Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Betül KURŞUN

ARAS KARGO İLE TEKBİR GİYİM ARASINDAKİ FARKI BULUNUZ

02 Ağustos 2012 Perşembe

 

Bir evvelki yazımızı okuyanlar bilir. Aras Kargo ve Carrefour ile ilgi başlattığımız kampanya büyük tepki topladı. Böylelikle yeniden gördüm ki ülkem hala duyarlı ve hala vicdanlı. İnanıyorum ki daha ileri gidilecek ve bu firmalar başörtülü eleman çalıştırıp vitrindeki bu ayıbı kapamaya çalışacaklar. Yaptığımız haberleri kaldırmaya çalışmakla bu ayıbı yazık ki örtemeyecekler.

 

Kampanyamız dahilinde başörtüye ambargo uygulayan siteleri bize yazmanızı istemiştik. Daha şimdiden maalesef onlarca isim oldu elimizde. Bu isimlere tepkimiz sürecek. Bu tepkiyi sürekli kılıp tüm firmalardan bu uygulamayı kaldırmalarını isteyeceğiz. Dileriz muvaffak oluruz.

 

Tüm bunların yanında… Beni şaşırtan ve dehşetle karşıladığım tam tersi bir durum daha vuku buldu ki, ne farkı var dedirtti bana. Konya Tekbir Giyim camına bir iş ilanı astı. Metin şu şekilde; 

18-25 yaş arası tecrübeli-TESETTÜRLÜ satış elemanları alınacaktır…

 

Yazım başlığında soru gibi görünen lakin cevabı bilinen mefhumu hemen söyleyeyim ki ‘’ Aras ile Tekbir Giyim'in hiçbir farkı yoktur benim gözümde. Bu da tersinden ayrımcılık demektir. Birisi para kazanmak, rant sağlamak için soyarken diğeri kapamıştır. İkisinde de inanca, tercihlere saygısızlık vardır. Ve bu tavır insanları ötekileştirmekten, daha da bölmekten öte bir durum değildir.

 

Bilinmelidir ki bu ülkede başörtüsü sorununun çözüleceği tek platform kişisel hak ve özgürlükler platformudur. Siz başkalarının kişisel hak ve özgürlüklerine saygı göstermezseniz başkalarının da size göstermesini bekleyemezsiniz.  Biz işin özgürlüklere, tercihlere ve inanca müdahale kısmında olduğumuzu söylemek isteriz. Bir başörtülünün de, başörtüsüzün de uğradığı zulmü kınıyoruz. 

 

Ben Tekbir Giyim'i de listeme dahil ettim…

 

Ayrımcılık yapan her kesime savaş açtım.

 

Lütfen artık bu ülkedeki tanımlara, dış görünüş belirteçlerine, açık, kapalı ayrımlarına bir son verin. Biz olmak istiyorum ben.. Evlatlarımın birlik içinde yaşamasını istiyorum…

 

Bize destek veren tüm okuyucularımıza teşekkür ederiz. Desteğinizin devamına talibiz…

Baki selamlarımla.. 

Bize ulaşın:

https://twitter.com/BetulKrsn

https://www.facebook.com/betul.kursun.505?ref=tn_tnmn

betul.kursun@hotmail.com

 

 

 

 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 6106 defa okunmuştur
YANLIŞ BAKIŞ
Teymur
Sayın yazar,sapla samanı karıştırmışsınız.Firmaların çalışma alanlarına göre elamanlarında tercihleri olabilir.Bir meyhanede çalışacak başörtülü barmen ilanı ne kadar aykırıysa bir tesettür firmasının başörtülü elaman tercihi de o derece normaldir.Ötelemek ve tahkir etmekle, tercih etmek farklı şeylerdir.Sizin etkisinde kaldığınız çağdaş düşünce de bile pozitif ayrımcılık diye bir tercih önceliği vardır. Siz birlerine şirin görüneceğiz diye İslam’ın bak dediği yerden değil modernizmin ol dediği yerden bakıyorsunuz.Başörtüsü bir zorunluluktur başıaçıklık bir tercihtir.Görüşlerinizi İslam’a göre revize etmenizde fayda var.
04 Ağustos 2012 Cumartesi 13:01
Beğendim (5)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri