Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Atila ALTUNTAŞ

Mısır'daki katlimı göremeyen iki yüzlü batı!

16 Ağustos 2013 Cuma
Mısır’ın başkenti Kahire’de ordu, 2 aydır oturma eylemi yapan darbe karşıtı halka müdahale etti, Adeviye ve Nahda meydanları kan gölüne döndü. Haber kaynakları, binaların tepesindeki keskin nişancıların ve güvenlik güçlerinin saldırılarında binlerce insanın  hayatını kaybettiğini belirtti.
 
 Mısır'daki olaylar karşısında batı sessiz kalmaya devam ediyor. Nahda ve Adeviyye meydanlarında insanlık boğazlanırken, kimseden doğru-dürüst bir ses çıkmıyor.
 
Dünyanın en barışçıl eylemi karşısında İnsanlar yakılıyor, bebekler kurşunlanıyor, kadınlara katliamın envay çeşidi yapılıyor. ''Darbeye, darbe'' diyemeyen AB ve ABD, sadece topu taca atarak vakit geçirmeye çalışıyor. Batının maskesi Mısır meydanlarında yere düştü ve iki yüzlülüğü tescillendi. Zira Orta Doğu halklarının hayatı, batı için konuşulmaya bile değmeyecek kadar ucuz. Batı nezdinde bu insanlar karnını kaşıyan bidon kafalı Müslüman. 
 
Maalesef Mısır'da insanlıkla birlikte batı dünyasının: demokrasi, insan hakları hukukun üstünlüğü gibi önem verdiği değerler de ölmüştür. Bir kez daha görüldü ki, batı dünyası demokrasiyi sadece kendisi için istiyor. Çünkü, biliyor ki, Orta Doğuya gerçek demokrasi geldiğinde oradaki zengin kaynakları sömüremeyecek....
 
BU MAKALENİN İSVEÇÇE YAYIMLANAN LİNKİ
 
Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 8958 defa okunmuştur
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri