutluyorum.ellerine yüreğine sağlık.
08 Ekim 2009 Perşembe 22:26
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
uyanalım
Haldun
uayanalım ve direnenlerden olalım
07 Ekim 2009 Çarşamba 16:40
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Dualarımız
Tarık
Kazdıkça kanayan yaramız Mescid-i Aksaya selam olsun.Mescid-i Aksa tehdit altındayken en azından dualarımızı esirgemeyelim.
06 Ekim 2009 Salı 21:05
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
tebrik ederim
erkan
Sayın Aslan Değirmenci 'yi hassasiyetinden ötürü tebrik ediyorum. Müslümanlık iddiasındaki her kişi Mescid-i Aksa için birşeyler yapmak zorundadır. Kudüs bizim için İstanbul gibidir, Ankara gibidir, Bursa yada Diyarbakır gibidir. Düzeltiyorum daha da önemlidir. Zira Resulullah'ın hadisi şerifi ile önemi sabittir, kavidir. Allah cc elbette yardım edecektir, elbette nurunu tamamlayacaktır. Ancak burda bizi ilgilendiren, bu yardımın bu nur'un bizim üzerimizden olmasıdır. Yoksa, Büyük Hesap Günü'nde, Rabbimiz bu mescidi hakkında sorular sorduğunda, elimizde kendimizi savunacak, Allah ın affına ümit vesilesi olacak birşeyimiz olmayacaktır.
06 Ekim 2009 Salı 10:32
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri