Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Burcu TUĞAÇ

MUHATTABI ORTADAN KALDIRMAK

08 Kasım 2012 Perşembe

      Hayatın içinde olayları en güzeliyle yaşadığını fark edebilmek, olayları değil olaylar arkasındaki sır perdesini analiz edebilmek asıl olan.

       İnsanız, sosyal varlıklarız,  insanlarla ilişkiler içindeyiz. İşte insanlarla olan o ilişkiler içinde bizi aşağıdan yukarıya çekecek tek bir şey var oda “olaylarda muhattabı ortadan kaldırmak”.Çünkü olaylar hiçbir zaman değişmeyecek.

     İnsanlardan, bizim istediğimiz zamanda ve istediğimiz şekilde değişmelerini beklemek mutsuz olmanın nedenlerinden biri. Onlar kendi değişim süreçlerini kendileri yaşayacaklar. Belki nefsanî yaşayacaklar biz onlarla yaşarken bütün bunları görmeye devam edeceğiz çünkü herkesin nefsini arındırma süreci var.

     Biz onlara o süreci tanıyalım ki Rabb’imiz de bize o süreci tanısın. Bize o süreci tanısın ki bizi kendi zatını dileyenlerden eylesin.

Unutmayın! Siz de bizimle bu yolculuğa çıktıysanız sizde bu değişimi arayanlardansınız.

    Değişimin anahtarı başkalarını değiştirmekte değil kendimizi değiştirmekte, kendi bakış açımızı değiştirmekte.  Düşünceleriniz değiştiğinde ise olayların bir hükmü kalmayacak.

     Her yaşadığınız olay Allah’ın size bir mesajı. Allah’ın sizi üzerinden atlamanız ve daha yukarı çıkmanız için oluşturduğu bir zemin.  Tatlı dilli, güler yüzlü, insanlarla daha iyi iletişim kurabilen mutlu bir insana dönüşebilmeniz için etrafımızdaki herkes de bunun sadece bir aracı.

     Bu hayat tiyatrosunda başrolde hep siz varsınız diğerleri yönetmenin size yolladıkları ve sadece replikleri söylüyorlar.

Sadece durun ve düşünün! Yönetmen, benim şu anda nasıl bir oyun sergilememi istiyor?

Rabb’inizin sizden istediği etrafınıza mutluluk, sevgi ve güven vermek. Siz bunu verebilirseniz size geri dönecek olanda budur.

 

Başarı ve Mutluluk Stratejileri Uzmanı

Bilgi ve Yaşam Danışmanı  Yüksek Mühendis, Burcu TUĞAÇ

www.mutlulukyolculugu.com

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 14188 defa okunmuştur
muhattap
MUTTALİP
Muhattap tan ziyade Mıhataplara dikkat etmek gerek
12 Kasım 2012 Pazartesi 13:30
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Muahatap kendi nefsimizdir.
Muhsin KUL
Allah razı olsun çok güzel, gereçk ve farklı bir bakış,muhatabımız dışımızdakiler değil derdimiz nefsimiz, o zaman bi nefismizi muhatap alır onu tezkiye ve tasfiye dersek, etrafımızdaki herkes bize dost olur, çünkü biz kimseye düşman olamayız o zaman.Hep mutluluk, hep huzur,hep dostluk işte yaşamak ta bu olsa gerek, dğer türlü her alternatif, krizdir, kaostur, afettir, yani ölümden beterdir.Mutluluk uzmanı kardeşimize de böyle biz yazı yakışıyor, yüreğine sağlık burcu kardeşim.Başarılar diliyorum, "her şey çok kmu güzel yoksa bana mı öyle geliyor"
09 Kasım 2012 Cuma 22:37
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri