Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Burcu TUĞAÇ

Muhatabı Ortadan Kaldırmak

19 Eylül 2012 Çarşamba

Hayatın içinde olayları en güzeliyle yaşadığını fark edebilmek, olayları değil olaylar arkasındaki sır perdesini analiz edebilmek asıl olan.

İnsanız, sosyal varlıklarız,  insanlarla ilişkiler içindeyiz. İşte insanlarla olan o ilişkiler içinde bizi aşağıdan yukarıya çekecek tek bir şey var oda “olaylarda muhatabı ortadan kaldırmak”.

Çünkü olaylar hiçbir zaman değişmeyecek. İnsanlardan bizim istediğimiz zamanda ve istediğimiz şekilde değişmelerini beklemek mutsuz olmanın nedenlerinden biri. Onlar kendi değişim süreçlerini kendileri yaşayacaklar, belki nefsanî yaşayacaklar biz onlarla yaşarken bütün bunları görmeye devam edeceğiz çünkü herkesin nefsini arındırma süreci var.

Biz onlara o süreci tanıyalım ki Rabb’imiz de bize o süreci tanısın. Bize o süreci tanısın ki bizi kendi zatını dileyenlerden eylesin.

Unutmayın! Sizde bizimle bu yolculuğa çıktıysanız sizde bu değişimi arayanlardansınız.

Değişimin anahtarı başkalarını değiştirmekte değil kendimizi değiştirmekte, kendi bakış açımızı değiştirmekte. Düşünceleriniz değiştiğinde olayların bir hükmü kalmayacak.

Her yaşadığınız olay Allah’ın size bir mesajı. Allah’ın sizi üzerinden atlamanız ve daha yukarı çıkmanız için oluşturduğu bir zemin. Sizi daha iyi pişmiş lezzetli bir yemeğe dönüşebilin, çok daha lezzetli olabilin diye oluşturduğu bir zemin.

Tatlı dilli, güler yüzlü, insanlarla daha iyi iletişim kurabilen mutlu bir insana dönüşebilmeniz için etrafımızdaki herkes de bunun sadece bir aracı.

İşte o hayat tiyatrosunda başrolde hep siz varsınız diğerleri yönetmenin size yolladıkları ve sadece replikleri söylüyorlar.

Sadece durun ve düşünün! Yönetmen, benim şu anda nasıl bir oyun sergilememi istiyor?

Rabb’inizin sizden istediği etrafınıza mutluluk sevgi ve güven vermek, siz bunu verebilirseniz size geri dönecek olanda budur.

Başarı ve Mutluluk Stratejileri Uzmanı

Bilgi ve Yaşam Danışmanı

Yüksek Mühendis, Burcu TUĞAÇ

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 6104 defa okunmuştur
Beklentiyi yüksek tutan kolay kolay memnun olmaz
suna
Hoş geldinz diyelim Burcu hanım güzel bir giriş yaptınız. Bu girişin gelişme sonuç bölümlerini bir arada görmek isteyenlr de vardır. İşe burada sabır devreye giriyor. Mutluluk yollarının gidilebilir olanlarını önereceğinizi umuyorum. Yüksekten atmayıp hayatın gerçeklerini sindirdiğinizi düşünüyorum. Bir tek problem var o da program yaptığınız kanal. Tipik araç olarak mı görüyorsunuz ,yoksa sahibinin öğretileri sizi çekiyor mu? Belki de program yapmayı bıraktınız bilemiyorum.Haydi hayırlısı olsun.
21 Eylül 2012 Cuma 15:20
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
daha açık ve net yazılsaydı
Ayşe derindüşünür
İşte o zaman daha anlamlı bir yazı ve daha faydalı bir yazı ortaya çıkardı.
20 Eylül 2012 Perşembe 01:35
Beğendim (3)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri