Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Betül KURŞUN

OLDU MU ŞİMDİ BU YAPTIĞINIZ ?

18 Mart 2011 Cuma

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde geçen hafta Salı günü 2 öğrenci çarşafla derse girdi. Çarşamba günü bu sayı üçe çıktı. Öğretim üyeleri dersten atmaya çalışsa da arkadaşlarımız dersten çıkmadılar. Gerekli tutanaklar tutuldu ve üniversitede, bu tür durumlarda ne yapılacağına dair tartışma konusu meydana geldi.

Ve bu olay bugün gazetelerde, sitelerde baş haberdi.

Ben bu arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Hakikaten büyük iş başardılar. Yaptıkları yankı buldu.  Davalarını okuldan atılmak pahasına güttüler.  Ve bu uğurda, ne gelirse gelsin başlarına kabul olduğunu tüm ülkeye gösterdiler.  Hakikaten aferin bu arkadaşlara. Ne güzel yaptılar.

DEMEYECEĞİM ELBETTE!

Çünkü samimiyetinize inanmıyorum. Bu davayı düşünen bir insan bunu yapmazdı çünkü.

Sabah uyanıp bu kararı aldığınızda (ki tek başına aldığınıza da inanmıyorum) ülkenin şuan içinde olduğu kritik dengeyi düşündünüz mü ?

Bu durum terazinin hangi tarafına artı koyar hiç düşündünüz mü ?

Bakın bugün her köşe başında bu haber var. Hafta sonuna doğru tartışma programları da düzenlenir, ‘’Türkiye nereye gidiyor’’ dan başlayıp ‘’şeriata götürüldüğü’’ bir yolda.  

Bu ülkede vur deyince öldürmek mi  lazım ?

Hiç bir şeyin ortası yok mu bu ülkede ?

         Şimdi siz ne yaptınız biliyor musunuz ? Bir dava falan gütmediniz. Üniversitelerdeki başörtüsü sorununu  5 sene daha geriye götürdünüz.  Vebal aldınız.

’Gördünüz mü biz size söylemiştik’’ diye başlayan en az 100 cümle kuracak şimdi başörtüsü düşmanları.

Belki bir 2 yıl daha giremeyecekler diğer kardeşleriniz başörtüleri ile o okula.

İşte şimdi sesler yükselecek. Nur  SERTER  gibilerine malzemeler verdiniz.  Gün doğdu, güneş doğdu kendilerine. Hani demişti  ya ‘’biz aslında başörtüsüne karşı değiliz,  ama başörtüsüne izin versek çarşafla okula gelirler, ardından şeriat isterler’’ diye...

İşte siz bugün  ‘’EVET’’  dediniz.  Biz bu işin suyunu çıkaracağız. Bunu verirseniz fazlasını isteyeceğiz. Şeriat korkunuz devam etsin. Sonrasında size de başınızı zorla örttüreceğiz. Haklarınızı elinizden alacağız. İran yapacağız burayı da…

Böyle yapmaya devam edin ki inançsız öğretmenler inançsız yeni nesiller yetiştirsinler.  Allah’tan medet ummayan doktorlar deva arasınlar dertlere.  Nimeti  inançsız satsın, sofrayı inançsız açsın önümüze. Devleti sarsın inançsızlık. Bizler kabuklarımıza çekilelim veya zorla asimile edilelim ki meydan bunlara kalsın.

Bizler hiçbir şey olamayalım böyle yapın ki. Bütün inanan dava yürekleri evlerinde oturup çocuk baksınlar. Siz böyle yapın ki ben bir öğretim görevlisi olamayayım. Bir insan, yalnızca bir insan kurtarmaya ömrümü adayamayayım.

Bir insan nedir bilir misiniz?

Bir insan dünyayı kurtarabilir.  Bir insan tek başına dünyayı kurtarabilir.

Dünyayı kurtaracak, düzeni değiştirecek insanlardan biri olmak ise niyetiniz (!) yanlış yoldasınız.

Bazen tüm inancım siliniyor. Bu ülkede her şeyin düzeleceğine ve zulmün biteceğine dair tüm inancım siliniyor. İşte o anlardan birindeyim...

Hakkınız yok biliyor musunuz?

Hakkınız yok….

 

https://www.facebook.com/pages/Habername-Bet%C3%BCl-Kur%C5%9Fun/166036873419125?ref=ts 

 

 betulkursun@live.com

 

 

  

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 6484 defa okunmuştur
ÖZGÜRLÜK MÜ DEDİN! HADİ CANIM SENDE
ABDULLAH KILIÇARSLAN
Otoriter bir düzen kurup o düzenin kutsallığına tapan ve Rabbin kula bahşettiği iradeyi yasaklayan bir zihniyetin adilane bir uygulamayla bireye hakkını teslim edeceğini düşünmek saf dillilik olur.İnanan birey rejim açısından sakıncalı ve bu hala devam ediyor.Peygamberi bir hayatı yaşamak imkansız hale geliyor.İnanmak ve inararak yaşamayı rabbim herkese nasip etsin.
29 Mart 2011 Salı 10:44
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
aziz ve muhterem islamcılar
Musa Pazarlı
Velev ki provakatör olsun (kolaycı yaklaşım) velev ki inancı gereği örtünen iki-üç genç kız olsun, bunların üniversiteye girmesi, rejimi yıkar mı? Tıpkı 28 Şubat sürecinde başörtülü kızlara, laikçi rektörlerin yaptığı muameleyi, şimdi siz çarşaflı kızlara yapıyorsunuz. Onlar, rejimi yıkar diyorlardı, siz rejimin yerine dini koyup, dini yıkar, dindarlara zarar verir diyorsunuz. O zaman sizin inandığınız din de kafanızda bir rejim haline gelmiş. Aman Allah'ım!!! Bu ne büyük şaşkınlık. 28 Şubat, 1000 yıl sürecek dedikleri buydu işte, en dindarımızın zihnine bile, bu algıyı yerleştirdiler ya, bravo, bravo, bravo, şak, şak, şak... Hadi hep birlikte alkışlayın, kendinizi pek aziz ve muhterem İslamcılar!...
22 Mart 2011 Salı 01:23
Beğendim (1)Beğenmedim (6)
YORUMUN DEVAMI
Vebali boynuna.
kandemir
Vebali buynuna,Fadimenin de,Müslüm ün de.Müslümanlarla mücadelenin en etkili yöntemlerinden biridir,onların kıyafetine bürünerek davranmak.Yüzyıllardır bildik senaryolar.Çarşafa rozet,fadime şahin e Müslüm gündüz projesi.O üç kızımız gerçekten islam inancı ile davranmış olsalardı bu kadar dindar insanın vebalini düşünürlerdi.Betül hanımın dediği gibi laikci çevrelere malzeme çıkarmak ve biz demedikmi bunların amacı şudur,budur.diyebilmek için kendin pişir-kendin ye türünden bir provakasyon.Araştırılsa eminimki o çarşafların altından devrimci,darvinci gibi birileri çıkar.Hep böyle olmadı mı?Yine de vebalden korkarım.Bu kişiler,gerçek dindar olan üç hanım iseler ferasetten yoksun bir davranışta bulunmuşlar.Selam ve dua ile..
21 Mart 2011 Pazartesi 16:45
Beğendim (3)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Paradoksun bu kadarı
Musa Pazarlı
Sayın Bendegah, hem "idelolojiler akla giydirilen deli gömleği" diyorsunuz hem de kendiniz öyle bir deli gömleği giymişsiniz ki...çıkartabilene aşk olsun. Başörtüsüne evet deyip çarşafı cehalet olarak ilan etmek ve buradan alimlere, peygamberlere, İslam coğrafyasına uzanmak düpedüz ideolojik bir yaklaşımdır. Demek İslam coğrafyası, çarşaf giyenler yüzünden kan ve gözyaşına boğuldu öyle...yazıklar olsun, sizin bilgeliğinize!...
20 Mart 2011 Pazar 10:55
Beğendim (4)Beğenmedim (8)
YORUMUN DEVAMI
:) gülüyorum sadece...
S. CEYLAN
Betül Hanım.. Yazınız, evet o üç kıza hiâben olmuş.. Ama bunu tamâmen provekasyon olduğu o kadar açık ki! Bizim kızlarımız, örtülerini bu derece düşürmezler.. Ben buna inanıyorum.. Kesinlikle arkalarında birileri var ve her türlü çirkefi, çamuru atmaya hazırlar. "Hakkınız yok" deyip, onlara kızmışsınız, onlar kim!? ve kimden?!
20 Mart 2011 Pazar 10:50
Beğendim (3)Beğenmedim (3)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri