Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Atila ALTUNTAŞ

ARTIK BU MİLLETİ GÜDEMESSİNİZ!!!

24 Ekim 2010 Pazar

İkinci Meşrutiyet, İttihat ve Terakki’ye iktidar yolunu açtı. Bugün Türkiye, bu anlayışın ‘darbecilik, suikast, jakobenlik, halka rağmen halkçılık’ argümanlarını kullanan Ergenekoncu, ulusalcı yapı ile hesaplaşmaya çalışıyor. Yüz yıl önce başlayan ve tüm Türkiye'nin üzerine karabatak gibi çöken  İttihatçılık Türkiye'nin ilerleme yolunda ki en büyük engeldi.
 

Teşkilatlanmış, köşe başlarını tutmuş, devleti, medyayı, etkili ve yetkili çevreleri ele geçirmiş pek küçük bir azınlık, sahip olduğu bu avantajlarla, dağınık, güçsüz ve sahipsiz çoğunluğa daima galebe çalmış, toplumu istediği gibi yönlendirmiş kendi çıkarları doğrultusunda gündemi belirlemiştir. Bu şirret, yaygaracı, edepsiz, küstah azınlık, kendi çıkar ve saltanatları tehlikeye düştüğü anda koro halinde yaygaraya başlamakta, yalan ve iftira makineleri devreye girmekte.
 

Rejim bunların çıkarlarına hizmet ettiği sürece dokunulmazdır. Devrimler, laiklik, Kemalizm, çağdaşlık kavramları bunların zırhı, irtica, yobazlık, tutuculuk, liboşluk hatta demokrasi kavramları ise şantaj aracıdır.
Bu küçük ve ülkeyi kendisinin sanan azınlık orta çağ derebeyleri gibi, sahip oldukları, devlet kulelerinden zavallı, gariban halka ateş etmekte, milli iradenin gerçek tecellisine fırsat vermemekteydiler.

Bu günlerde işgal ettikleri devlet kuleleri ülkenin gerçek sahibi halklın eline geçmeye başlaması bu kendini milletten üstün gören azınlığın, Mart kedileri gibi daha fazla bağırmaya ve yaygara koparmasına neden oldu.

Ne kadar bağırsalar da, karıştırsalar da tahrik etseler de şunu bilmeleri lazım…
Bu ülkede başı örtülünün, başı açıkla, solcunun sağcıyla, Alevi’nin Sünni’yle çağdaşın muhafazakâr la kanlı, bıçaklı bir kavgası yoktur. Herkes ön yargılarından, fobilerinden, gereksiz korkularından sıyrılarak kendisine düşman tanıtılan kimse ve kesimlere yaklaşsa şimdiye kadar boşuna düşmanlık beslediğini fark edecektir.’’ Kişi bilmediğin düşmanıdır’ derler.
 
Karşı tarafı dinlemekte, ona el uzatmakta, tebessüm etmekte hiçbir zarar yoktur. Bazılarına göre gericiliğin kaynağı olarak gösterilen Yüce Peygamber ne güzel buyurmuş; ‘’Gelmeyene git, vermeyene ver, sana haksızlık edeni bağışla.’’Ben şimdi gidiyorum. Kendini çağdaş ilerici ve bu ülkenin sahibi görenler, bu hadisin gericilik olup olmadığını tartışıp düşüne dursunlar karar verdikleri zaman ben geri geleceğim şimdilik Hoşça Kalın!

atilaaltuntas1907@hotmail.com

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 4246 defa okunmuştur
Teşekkürler
Emmoğlu
Teşekkürler Emmoğlu! Kalemine ve yüreğine sağlık...
24 Ekim 2010 Pazar 13:31
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
HAKLISIN
MUSTAFA ONEN
YAZI COK GUZEL OLMUS KALEMIN ZEVAL GÖTRMESIN ATILLA GERCEKTENDE ARTIK MILLET UYANDI SAYGILAR
24 Ekim 2010 Pazar 02:05
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
kalem güzel konuşmuş
Aslı nur erdem
Allah`ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun Allah`a çağıran, salih amelde bulunan ve: "Gerçekten ben müslümanlardanım" diyenden daha güzel sözlü kimdir? (41 FUSSİLET 33) 002-BAKARA SURESİ BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM 1-Elif, Lam, Mim, 2-Bu, kendisinde şüphe olmayan, muttakiler için yol gösterici olan bir kitaptır. 3-Onlar, gaybe inanırlar, namazı dosdoğru kılarlar ve kendilerine rızık olarak verdiklerimizden infak ederler. 4-Ve onlar, sana indirilene, senden önce indirilenlere iman ederler ve ahirete de kesin bir bilgiyle inanırlar. 5-İşte bunlar, Rablerinden olan bir hidayet üzeredirler ve kurtuluşa erenler bunlardır. 6-Şüphesiz, inkâr edenleri uyarsan da, uyarmasan da, onlar için farketmez; inanmazlar. 7-Allah, onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir; gözlerinin üzerinde perdeler vardır. Ve büyük azab onlaradır. 8-İnsanlardan öyleleri vardır ki: "Biz Allah`a ve ahiret gününe iman ettik" derler; oysa inanmış değillerdir.
24 Ekim 2010 Pazar 01:45
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Biz ve Onlar
Regaib Albayrak
"slogan, ilkelin ideolojisi. ideolojilerin ışığına göz yumanları sloganlar yönetir. karanlık kinlerin birbirine saldırttığı çılgın sürülerin savaş çığlığıdır slogan. ilkelin budalanın papağanın ideolojisidir. düşünce ile çığlık bağdaşmaz. şuurun sesi çığlık değildir. yabani bağırır. medeni insan konuşur."" Cemil Meriç
24 Ekim 2010 Pazar 01:34
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri