Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Betül KURŞUN

YAZIK OLUR ERKEKLERE

03 Haziran 2011 Cuma

Ben kadın erkek eşitliğine inananlardan değilim.

Bir kadının tüm özgürleştirilmiş ekonomilere sahip olsa da bu eşitliğe ulaşacağını kabul etmez aklım.

Kadınların erkeklerin kaburga kemiklerinden yaratıldığına, hakimiyete ve aidiyete ihtiyaçları olduğuna sınırsız teslimim.

Zaten bilirim ki yüce Allah da kadınla erkeği eşit yaratmamıştır.

Kadınla erkeği eşit kılmadığına gösterge, erkekler için en cazip helal, dinin bir çok hükmünü yerine getirmeseler de, kayıtsız şartsız kabul ettikleri bir kural vardır ki, kadınları dine teslim olmakla iç burkmak arasında götürür getirir.

Kadın feministliği yapmayacağım bu yazımda. ‘’Siz erkekler biz kadınlara’’ diye başlayan cümlelerdeki önyargılardan sıyrılıp okunsun lütfen yazım.

Kaprisli, eşlerine kök söktüren, dırdır eden, huzur vermeyen maaşlı ve maaşsız tüm hatunların da farkındayım…

Lakin Cuma namazına giderken, öyleni kılmadan atlatmaya çalışıp, bayram namazının saatinden şikayet eden, ramazanda sigara bahanesiyle eşe çocuğa ramazanı zehir eden erkek milleti, neden ısrarla İslam dininin izin verdiği bir helali yerine getirmek için (!) bu denli heveslidir anlayamam doğrusu.

Sitemiz yazarı Sibel ÜRESİN’in ''ikinci eş yasal olsun'' kalıbındaki habertürk açıklamalarını, sitemiz ve habertürk takipçileri iyi bilirler. Sınırsız demokrasi yaşanan ülkemizde (!) kendisine  savunduğu düşünceden ötürü hiçbirimizin kızmaya , verip veriştirip yumurta atmaya da hakkı yok elbette. Lakin biline ki içim burkuldu bu talihsiz açıklama üzerine. Eşlerinden ilgi ve merhamet bekleyen, bir tatlı söze tav olacakken, tüm acı sözlerin altında ezilen binlerce kadın adına içim burkuldu.

Şimdi ikinci eş yasal olunca aldatma, babasız çocuklar hepsi çözülecek mi? Tiyniyeti ve zihniyeti bu olan erkekler, bu yasa ile düzenli ve yerleşik kabile hayatına mı geçecekler? Bu ülkede birinci kadının yazıklığını bitirememişken ikincilerine mi yazık edeceğiz?

İşlerinden güçlerinden kafalarını kaldıramayan, her gün eve yorgun ve argın gelen, kanepede hep aynı pozisyonda oturan ve eşinden çok kumandayla hemdem yaşayan, evin otel havasını çiçek kokulu oda parfümleriyle  dağıtmak isteyen, (1) kadına tahammülü olmayan, kadının tüm fedakarlıklarını sınırsızcasına yok sayan, görmezden gelen ve gün olup kadın tükendiğinde tüm arkadaşlarına bundan dert yanan ve neden bittiğini bir türlü anlayamayan dindar erkekler, ikinci kadının, ikinci ‘’günün nasıl geçti’’ sorusunu hangi tahammül sınırı ile cevaplayacaklar ?

Zamanla eşlerinin ‘’ beni seviyor musun? ’’ sorusuna bile sinir olan, şefkat isteklerini bir türlü anlamlandıramayan, eşlerinin yüzüne bakmadan sabah yüzlerini yıkayan, ‘’hoşça kal’’ demekten münezzeh, kapı çarpmada mükemmel, tuzlu yemeğe ve ayak önüne koyulmayan terliğe söylenmeyi maharet, ters olmayı marifet, davetlere eşsiz katılmayı güç, el tutmayı ayıp ve racona ters sayan erkekler, ikinci kadının elini hangi düşünce gücü ve el yordamı ile tutacaklar bunun merakındayım.

Evlerinde tek bir kadının gönlünü hoş tutamayan muhafazakar (!) erkekler sırf inanç mümessili (!) olmak adına aldıkları ikinci kadının gönlünü nasıl hoş  tutacaklar ?

Kaygım kadınlar adına değil yanlış anlaşılmasın… Tamamen erkek milletini düşünüyorum. İkinci kadın dırdırı çekilmez.

O yüzden siz yine görmezden geldiğiniz helallere birini daha ekleyin, tek kadınla idare edin derim ben. (!)(!)(!)

The end…

Bizi facebookta bulun

http://www.facebook.com/pages/Habername-Bet%C3%BCl-Kur%C5%9Fun/166036873419125?ref=ts 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 8802 defa okunmuştur
yazı süper acaba anlayan anladımı
gülhan karakuş
Betül kurşun hanım," Evlerinde tek bir kadının gönlünü hoş tutamayan muhafazakar (!) erkekler sırf inanç mümessili (!) olmak adına aldıkları ikinci kadının gönlünü nasıl hoş tutacaklar" emin ol öyle tutuyorlarki hoş tutmak ne kelime o'kadınlar için ilk eşlerini dövüp yıldırmak için ellerinden geleni arkalarına koymuyorlar..ama erkeklere ne diyebiliriz ki bize bunu yaşatanlar yine hemcinslerimiz...
15 Ağustos 2011 Pazartesi 12:49
Beğendim (5)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
haklısınız
ferdi güzelce
Şu bayan milletinin dırdırının 2 kat olmasının ne demek olduğunu düşünemiyorum bile.
11 Haziran 2011 Cumartesi 17:31
Beğendim (2)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
BAYAN NÜFUS SAYISI .....
bilgen ışık
Lütfen bilimsel verilerle konuşalım 2011 yılına göre dünya nüfusnun %49.7 si kadınlardan oluşmakta ve türkiye için bu sayı ;Türkiye nüfusu 71 milyon 517 bin 100 kişi olarak belirlendi Nüfusun 35901154’ünü erkek, 35615946’sını ise kadınlar oluşuryor yani bu işin kadın nüfusunun fazla olmasıyla alaksı yok...
07 Haziran 2011 Salı 11:29
Beğendim (4)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Ama, lakin, fakat
Hüseyin Ergül
18. yy'da istanbul'da yapılan bir araştırmada halkın sadece %17'sinin ikinci eş aldıkları tespit edilmiştir. (hatırlamadığım bir yerde böyle okumuştum)Yani ikinci eş yasal olunca bütün erkekler yollara düşüp ikinci kadın arayışına girmez. Kadın nüfusunun fazlalığından dolaya toplum dengesini bulur, o kadar. Çünkü her çağda kadın nüfusu daha fazladır. Allahın kitabında açıkca serbest bırakılan bu mesele maalesef özellikle de inançlı hanımlar tarafından yeni yeni şartlar ileri sürülerek haramla özdeş hale getiriliyor. Peki Allah (c.c) bu izni neden vermiş. Kadınlara eziyet olsun diye mi? Etrafınıza bakın nekadar çok evde kalmış kız var görmüyor musunuz? Bu sorunu nasıl çözeceğiz. Yeni doğan kız çocuklarını öldürmek bir çözüm olabilir mi mesela? Bir de sadece erkeklerin olumsuz yönlerinden bahsediyorsunuz. Biraz da kadınlardan bahsetseniz. Mesela erkeklerine psikolojik şiddet uygulayan kadınlardan hatta fiziki şiddet uygulayanları dahi biliyorum. Hem de inançlı kadınlardan...
06 Haziran 2011 Pazartesi 09:58
Beğendim (2)Beğenmedim (5)
YORUMUN DEVAMI
DÜŞNEN İNSAN (!)
bilgen ışık
O zman bu konuda erkelere acıyorum maalesef nefsiyle olan bu zor mücadelede biraz daha irade diliyorum .....saygılar...
04 Haziran 2011 Cumartesi 22:19
Beğendim (3)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri