Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aslan DEĞİRMENCİ

Unutmadık, Unutmayacağız, Unutturmayacağız!

11 Temmuz 2010 Pazar

Yıllardır Gazze’ye yönelik acımasızca uygulanan ambargonun sonlandırılması için insan hakları aktivistleri İHH öncülüğünde ‘Filistin’e Yol Açık!’ adlı bir organizasyona imza attı.  Uluslararası katılımlı organizasyona Latin Amerika’dan Afrika’ya, Balkanlar’dan Orta Asya’ya, Ortadoğu ve Uzakdoğu’dan toplam 37 ülkeden 700’ün üzerinde vicdan sahibi katıldı. Katılımcılar arasında parlamenter, akademisyen, gazeteci, sivil toplum temsilcisi, kanaat önderleri, din adamı ve sanatçılar vardı. Farklı dil ve dinden gönüldaşlar Gazzeli kardeşlerimize umut için yola çıkmışlardı. Terör devleti İsrail’in ambargosu altında en insani ihtiyaçlarını bile karşılayamayacak hale gelen mazlumlar; açlıklarını, sefaletlerini ve esaretlerini unutarak yol gözlüyorlardı. 6 gemiden oluşan insani yardım filosu ilerledikçe heyecanları da artıyordu.

 

Rota belliydi. Açık denizden kıyıya paralel 70-80 mil mesafedeydi. Gazze’ye yaklaşıldığında Siyonistler Mavi Marmara kaptanına taciz mesajları yollamaya başladı. Tacizler yerini tehdide bıraktığında Mavi Marmara kaptanı açık denizde ilerlediklerini, amaçlarının Gazze’ye insani malzeme ulaştırmak olduğunu iletiyordu. Uluslararası sularda yoluna devam eden gemiye tehditler bitmek bilmiyordu. Mavi Marmara gemisinden dünya ile iletişimi sağlayan uydu frekanslarına el atan Siyonistler, gece yarısı onlarca zodyak ve savaş gemisi ile insan hakları aktivistlerinin etrafını sardı. Çok geçmeden denizaltılar ve helikopterler belirdi. Karar verilmişti…

 

Siyonist komandolar kan kokusu alan piranalar gibi hedefe ilerliyorlardı. Hücum botlarıyla gemiye yaklaşan siyonist askerler gemiye çıkmaya başladıklarında gönüldaşlar ateş çemberine alındı.  Gemi ateş altında tutulurken, helikopterlerden akbabalar misali komandolar da inmeye başladı. Gemiye inerken siyonist komandolar rastgele sağa sola ateş ediyor, silahsız gönüldaşları yakın mesafeden katlediyorlardı. Gerçek mermilerle ateşe tutulan gönüldaşlar ise ellerindeki su şişeleri, sandalyeler ve sopalarla kendilerini savunmaya çalışıyordu. O esna da da şehitler verildi. Çok ağır yaralanmalar oldu. Ama silahın üstüne inançla giden birkaç gönüldaş 3 siyonisti esir aldı. Ellerindeki silahları denize atarken, hafif yaralı olan komandolar tedavi edilmek için gemide bulunan doktorlara teslim edildi.

 

Gemiden siyonistlerin anlayacağı dillerde anonslar yapılmasına karşın ateş bir türlü kesilmedi. Yaralı gönüldaşların biran önce hastaneye götürülmesi yönünde yapılan talepler de dikkate alınmadı. İsrailli askerler kendi yaralılarını teslim aldıktan sonra, tedaviyi yapan doktora bile ateş ettiler. Gemiye ise dört bir taraftan asker yığdılar. İnsan hakları savunucularının ellerine kelepçe vuran siyonistler, güverteye topladılar.  Erkekler pis zemine diz çöktürüldü. Yaralılar tekmelendi, darp edildi ve işkenceye tabi tutuldu. İnsanların ihtiyaçlarına yasak getirildi. Ashdod’a gelindiğinde zulüm sürüyordu. Yolcular aşağılanıyor, tekmeleniyor, itiliyor ve sorgusu tamamlananlar hücrelere kapatılıyordu. Serbest bırakıldıklarında da çok sayıda elektronik eşyalarına el konulmuştu. Kendilerine boş valizler ve parçalanmış eşyalar teslim edilmişti.

 

Büyük bir insanlık suçu işlemişti terör devleti İsrail. 9 gönüldaş şehit olmuş, 50’den fazlası da yaralanmıştı. Yaralılar kelepçelenmiş, gönüldaşlar hücrelerde alıkoyulmuştu. Tüm uluslararası yasalar ayaklar altına alınmış, açık denizlerde seyir hakkı bulunan gemi işgal edilmişti.

 

Ve bugün... Gemi saldırısını cinayet olarak niteleyen dünya hakları ayağa kalktı ancak Siyonist İsrail halen özür dilemedi. Zaten İsrail'in kanlı tarihinde de hiç özür bulunmamaktadır. Kabahatleri de özrü aşmış durumdadır. Bir özür Siyonist İsrail’i kurtaramaz. Kurtarmamalıdır da… Artık İsrail’in sicilindeki işgaller, ilhaklar ve katliamların hesabı sorulmalıdır. Çocukları kafalarına sopalarla vurarak öldürenler, evleri, okulları, parkları, hastaneleri havaya uçuranlar, masum insanları kurşuna dizenler, fosfor bombası kullananlar ve cami bombalayanlara hak ettiği ders verilmelidir. Sina, Gazze, Batı Şeria, Kudüs, Sabra, Şatilla, Beyrut, Kana, Cenin, Samu ve Nuseyrat’ta katliam gerçekleştirenlere göz yumulmamalıdır. Ve Siyonist yöneticilerin şu sözleri hiçbir zaman unutulmamalıdır:

 

“Zaman içinde Filistin’in tamamına yayılacağız.”

Prof. Dr. Haim Weizmann, İsrail Devlet Başkanı

 

“Eğer ben sıradan bir İsrail vatandaşı olsaydım bir Filistinliyle karşılaşsaydım, yemin ederek söylüyorum ki, ben o Filistinliyi yakarak öldürür ve öldürmeden önce ona eziyet ederdim”

Ariel Şaron, İsrail Başbakanı

 

 “Ben askerlerimi, Arap kızlarının ırzlarına geçmeleri yolunda cesaretlendirirdim. Çünkü, Filistinli kadınlar Yahudilerin köleleridir ve biz bu kölelere her istediğimizi yaparız ve kimse de bizden hesap soramaz. Asıl biz herkesten hesap sorarız.”

 Ariel Şaron, İsrail Başbakanı

 

“Parayla toprak almayacağız. Toprakları işgal edeceğiz.”

David Ben Gurion, İsrail Başbakanı

 

“Yahudi dininin temel ilkesi, ‘Haşmadat goyim’ yani Yahudi olmayanların imhasıdır.”

Haham Rav Leor, 18 Mayıs 2002 

 

“Filistinliler, tıpkı çekirgeler gibi öldürülmelidir… Kafaları kayalara ve duvarlara çarpılarak parçalanmalıdır.”

İzhak Şamir, İsrail Başbakanı, 1 Nisan 1988   

 

“Bizim vereceğimiz her bir kurban karşılığı, 1000 Filistinli öldürülmelidir.”

Michael Kleiner, İsrail Herut Partisi Genel Başkanı, 23.10.2002

 

Not: Siyonist yöneticilerin sözleri, Yılmaz Dikbaş'ınEfendi Teröristleradlı kitabından alınmıştır.

 

Bu yazı toplam 3806 defa okunmuştur
yola devam
Deniz
ablukanın kırılması için varolan gücvümüz ile çalışmalıyız. Rabbim bu yolda mücadele edenlerden razı olsun. Biz artık Filistin ile kan kardeşiyiz
20 Temmuz 2010 Salı 16:19
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Yol açık
Sümeyye
9 şehidimiz Gazze yolunu açmıştır. O şehit kanlarında zalimler boğulacaktır
14 Temmuz 2010 Çarşamba 13:12
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
ittifak
Mustafa
siyonist zulme karşı küresel ittifak şart
12 Temmuz 2010 Pazartesi 16:23
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
4
ömür
enerji bakanı hilmi güner İNTERNET GÜVENLİĞİMİZİ İSRAİLİN ELİNE TESLİM ETTİ,BORU ANLAŞMASIYLAD ÜLKEM ÜZERİNDEN LANETLİLERE PETROL,DOĞALGAZ,ELEKTİRİK,SU ve FİBEROPTİK GEÇMESİ PLANLANDI.sn yazar bunlar ve daha NİCE BENİM UNUTMADIKLARIMI size yazmamdaki kasıtsa,SİZ BİZ HALK ne kadar çok İSRAİL KARŞITI olsakta,NE YAIKKİ TAYYİP YAHUDİ SEMPATİZANIDIR!hiç boşuboşuna GAZZE için filistin için EFELİK GÖSTERİLERİ YAPMASINve lütfen SİZLERDE ARTIK GÖRÜN ve İKTİDAR kalemşörü olmaktan vaz geçin.SİZLERE YAKIŞMIYOR.İYİNİYETLİ HATIRLATMALI YAZINIZDAN DOLAYI VAROLUN DİYORUM sn yazar;
12 Temmuz 2010 Pazartesi 13:02
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
3
ömür
16 temmuz 2002de,AKP ABDEDE YAHUDİ ULUSAL GÜVENLİK ENSTİTÜSÜ JINSADA TEMASLARDA BULUNMUŞ İKTİDAR OLABİLMEK İÇİNDE BU DESTEĞİ ALMIŞTI sn yazar;ocak 2004tede AMERİKAN YAHUDİ KOMİTESİNDEN CESARET MADALYASI ALMIŞTI BİR MÜSLİM olarak hemde.30 ağustos 2004tede ÖMER ÇELİK,EGEMEN BAĞIŞ,MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU 3 GÜNLÜĞÜNE İSRAİLE NE İÇİN GİTMİŞLERDİ sn yazar?elbette İLİŞKİLERİ PEKİŞTİRMEK İÇİNDİ!15 temmuz 2004te ANKARADASERBEST TİCARET ANLAŞMASI KARŞILKLI İMZALANMIŞTI.hani bir nevi TÜRK TARIMI BU ANLAŞMA SAYESİNDE ÇÖKMÜŞ OLDU TABİRİ CAİZSE;
12 Temmuz 2010 Pazartesi 12:57
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri