Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Betül KURŞUN

İslamofobiye Tam Destek GARANTİDEN

11 Ağustos 2012 Cumartesi

garanti-ramazana-ozel-ikredi.20120811013140.jpgPek çok ülkenin muhtelif şekillerde mücadele ettiği küresel bu tanım İslam’dan korkma Müslümanlardan ve muhafazakarlardan çekinme içgüdüsünü ifade eder.

Türkiye’de çift yönlü ilerlemekle beraber iki cenahta bu tanımdan muzdariptir. Bir yandan Müslümanlardan korkma paranoyaya kadar ilerlemiş ve güç odakları tarafından manipüle edilmiştir. Diğer yönden ise Rahşan Ecevit’in dahi bu tanımı kullanması, başörtülü kadınların sıkıntıları ve kendilerini laik ve Kemalist’’ diye tanımlayan cenahın aynı tanımdan şikayetçi olması tanımın karşılığını tam manası ile bulamamasına işarettir. Şöyle de denebilir; Türkiye’de tanımını İslam karşıtlığı olarak bulan bu isim batıda daha geniş çerçevelidir. 

Birinci cenah bilindik anlamı ile İslam ile savaşır ve ''İslam yanlısı ‘’ diye tabir edilen yerlere etiket basmak ile meşguldür ve bunu hiçbir bahane ile sınırlamaz. Diğer türlüsü bu yüzü tetikleyen cinstendir. Şöyle ki, İslam karşıtı olan her yere savaş açmış alışverişini kesmiş, tercih listesinden çıkarmış ve propaganda yapar cinstendir. 

Buna karşılık İslamofobi meraklıları inceden inceden ve bilinçaltına işleyerek mücadeleye devam eder. 

11 eylül saldırıları kuleleri yıksa tanımın son evresinin oluşumunun mimarıdır. Ancak tanımın başlangıcı Haçlı Seferlerine kadar gider. Türkiye’deki karşılığını kimileri Cumhuriyetin tek tip insan oluşturma projesinden mütevellit görse de şahsi fikrim Ergenekon, medya ve ordunun insan beyninde aldıkları tanımlardır. 

Bugün dünyada İslamofobinin en katmerli kaymağını Esad yiyor gibi gözükür ama bizdeki medyanın da payı azımsanamayacak kadar büyüktür. 

İslamofobi’nin en büyük hasarı bilinçaltı ve sıradanlaştırma çabalarıdır. Hayatlarımıza giren bir çok yanlış sıradanlaştırılmış, kutsallarımız bilinçaltlarımızda aşağılanmıştır. Bu işlem öylesine sessiz yürütülür ki geldiğiniz yere ve doğal karşılama durumuna kendiniz de şaşarsınız.

Son günlerde Garanti Bankası’nın reklamlarında dönen bir resim var. Bilmem dikkatinizi çekti mi. ''Kuran-ı Kerim'in dış motifleri ile süslü, yeşil renkli kuş bakışı Kuran-ı Kerim kapağı görünen  ve de yeşil olması ile dikkatimi çeken bu resim, kutsal kitabın hiçbir resimle eşleştirilemeyeceğini unutmuş gibidir.

 

Bu da bahsettiğimiz şekilde aşağılama, bilinçaltı projesinin bir parçası mıdır yoksa kimilerine göre islamofobi hastalığına tutulmanın bir paranoyası mıdır size bırakıyoruz.

 

Daha açıkçası ;

 

Yayınladığımız bu resim İslamofobinin Türkiye’de GARANTİ olduğuna bir örnek mi dir düşünmeye davet ediyoruz.  Bize göre bilinçaltında bu tanıma işçi çalıştırmaktan öte bir durum olmasa da takdir sizin…

Baki selamlarımızla…

Bize ulaşın:

https://twitter.com/BetulKrsn

https://www.facebook.com/Betulkursunfan?ref=hl

 

 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 5710 defa okunmuştur
Mesele Para Kazanmaksa Reklam Reklamdır
furkan şafak
Küresel ölçekte piyasaların iç içe geçtiği gümüz dünyasında ,bankalar aldıkları sendikasyon kredilerini ,yurt içinde satarak para kazanma derdine düşünce ,işin içine marketing de girince , müşteri kitlesi helal haram ayırt etmeden heyecanla koşuyorsa bankacı abiciklerine ve ablacıklarına ,bankacı ceo'ları napsın abisi ablası!Ben karımı artırmalıyım ,benim derdim bu ise buna uygun her yolu denerim tribinde bankaların bulunduğu ülkemizde (kaldı ki HSBC ve CİTİ gibi dünya bankaları faizsiz bankacılık departmanları kurdukları ve yıllardır müslüman ülke paralarını mevduat olarak toladıklarını unutmamak lazım)reklam reklamdır aslolan paradır.İmanın en zayıf halkası bugzetmek se bırakın bugzetmeyi ,sistemin içine girip bir çark dişliside biz oluyorsak neyi kime şikayet ediyoruz.Bataklıkta gül bitmez hasılı bitsede kimseyi cezbetmez.Kısaca Müminler kendilerine sunulan her imkanı islam dairesinde kullanmalı ve bankacılık sistemini sadece bir araç olarak kullanıp değerlerini çiğnetmemelidir.
11 Ağustos 2012 Cumartesi 22:42
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Yok böyle bir şey...
Sami
Ben, bu aymazlığın sınırlarının nereye kadar varacağını gerçekten çok merak ediyorum. İstisnasız bütün İslam ülkelerinde ( Türkiyede buna dahil) kafirlerden daha çok, Müslümanların birbirlerinin canını alırken, Kuran'da 70ten fazla ayette düşünceye vurgu yapıldığı halde, istisnasız bütün İslam ülkelerinde ( Türkiyede buna dahil) düşünce yasaklanmışken uğraştığımız şeylere bir bakın Allah aşkına. Evet, işin kolayına kaçalım, Gazalinin, düşündüler diye Farabi ve İbni Sinayı zındıklıkla suçlayarak, ilmin ve felsefenin kapılarını ehli sünnete kapattığı gibi bizde kendi iktidar hırsımıza, taassubumuza, acziyetimize, riyakarlığımıza ve manasızlığımıza; kılı kırk yararak, öküzün altında buzağı arayarak, akla ziyan komplo teorileri tasarlayarak, kılıflar (mezhep, kökten, ılımlı, diyologcu, türban, sakal, siyonist, sabetayist, coca cola, danone, ariel, lipton…ve garanti.) uyduralım ve hala bütün dünya İslama karşıymış gibi sunarak mazlumu oynamaya devam edelim…Buluşunuz için kutlarım bu arada.
11 Ağustos 2012 Cumartesi 06:40
Beğendim (2)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri