Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Betül KURŞUN

BAŞÖRTÜLÜYE İŞ YOKSA BAŞÖRTÜLÜDEN MÜŞTERİ YOK

29 Temmuz 2012 Pazar

-En az fakülte mezunu olmak

-En az 5 yıllık iş tecrübesi olmak

-Seyahate engeli olmamak

-Prezentable olmak

-BAŞI ÖRTÜLÜ OLMAMAK

????????????????????

Bu nasıl bir haksızlıktır aklım almıyor doğrusu.  Hayır hayır ...! Gerçekten alıntı.

Söyleyeceklerim kısa ve net bu kez. Edebiyatımı kullanmadan kısaca ‘’haydi’’ diyorum size.

Biz bir yola baş koymaya karar verdik. Başınız başımıza komşu olmaya razı gelirse yardımınıza talibiz.

Son günlerde gündeme gelen Aras Kargo’ da başörtüsü yasağı ve Carrefour’ daki başörtülü gönüllü dışlanmasından sonra üzerimize düşeni yapma aşamasındayız.  Tüm şartlara haiz beyinlerin başörtülü diye  bir işe alınmamasını kabul etmiyoruz.

SLOGANIMIZ ŞU ‘’ BAŞÖRTÜLÜYE İŞ YOKSA, BAŞÖRTÜLÜDEN MÜŞTERİ YOK’’

Sizden isteğimize gelince…

Girdiğiniz her alışveriş merkezinde, her büyük ve küçük ölçekli işyerinde etrafınıza bakmanızı istiyoruz. Kurumsallık adına başörtüsüne zulmediliyorsa evvela oradan uzak durmanızı ve bu işyerlerini bize yazmanızı istiyoruz. Ve bu sloganı olabildiğince çok kişiye ulaştırmanızı. Yazılan bu yerlerin isimlerini yayınlayarak ( Araştırmasını yaptıktan sonra) bu tutumu değiştirme çabasına girişeceğiz.

Evvela protesto edin. Alışveriş yapmayın. Ve gördüğünüz bir yetkiliye nazikçe alışverişten bu nedenle vazgeçtiğinizi söyleyin. Bunu mutlaka yapın. Algı oluşturun. Bu sefer İsrail mallarına yaptığımız gibi gaza gelmiş ve kısa olmasın. Kalıcı ve sonuca odaklı olsun bu tutumumuz. Artık başörtülülere ikinci sınıf muamelesi yapılmasın ve ‘’ iş şartlarında’’ ‘’ başörtüsüz olmak’’ diye bir terim olmasın.

Yasalar çözse dahi unutmayın ki yasalar algıları değiştiremezler.  Siz bir bankada başörtülü çalışan gördüğünüzde yadırgıyorsanız demek ki algılar halen çürümemiş demektir. Şimdi bu algıları çürütme zamanı.

Amacımız her işyerinin en az bir başörtülüye iş vermesi ve bu maddenin ‘’iş için gerekli şartlar’’ listesinden silinmesi. Ve artık bu ambargoya bir son verilmesi. Eğer istediğimiz kitleye ulaşabilirsek sonrasındaki hedefimiz tüm işyerlerine ‘’ inançlara saygılıyız’’ amblemlerini asabilmek.

Namaz kılınmasına, oruç tutulmasına izin vermeyen, başörtülüye iş vermeyen her yeri  aşağıda verdiğimiz adreslerden bize yazın. Eğer buraların çalışanı iseniz bilgilerinizin bizde kalacağını da belirtmek isteriz.

Cuma namazını, vakit namazını işinden çalarak, patronundan kaçarak kılmaya çalışmayan, başörtüsü ile her platformda iş bulabilen ve ibadet saati dahi verilebilen bir gençliktir hayalimiz. Kurumsal olan veya olmayan her türlü işyerinin bunlara saygı duymayı öğrenmesidir.

Bu hayal için şimdi elimizden tutmanızı istiyoruz.

Unutma...!

Sen susarsan herkes susar. Bir insan dünyayı değiştirebilir. Haydi şimdi herkes ufacık bir duyarlılıkla bu yola bir kilitli taş döşesin…

Bize ulaşmak için:

betul.kursun@hotmail.com

http://www.facebook.com/groups/190562191053838/#!/betul.kursun.505

https://twitter.com/

Akit Gazetesi,www.habername.com, sehitgazihaber.com,www.haberinvaki.com ‘ a bu kampanyaya verdikleri destekten ötürü minnettarız…

Virabismillah…

 

 

 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 3760 defa okunmuştur
sürekli boykot
serdar erkaya
israil ve fransa eylemlere sanıldığı gibi başarısız değildir, sadece süreklilik arzettiremiyoruz sorunumuz burda. Yoksa emin olun çok etkili, ispatı olarak gidin markete bu ürünlerin fiyatlarına bakın bakalım, son 3-4 yıldır aynı rakamdalar, zam yapamadılar. Örneğin ariel deterjan gidin araştırın.
30 Temmuz 2012 Pazartesi 14:21
Beğendim (1)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
arslanoglu
mehmet
Helal olsun öyle bir konunun üzerine deyinmişsiniz ki teşekkür etmeden geçemiyorum.Hele şu prezentable olmak sözcüğü var ya hiç anlam veremiyorum...bu eylemde İsrail e Fransaya yaptıgımız gibi olmasın inşallah..Allah yolunuzu acık eyleye...
30 Temmuz 2012 Pazartesi 10:56
Beğendim (1)Beğenmedim (2)
YORUMUN DEVAMI
Para! Sen Nereye Bağlısın ?
furkan şafak
Maddeperestlik hegomanyası içerisinde, bireyin imanını ve inancını çeşitli şekillerde sorgulamak ve sorgulatmak üzere, sistem dahilinde ellerindeki imkanlardan faydalanarak ,müminleri zelil duruma düşürmek isteyen bedbaht zihniyetin gün geçmiyor ki bir taraftan zuhuruna şahitlik etmeyelim.Mümin basiret sahibidir ve gerektiğinde tasarrufunu ortaya koyup kendine düşeni yapmalıdır.Malesef bankaların bir kaçı ,alışveriş sektörü firmaları ve bazı holdinglerde mümin olarak çalışmak deyim yerindeyse zor.Mümin ve Mümine içki satılan bir yerden alışveriş yapmaya imtina etmiyor ve orda çalışmaktanda geri durmuyor,sonra ne zaman bir yerden bir zarar dokunuyor başlıyor vaveylaya...Rızık kişinin sırtında sebeb işleince geliyor rabbinden kuluna.Rızık korkusuyla düştüğümüz durumun basit bir örneği aras kargo hikayesi.İman zaafiyemizin bizi handikaplara sürüklemeye devam ettiği bir zaman diliminde o basiret sahibi zengin müminler nerelerdedirler ki kendileri daha fazla istihdam sağlamıyorlar ?
30 Temmuz 2012 Pazartesi 09:56
Beğendim (1)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
doğru
Zübeyr
Tebrikler sayın yazar, çok doğru bir noktaya parmak basmışssınız, bu kapitalist ortamda markaların yükselmesinide sağlayan biziz, alçalıp yok olmasını da, herkes bu bilinçte olursa elinde tuttuğu gücün farkında olursa bu firmalarda kendine çeki düzen verirler. M.Esad Coşan hocamız, müslümanlara bu tür sıkıntılar yaşatan markalara, yada kârını hepimizin malumu yerlere bağışlayan firmalara karşı sürekli boykot çağrısı yapardı. Destekliyoruz. Herşey bizde bitiyor, o kargo olmazsa bu kargo olur, o halıcı-mobilyacı olmazsa diğeri olur, o japon arabası olmazsa, diğer japon arabası olur... (markaları anlamışsınızdır umarım)
30 Temmuz 2012 Pazartesi 09:27
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri