Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Demliyazılar

Aykırı Adam; Fatih Terim

13 Eylül 2008 Cumartesi

Aykırı Adam; Fatih Terim

 

Onu ilk tanımama sebep olan olay yan hakeme tükürmesi olmuştur. Sahada çok asabiydi. İsyankar, benim dediklerim doğru, her şeyi en iyi ben yaparım havasındaydı. Eğer birisi ona yan bakarsa hemen kafa atmaya yeltenirdi Denizli horozları gibi.

 

Çocukluğumda Fatih Terim şablonu kafamda böyle oluştu. Onun bu sinirli hali beni hep kendisinden soğutmuştu.

 

Nasıl yükseldiyse yükseldi milli takımda, yurtdışında ve yurt içinde teknik direktörlük yaptı. Asıl onun yükselişi Türkiye'ye UEFA kupasını getirmekle yaptı.

 

Aslında burada en büyük rol kendisinin değildi bu takımı bu hale getirenlerdeydi ama sonuçta takımın başında o vardı.

 

Şans hep kendisinden yana güldü. Ama bazen de darbeler yedi; Fenerbahçe'den tarihi 6-0'lık ve Rizespor'dan 5-0'lık yenilgi aldıktan sonra pılını pırtını toplayıp Galatasaray'dan ayrıldı.

 

Fatih Terim anne ve babasını hacca göndermesine rağmen Allah'a sövecek kadar terbiye sınırlarını zorlamış aykırı bir insan. Trabzon'da Trabzonspor ile yaptığı maçta seyircilere Allah'ı sövülmesi geçiştirildi ama benim gibi inançlı insanlar bunu hiçbir zaman unutamaz.

 

Geçtiği takımlarda teknik olarak bir şey yaptığı yok ancak futbolcuları motive etmesini iyi biliyor. Kendi tek adam gördüğünden dolayı futbolculara karşı otoritesi çok yüksek. Teknik Direktörden ziyade iyi bir diktatör desek yalan söylememiş oluruz.

 

En son yaptığı olaylar bilmiyorum sizi olmayabilir ama beni cidden ziyadesiyle üzdü; Belçika Teknik Direktörü Rene Vandereycken'e yaptığı o pis iğrenç hareket ve futbol yazarı Osman Tamburacı'ya söylemiş olduğu aşağılık ve iğrenç hareketler aslında kendi karakterini apaçık göstermiş oldu.

 

Artık böyle bir adam Türkiye'yi temsil edemez. Çünkü Türkler'in karakteri böyle değil. Avrupa'da bizim vizyonumuz böyle olamaz.

 

Onun için ben yetkilileri hemen göreve çağırıyorum; daha 2010 Dünya Kupası elemelerinin başındayken bu adamı Şerefli Milli Takımımızın başından almalılar.

 

Unutulmamalı; hiç kimse bulunmaz Hint kumaşı değildir. Ayrıca gelen de gideni aratmaz.

 

 

 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 5482 defa okunmuştur
.....
....
bence fatıh hoca ya çok yuklendınız sanırım baska konu bulamadınız
08 Ekim 2008 Çarşamba 21:19
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
gitsin ama
Ertuğrul Vefalı
Tamam terim gitisn ama yerine kim gelsin sizce?
19 Eylül 2008 Cuma 17:02
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
bence oda insan
kader aral
günümüzde insan lar olarak çok basit şeylere sinirleniyor öfkelenip kızıp bağırıyoruuz hemdee fatih terimin karşılaştığı durumların belki yüzde biri kadar bile olmayan olaylaraa onun için onunda bir insan olduğunu onunda kendine yapılan harekeketlere tepkisiz kalması beklenemz beklenirse bence yanlış yapılır yaa bu adam bu kadar tesadüfler üzerinemi başarı kazandıı yapmayın gözünüzü seveyiim vurun abalıya durumu olmasın biraz durup düşünüp öyle yazalım el insaf...!
17 Eylül 2008 Çarşamba 13:03
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
çok haklısın
halim kurt
haklısınız sayın koç.sonuçta yaptığı işle de olsa Türk mlletini temsil eden bir insan.Ve şerefli ve şanlı milletimizi böyle yanlış insanların temsil etmesi bize dokunur.çekilsin,eminimki bu işi daha iyi yapabilecek yetişmiş elemenlarımız mevcuttur.Şenol Güneş neden olmasın...
16 Eylül 2008 Salı 19:31
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Doğru söze ne hacet...
Talha Koç
Futbolun teknik yüzüyle ilgilenen ve bu konuda az çok bilgi sahibi bir insan olarak Fatih Terim'in futbol adına pek az şey ortaya koyduğunu gönül rahatlığıyla söylebilirim.Örnek vermek gerekirse son Avrupa Şampiyonasında Portekiz,İsviçre,Çek Cumhuriyeti ve Hırvatistan karşısında ortaya koyduğumuz oyun içler acısıydı.Ne ki,yine inanılmaz tevafuklar eseri yarı finale kaldığımız için Fatih Terim başarılı addedildi.Türk futbolu kaliteli teknik adamlar yetiştiremediği sürece Terim fenomeni bitmez.
16 Eylül 2008 Salı 00:52
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri