Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Demliyazılar

Bir Ülkücü’nün Serzenişi

03 Mayıs 2010 Pazartesi

Bir Ülkücü’nün Serzenişi

 

 

Önceki yazımda belirttiğim üzere size bir okurumun yorumunu göndereceğimi yazmıştım. Cihan K. (adının deşifre olmasını kendisi istemiyor) adlı okurum   MHP Ateşle Oynuyor adlı yazıma, elektronik posta yoluyla aşağıdaki yorumu göndermiş.

 

….

Cezmi Bey,

 

 Özellikle bu yazınızı da okuduktan sonra anladım ki, gerçekleri görüp onlar üzerinden yorum yapmak yerine olaylara işinize (daha doğrusu muhalefet etmenize) yarar tarafından bakıyor ve çok ama çok hatalı yorumlar getiriyorsunuz. Özellikle MHP’yi terörden besleniyor diyerek itham etmek ve 12 Eylülde işkence görmüş ülkücülere bir nevi ihanet etmekle itham etmenizde bu hatalı bakışınızın bir ürünü. Bu anayasa ile yapılmak isteneni de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin buna karşı çıkmasının da sebebini çok iyi biliyorsunuz ama bilmemeniz yanlış aktarmanız gerekiyor herhalde.12 Eylül darbecilerine ilişkin yasal değişiklik talepleri hükümetin  basında ki işbirlikçilerinin eliyle milletin ağzına bal çalmaktan başka bir işe yaramamaktadır. Yani bu amaçla getirilen bir düzenlemedir. Her neyse ben bu maille size bilmediğiniz bir şeyi öğretecek değilim siz belki de benden daha iyi biliyorsunuz ama misyonunuz gereği yazmanız gerekeni yazıyorsunuz. Daha onurlu daha doğru gazetecilik yapmanız dileğiyle...

 

                Bu yorum üzerine bendeniz de aşağıdaki iletiyi kendisine gönderdim ve de Cihan K. Kardeşim bana da uzunca bir yazı yazmış. O yazıyı da siz okurlarımla paylaşmak istedim.

                Her zaman belirtiyorum; bu köşe her fikre açık. Yeter ki, yapıcı üslupla fikirlerimizi tartışalım. Bir şeyleri üretme çabasında olalım.

                Biz bu vatanın evlatlarıyız.

                Sonuçta bir şeyler yapma gayretindeyiz.

                Siz okurlarımın eğer varsa bu köşeye taşıyacakları bir şeyler hay hay buyurun, gönderin. Ben de seve seve köşemde bunları diğer okuyucularımla paylaşırım.

                Şimdi sizi benim cevabım ve Cihan Bey’in yazısıyla baş başa bırakıyorum.

….

 

Sayın Cihan Bey,

 

MHP'nin terörden beslendiği konusunu ben kendim söylemedim sadece bir yerden alıntı yaptım.

 

Ben bir yerlerden de beslenmiyorum. AKP taraftarı da değilim. Benim misyonuma uymuyor. Çünkü bu zamana kadar o da tabanın dediklerini hiç yerine getirmedi. Zaten bir yazımda da belirtmiştim. Türkiye'de üçbuçuk parti var. Milli Görüş, Milliyetçiler ve CHP'liler köklü ve kemikleşmiş partiler. Diğer partiler ki DP, ANAP ve AKP belli bir tabanı olmayan, genelde menfaatler için kurulmuş buçuk partilerdir.

Bunu basa basa söylüyorum.

Ama şunu kabul etmek gerektir ki; MHP tabandan epeyce uzaklaştı. Eski ülkücüleri bile soğuttu.

Belki de sizinle ortak noktalarımız çoktur.

Sizden ricam bu yorumunuzu köşeme taşımanız.

Sizin gibi düşünen ve düşünmeyen kişiler de olabilir.

 Son cümleleriniz de çok kırıcı. Eğer zat-ı âlinize karşı bir hatam varsa özür dilerim. Ancak onurumu zedeleyecek sözleriniz cidden beni üzdü. Umarım ki, bunlar istenmeyerek yazılan sözlerdir.

                Ben onurumla yaşadım ve onurumla da yaşayacağım, bunu iyi bilin.

Ben yeri geldi Sayın Başbakanı bile eleştirdim.

Eğer önceki yazılarımı takip ederseniz bunu gayet anlarsınız.

                Benim söyleyeceklerim bu kadar.

 

Sağlıcakla kalın,

 

Cezmi Koç

 

….

 

Sayın Cezmi Bey,

 

                Eleştiri yazımda onurunuza yönelik ağır suçlamada bulunduğumdan dolayı gerçekten çok üzgünüm ve de pişmanım. Bu pişmanlığı sizin cevap yazınızı okumakla ikinci kez yaşıyorum. İlkini, Her Cuma sabahı olduğu gibi bu sabahta rahmetli Başbuğumuzun kabrini ziyaret ettiğim sırada yaşadım. O kabir ziyareti esnasında BaşbuğumuzunTürklük bedenimiz, İslam ise ruhumuzdur. Ruhsuz beden cesettir” sözü aklıma geldi. Ruhunu İslam ile bütünleştirme ülküsü taşıyan bir ülkücü olarak, yazdığım kelimelerin bu ülküye yara açtığını düşünüp, kabul edilebilir bir yani olmadığını anladım. Bu sebeple sizden helallik istiyorum. Hakkınızı helal edin. Sizin, mevzu bahis olan yazınızda ki düşünceleriniz ile tamamen zıt düşünceler taşımaktayım. Ancak dünkü ağır eleştirilerimin sebebi bu durum değildi. Taraf Gazetesi yazarlarının yazılarını yeni okumuştum ve haliyle her okuduğum zamanda olduğu gibi yine, çabucak gergin bir hale gelebildim. Bunun üzerine sizin yazınızı okuyunca ve hatalı olduğunu düşündüğüm yerlere rastlayınca sinirli ruh halim size yazdığım eleştiri yazısında sınırları bayağı zorlamış oldu. Bu durumu anlatmamda ki amacım, sert eleştirilerimi “farklı düşünce” taşımanız temelinde olduğunu düşünmemenizdi. İçersinde ihanet içermediği sürece her türlü düşünceye karşı saygılı olmak aldığım ülkücü ahlakın şahsıma yüklediği sorumluluktur. Ortaya çıkan bu istenmeyen olumsuz durum için tekrar özür dilerim. Hakkınızı helal edin.

 

Şimdi yazınızla ilgili yorumuma gelmek istiyorum. Yazınızda “Bahçeli’yi anlamak inanın mümkün değil. Anlayan varsa beri gelsin.  İfadelerini kullanmıştınız.Ve yazınızın başlığını da “MHP Ateşle Oynuyor..!” koymuştunuz.Ben Sayın Bahçeli’yi çok iyi anlıyorum ve MHP’nin ateşle oynadığını değil de, birilerinin MHP tabanı üzerinde oyunlar   oynadığını daha doğrusu oynamaya çalıştıklarını düşünüyorum.

 Kim bu birileri?

 Listeleyecek olursak bu liste çok uzayacaktır. Ama bu kişilerin merkezinde kimlerin olduğunu bir tek cümleyle açıklaya bilirim. Bunlar, İslam maskesi altında Okyanus ötesinden kendilerine yüklenen misyonları yerine getirebilmek adına,  Türk Devletini bu güçlere tam bağımlı hale getirmenin ve bu güçlerin egemenliği altında bu topraklarda kendi saltanatlarını kurmanın ZAMANını kollayanlar, İslam ve Türklük karşıtı her hareketten ve her tür ihanetten TARAF olanlardır. Bu şer odakları Ülkücü Harekete karşı sistematik bir linç kampanyası gerçekleştirmektedirler. Bunların en basit örneklerinden birisi, bu zihniyetlere ait televizyon kanallarından birinde yayınlanan bir dizide “Onursuzca ” bir plan sergilenerek, MHP yöneticilerinin karanlık güçlerle ilişkisi olduğu konusunun işlenmesidir. Bu hiçbir ahlakî değere sığmayan bir harekettir. Bu gibi örnekleri çoğaltmak mümkün. Bu gibi faaliyetlerle neyin amaçlandığını anlamak için “Politik iletişim” kavramını ve özellikle Althusser’ i bilmek fazlasıyla yeterli olacaktır.

Sayın Bahçeli’yi çok iyi anladığımı belirtmiştim; işte bu noktada Sayın Bahçeli, lideri bulunduğu ve birincil sorumluluğunu elinde bulundurduğu Ülkücü Hareketi bu şer saldırılardan korumak için çaba harcamaktadır. Ve bu zihniyetlerden içersinde bulundukları ihanetin hesabı soracağı günleri düşünmektedir ve ona göre tavırlar sergilemektedir. Anayasa değişikliğine karşı çıkmasının temelinde yatan sebepte budur. Yukarıda bahsettiğim ihaneti Devlet eliyle gerçekleştiren şahıslar bu hesap gününün korkusuyla hukuku kendi çıkarlarına işler hale getirmek ve böylece hesap günü geldiğinde, içersine kendi adamlarını atadıkları mahkemelerce serbest bırakılarak bu hesaptan kurtulmanın planlamaları içersindedirler. Pakete eklenen diğer maddeler garnitür niteliği taşımaktadır. Tabi haliyle yandaş basına kendilerini halka karşı savunmalarını sağlayabilecek malzeme vermeleri gerekliydi.

 Ülkücü Hareket, sizinde yazınızda değindiğiniz gibi 12 Eylül darbesinden en büyük zararı görmüş siyasi harekettir. Tabi ki bu darbe anayasasının değişmesini istemektedir. Yalnız darbe yasasını değiştiriyoruz sloganı altında ülkeyi felakete götürecek düzenlemeleri desteklemesi söz konusu bile olamaz, kimsede Ülkücü Hareketten bunu bekleyemez. Çünkü Ülkücü Hareket kurulduğu günden bu güne Ülke Çıkarlarını kendi siyasi çıkarlarından üstün tutmuş ve her daim vatan sevgisine timsal olmuştur. Adım kadar eminim ki MHP Lideri bu tutumu sonucunda MHP’nin oy kaybına uğrayacağından emin olsun( ki bu yandaş medyanın amaçlı sürülmüş düşüncelerinden biridir ve hiçbir gerçeklik taşımamaktadır) yinede Yukarıda bahsettiğim vatan sevgisine timsal olmuş geleneğin özünü oluşturduğu Ülkücü Hareketin lideri olarak bu duruşundan en küçük taviz vermeyecektir.

 Her ne kadar kabul etmeseniz de yazınıza “Açıkça görülüyor ki, MHP sosyal olaylar üzerinden beslenmekte. Eğer terör artar, şehidler çoğalırsa MHP’nin oyları da bu paralelde artmakta. Demek ki MHP’nin sivil anayasayı istememesinin ana sebebi burada yatmakta” bölümlerine yer vermekle AKP’nin kitapçığında yer alan bilgileri aktarmış olmuyor, MHP ‘yi Terörden beslenmekle itham etmiş bulunuyorsunuz. Bu büyük bir hatadır. Teröre binlerce yiğidini şehit vermiş bir harekete bu yakıştırmada bulunmak çok büyük bir ayıptır. Bu ifadelerinizin ne kadar hatalı olduğunu uzun uzun anlatmaya gerek duymuyorum. Bu ifadelerinizin yanlış anlaşılmaya sebep olduğunu düşünüyorsanız ki umarım öyledir. Bir an önce Bütün Ülkücü Hareket mensuplarından özür dilemelisiniz.

Son olarak yazınızda gerçek Ülkücüler olarak belirttiğiniz ve vatanlarını düşünenler olarak ifade ettiğiniz kişilere gelecek olursam; onlar vatanını düşünen, harekete ihanet edenlerdir. Yazımın ilk başlarında belirttiğim hususlardan dolayı, ağızlarını her açtıklarında milliyetçilik, ülkücülük düşmanlığı yapanların ve Türklük düşmanı olan herkese kucağını açanların, kendi siyasi çıkarları doğrultusunda kullandıkları bir materyal olmayı o Gerçek Ülkücüler! Kabul edebiliyorlarsa, o kendi onurlarına kalmış bir haldir. Ancak Ülkücü Hareket bu lekeli materyalleri artık hiçbir ad ve unvan altında kabul etmeyecektir.

Saygılarımla… 

 Cihan K.

 (Not: Olmaması gereken bir şekilde tanışmış olsak da  sonuç itibariyle olan oldu. Bundan sonraki dönem içersinde uygun görmeniz durumunda sizinle sürekli irtibat içersinde olmak isterim. Bazı konularda karşıt görüşlü de olsak, şüphesiz birbirimizden istifade edeceğimiz konular olacaktır. En azından benim için olacaktır ve çoğu konuda fikirlerinize başvuracağım. Yazının başında da bahsettiğim gibi ben Her Cuma Sabahı Başbuğ'un kabrinin başındayım olurda Bir Cuma sabahı Ankara’da boş vaktiniz olursa gelmenizden mutlu olurum. Belki bir kahve içerek özrümü yüz yüze iletme fırsatım olur. Hakkınızı  helal edin. Allah’a emanet olun.) 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 7358 defa okunmuştur
Ahmet Kardeşime,
Cihan K.
Değerli kardeşim MHP'nin bügün her hangi bir kötü hale düştüğü yoktur. Şerefli tarihinde olduğu gibi bugünde aynı dik duruşuyla varlığını sürdürmektedir. Bahsettiğiniz olayın gerçeklik payı nedir bilemeyiz! Ancak velevki gerçek olmuş olsun, Siz ülkücü hareketi her ilde 15 kişilik teşkilatı olan bir siyasi grup zannediyorsunuz heralde. Ülkü Ocakları Binlerce üyesi olan ve sizin bahsettiğiniz makamda(okul reisliği) yüzlerce yöneticisi olan bir teşkilattır. Bu yüzlerce kişi içersinden elbetteki bozuk insanların çıkma ihtimali vardır.(geçmiş dönemlerde olduğu gibi " m. Türkönegiller vs.." ve son dönemde türemiş müsvetteler.) Ancak bu insanların hatalarını bütün bir teşkilata yüklemek vicdansızlıktır. Bunda samimiyet değil ancak kasıt aranır. MHP'nin kimseyle ortak olduğu yoktur. Bu düşünce cemaatin ve AKP yandaş medyasının MHP tabanı üzerinde oynadığo oyunlar için çıkartılmış bir düşüncedir.Değerli büyüğümüz babanızda bu oyunlara yenik düşmüş dava arkadaşlarımızdan olsa gerek.A.E.O
06 Mayıs 2010 Perşembe 18:36
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Yorum
Ahmet Bulaç
Tesadüfen bir makalenizi okudum bu makalede karanlık güçlerle MHP lilerin birlikte anılmasının yanlışlığından bahsetmişsiniz.. Ben Yıldız Teknik mezunuyum 2005 yıllarında arkadaşım olan yıldız ülkücü reisi bir gün bana ne dese beğenirsiniz " Alparslan abi beni bırakıp tek başına gitmiş baskına... belkide alparslanın gerçek yüzünü bilmeden arkadaşlık ediyordu onunla ama şuda varki o reis okuldaki kavgalardan sonra veya herhangi bir durumda avukatlığımı Alparslan Arslan yapıyordu resmi avukatımdır diyordu.. Alın size ülkücü ergenekon ilişkisi benim babam yıllarını ülkücülüğe vermiş bir insandır eskiden erzurumda okurken öğretmen okulunda deniz gezmişin kardeşinin çok kulağını çekmiştir,, ama bugün MHP nin düştüğü bu durumu oda kabullenemiyor CHP ile ortak hareket eden 12 eylül ü savunan bir MHP den irenmeye başladı.. Saygılar Kolay gelsin,, Bana sorarsanızda iyi veya kötü AKP bir değişim yapmaya çalışmıştır en kötü karar bile kararsızlıkdan iyidir..
06 Mayıs 2010 Perşembe 16:25
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
uzlaşı için tebrik
erol acar
Cezmi Bey, Cıhan Bey yanlıs anlamalar meyil vermeden yapıcı uzlasıcı uslubunuzdan dolayı sızlerı tebrik edıyorum Devlet bahcelı ıstıfa ettı gıttı baktık tekrar taban ıstıyor dıye gerı geldı hangı taban ıstedı bılemıyorum yalnız guzel manevra yaptı ve su an MHP nın basına cöreklendi cıhan kardesım tam bır ülkücü gıbı hareket etmeye her ne kadar sıtemkar olsada bu bellı etmemeye calısıo bende ülkücüyüm bugune kadar MHP den baska partıye oy vermedım mısyonum ıcın calıstım sayın bahcelı daha dun eskı ülkücüler için müsvedde demedımı gerı zekalılar demedı mı ben sımdı bu lıderı mı savunmalıyım yoksa rahmetlı basbuğun mısyonunu mu bu ıkılemden cıkamıyorum hangısı dogru hangısı yanlıs ortada iki tane MHP var işine gelen bırını secsın ÜLKÜCÜLÜK mü o bır Şeref ben serefımle yasamayı tercıh edıyorum saygılar en guzele emanet olmanız dılegıyle...
06 Mayıs 2010 Perşembe 10:26
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
KardelenAsi..
Cihan K.
Kardelen asi rumuzlu arkadaşımızın ifade ettiklerine tepki göstermek bir ülkücü olarak en doğal hakkım olsa gerek. Değerli kardeşim eğer sanin baktığın mantık ile "habur, TRT6, Kürt dili bölümü, Mitinglerde Kürtçe kullanılmasının serberst bırakılması vs.." örneklerini inceleyecek olursak; AKP-BDP ve dolayı ile AKP-PKK arasında da karşılıklı çıkar ilişkisi olduğu sonucuna varırız. Ya iki tez de doğru ya iki tezde yanlış. Bu her iki durumun değerlendirmesini sizin vicdanınıza bırakıyorum. Allaha Emanet Olun...
05 Mayıs 2010 Çarşamba 02:31
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Olgun tavır-2
Cihan K.
Bu olgun tavrınız sizin kendinize olan güveninizi kanıtlamış durumdadır. Görüşlerinizin bir çoğuna muhalif olan bir kişi olarak belirtmek isterim ki, okurlarınız, hangi düşünce ve duyguyu ifade ederse etsin, bütün yazılarınızı altında her hangi bir sebep bağlantı aramaksızın güvenle okuyabilirler. Cezmi Beey, Bu tavrınızın bu güven ortamının sağlanmasına katkı sağladığı yönünde ki düşüncelerimi de ifade ederek, sizi tekrar tebrik ederim. Allah Yar ve Yardımcınız olsun
05 Mayıs 2010 Çarşamba 02:26
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri