Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Atila ALTUNTAŞ

İsveç Basınında ''PKK'' iki yüzlülüğü

25 Ekim 2011 Salı

Türkiye şehitlerine ağlarken, bir kısım yabancı basın ısrarla terör örgütü PKK'ya 'özgürlük savaşçısı' ya da 'Gerilla' demeye devam ediyor.

Avrupa medyasındaki genel eğilimin akışına aykırı davranmayan İsveç basını da, PKK'dan 'Kürt isyancılar veya  Gerilla’’ diye bahsediyor. İsveç hükümeti tüm Avrupa’da olduğu gibi PKK’yı terör listesine aldı. PKK’nın tüm faaliyetleri İsveç’te yasak. Ama buna rağmen PKK Yandaşları Stockholm’de yaptıkları yürüyüşlerde, Türkiye başbakanı ve Türk askeri alehine hakarete varacak sloganlar atıp gösteri yaparken maalesef polis sadece seyrediyor. (Burada şunuda belirtmek isterimki, İsveç’te yaşayan bazı aydın dostlarımız, İsveç Türk İşçi Dernekleri Federasyonunun, geçen ay Stockholm’de yapılan, ’’Terörü Kınama’’ mitinginde haddi aşıldığını ve halklar arasında kin nefret tohumları ekilen sloganlar atıldığı gerekçesiyle, bir kınama manifestosu yayınlayarak, Federasyonu eleştirildi. Aydın dostlarım bu kınama manifestosunu hazırlarken, PKK Yandaşlarınında Türkiye, Türk askeri ve halkın yüzde 50 oyunu almış başbakan hakkında hakarete varan sloganlar atarken bunlarıda görmemezlikten gelmeleri tarafsızlıklarına hiç yakışmadı.)

Türk basını ve Türk devleti, hiç bir zaman İspanya’yı kana bulayan ETA, İngiltere’de onlarca insanı öldüren IRA ve dünya’nın bir çok yerinde bombalama yapan El –Kaide örgütüne ’’Gerilla, Özgürlük savaşçıları’’ demedi. Her zaman her platformda terör örgütü ve teröristler’’ diye bahsetti.

Hakkari Çukurca'daki PKK saldırısı İsveç  basınında geniş yer buldu. Maalesef İsveç basınıda bilmeyerek yada kasti olarak Kürt halkı ile PKK arasındaki farkı göremiyor. İsveç yayınlarının çoğunluğunda PKK ile Kürt vatandaşlarımızı aynı kefeye koyuyor, buda Kürt kardeşlerimizi üzüyor. AB gibi bir kurum bu örgütü terör örgütü olarak ilan ettiyse, bunun gerekçeleri vardır ve bunun arkasında durulmalıdır. Aksi takdirde inandırıcılıklarını kaybederler…

 

 

  

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 4756 defa okunmuştur
Isvec medyasi
Aynur Inan
Isvec´te bulunan tüm Türk yetkilileri bu olaya el atmalidir! Artik sessiz kalamayiz, Isvec medyasinin Türk devletine ve milletine bu kadar hakaret etmesine göz yumamayiz!
26 Ekim 2011 Çarşamba 20:26
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri