Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Demliyazılar

Edepsizlerden Bir Not..!

25 Şubat 2009 Çarşamba

Sevgili Okurlar,

 

Köşemiz neredeyse tartışma platformu oldu. Bu bizi ziyadesiyle memnun ediyor.

 

Bu köşe sadece benim değil. Benle birlikte bize değer veren sayın okurlarımızın. Bizlere aktif olarak katılan okuyucularımıza her zaman köşemiz açıktır.

 

Yeter ki, terbiye sınırları içinde olsun ve belden aşağı vurmasınlar. Biz her türlü fikirlere açığız.

 

Ben her zaman insanlara değer veririm, bana değer verildikçe. Fikirleri beni ilgilendirmez. Fikirlerimiz örtüşmese bile ben kişileri insanlıklarından dolayı severim.

 

Ama bu demek değildir ki, ben o fikirlere saygı duyacağım. Duymam kesinlikle. Ancak, kişiye saygı duyarım.

 

Bunları belirttikten sonra “Edepsizlerden Edep Dersi..!” başlığı altındaki yazımızdan dolayı alttaki notundan anladığımız kadarıyla İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisi sayın Nihan Önder Hanımefendi bize çok güzel bir yazı göndermiş elektronik posta yoluyla.

Kaleminden anladığım kadarıyla kendisi münevver, ileri görüşlü, olgun ve düzeyli birisi.

 

Bu kanıya nerden vardım?

 

Az sonra okuyunca siz de daha iyi anlarsınız.

 

Kendisinden rica ettim, kendisi de beni kırmadı yazısını yayınlamama müsaade etti.

 

Ben de yazısını virgülüne ve noktasına dokunmayarak yayınlıyorum.

 

Kendisine teşekkür ederim. En kısa zamanda da bu yazısına ben de yazıyla cevap vereceğim.

 

 ...........

 

Sayın Koç,

 

Şimdiye dek okuduğum yazılarınıza hiç yorum yapma ihtiyacı hissetmemiştim ancak "Edepsizlerden Edep Dersi" yazınız ister istemez beni de yorum yapmaya sevk etti.

Sayın Koç, açıkçası sizin üslubunuz, yazı diliniz, düşünceleriniz, siyasi kimliğiniz ve edebiniz beni hiç mi hiç ilgilendirmiyor.

İsterseniz küfredin hiç derdim değil en fazla sizi okumam olur biter. Fakat siz kim oluyorsunuz da size yapılan bir eleştiri nedeniyle tüm solcuları yaftalama hakkını kendinizde buluyorsunuz. Yazan kişinin solcu olduğunu nereden biliyorsunuz? Aslında ben eminim ki yorumu yazan kişi kesinlikle devrimci değil çünkü siz de emin olun ki hiçbir solcu bu tarz boş laflarla edep ile adap ile size eleştiri getirmez uğraşmaz, vakit kaybetmez..Yorumu yazan olsa olsa Kemalist’tir. Acaba siz de bu kişinin Kemalist olduğunu tahmin ettiniz de korktunuz mu böyle bir ordu devletinde Kemalistlere bu tür ithamlarda bulunmaya? Ne de olsa sosyalistleri ne Kemalistler seviyor ne İslamcılar istediğim kadar sövebilirim bunlara hiç de tepki almam diye mi düşündünüz? Ya da aklıma başka bir düşünce geliyor ki en kötüsü bu olsa gerek, çünkü bilirsiniz cehalet en kötü şeydir yazan bir adam için,  Kemalistleri devrimci olarak mı biliyorsunuz?!

Sayın Koç, yazdıklarınız gösteriyor ki size getirilen eleştiri neticesinde bir katharsis yaşamışsınız yoksa buna yansıtma mekanizması mı demek gerek?

Edebinizden kuşkunuz mu var ki bu konu da eleştiri aldığınızda doğrudan bir saldırma güdüsüyle hareket edip nice değerli insanı edebinizden duyduğunuz kuşkuyu bastırma amacıyla dilinize doluyorsunuz..? Açık vermekten korkan insanlar saldırıya geçer, kendinden emin olan insanlar saldırmaz "açıklar,anlatır"

Ben çocukken bana yaramaz dendiği zaman benden daha yaramazları gösterirdim anneme kendimi ayıbımı kapatmak için sizce sizin de bu davranışınız aynen böyle çocukça olmamış mı? Bu arada belirteyim size psikoloji, psikanaliz öğretme gibi bir derdim yok. Hiç kuşku yok ki siz zaten yeterince bilgiye sahipsinizdir bu konuda.

Eğer kendinize güveniniz tam olsaydı belli isimleri işaret etmek yerine bilginizle, teorinizle karşılık verirdiniz bu yoruma. Hee eğer sizin derdiniz "sivri dille" (ki buna sivri dil de denmez ya az  da olsa Nefi'yi tanırız biliriz) yazıp birlikte yürüdüğünüz güruhu gaza getirmek, şovenistlik yapmak ise büyük olasılıkla başardınız. Malum bizim halkımız öyle pek bakmaz bu adam ne biliyor ne yazıyor diye onların kötü olarak gördüğüne  siz de sövdüyseniz baş tacı oldunuz demektir. Biz ülkece seviyoruz reklam kokan hareketleri (bknz: Davos Fatihi).

 Hani tüm Müslümanları edepli tüm solcuları da edepsiz olarak nitelendirdiniz ya aklıma şu takıldı: neden acaba biz televizyonlarda  tecavüz haberleri izlerken solcuların adlarını değil de Hüseyin Üzmez'leri cami imamlarını falan duyuyoruz? Ama siz şimdi de dersiniz ki solcu olarak tanınan "....." kişi tecavüzden yargılandı ve böylece üzmez i haklı çıkartırsınız değil mi çünkü sizin tarzınız bu. Belli ki kabullenmeyi sevmiyorsunuz..

Üzmez ve türevleri küçücük kızlara tecavüz etsinler ve serbest bırakılsınlar sokaklarda gezerek bizleri tedirgin etmeye devam etsinler (bakın bilmem dikkatinizi çekti mi ama Müslümanlar diyerek etiketlemedim) siz de yıllar önce ölmüş bir insanın karısıyla olan ilişkisini işaret ederek edepten dem vurun.. Tebrikler gerçekten tam bir yazın insanısınız (!)

Sayın Koç olur da mailime cevap verme ihtiyacı hissederseniz, sizden ricam lütfen Tayyip Erdoğan gibi "Kasımpaşalı" havasına bürünerek sokak ağzıyla karşılık vermeyin.

Pek tabi siz benim gibilerden öğrenecek değilsiniz ya nasıl konuşacağınızı (!)

Nihan Önder

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğrencisi

 

 Eleştiri ve önerileriniz için;

yazarcezmi@hotmail.com

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 4562 defa okunmuştur
Edepsiz Biri
mck
İlk olarak yazarın şahsıma mail atıp yorum yap demesi üzerine bu yorumu yapıyorum. Ben yazarın edepsiz diye hitap ettiği kişiyim. Nihan hanımın verdiği isimler bugün hayatta ama Nazım Hikmet çıkıp kendini savunabilir mi? Burada çok fazla bişey paylaşmayacağım ben yazara bir cevap yazdım ve bu cevabı bloğumda paylaştım. http://www.benimblog.com/mustafacankarakus/
27 Şubat 2009 Cuma 13:59
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Teşekkürler
Nihan Önder
tarzım olmadığını da göreceksiniz.. Yorumlarınız için teşekkürler..
27 Şubat 2009 Cuma 13:33
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Teşekkürler
Nihan Önder
Saygıdeğer Nihal Hanım size en içten dileklerimle teşekkürlerimi sunuyorum.. Sayın MFY size de teşekkürlerimi sunmakla birlikte öncelikle belirtmek isterim ki İstanbul aristokratı falan değilim.Henüz 20yaşında Esenler'de oturan üniversite öğrencisi,sıradan biriyim.Ayrıca ben Sayın Koç'un isim vermesinden ziyade, verdiği isimlerle birlikte,bu isimlerin içinde bulunduğu güruhun tamamını aynı şekilde yaftalamasından yakındım ve yazıma bakarsanız böyle bir
27 Şubat 2009 Cuma 02:07
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Üslup (Devam)
MFY
Onların ve vurucu tim olarak özel(!) seçtikleri habercilerin/haberlerin en mahir oldukları alan islam düşmanlığıdır. Bu gün, malum gazetelerde çıkan haberlere lütfen ama LÜTFEN bir de bu gözle bakın.. Yani; eşyası çalınan müftü ile ilgili haberi "müftü eşya çaldı" şeklinde veren bir medyadan bahsediyoruz. H.Üzmez meselesi de böyle bundan farklı değidir. Suç işleyen de cezasını çeker, suçu savunmayız. Son olarak; Sn.Koç'a teşekkür ediyorum.T
26 Şubat 2009 Perşembe 11:43
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Üslup
MFY
Sn. Önder; Üslubunuz harika.. Tarzınız şahane.. Bir istanbul aristokratı görünümü veriyorsunuz.. Madem Sn.Koç'un isim kullanmasından rahatsız oldunuz, siz de lütfen T.Erdoğan'ın ve H.Üzmezin ismini kullanmayın.. Biz;solcuların/sosyalistlerin/kemalistlerin dünya görüşlerini ve islama bakışlarını gayet iyi biliyoruz ve her an canlı canlı görüyoruz..Bu konuda bir şey yazmayacağım... Siz de pek ala bilirsiniz ki, günümüz medyasının büyük(!) isimleri
26 Şubat 2009 Perşembe 11:34
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri