Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Demliyazılar

Fethullah Gülen Türkiye’ye Gelecek..!

11.11.2009 11:56

Fethullah Gülen Türkiye’ye Gelecek..!

 

Fethullah Gülen ismi bazan öyle bir oluyor ki Türkiye gündemini en fazla meşgul eden isim oluyor.

Onun ismi yeri geliyor Baykal’dan, yeri geliyor Bahçeli’den, yeri geliyor Bakanlardan, yeri geliyor Genelkurmay Başkanı’ndan daha fazla anılır oluyor.

Bunun sebebi nedir?

Kim ne derse desin Fethullah Gülen Hocaefendi, Türkiye’nin gündemini belirleyecek güçte ve kudrette bir isim.

Arkasında yüzbinlerce belki de milyonlarca insan seli var.

Ayrıca elinde anımsanmayacak büyüklükte gazete, televizyon, eğitim (okullar, kurslar ve yurtlar), banka vs. kuvvetler de mevcut.

Kimdir bu Erzurum Hasankale’den kalkıp da Türkiye’nin en etkili olacak isim?

Öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya misali bazı kimseler tarafından dışlanıp da ancak karşı kıyıdan Amerika’dan seslenebilen bu isim ne yaptı da bu hale geldi?

Tüm dünyayı saran okulları,  dinlerarası diyalog kavramı ve ilginç yönlendirmeleri ile durmadan gündemde olan Fethullah Gülen’in asıl amacı nedir?

Fethullah Gülen’in hayatı, görüşleri, ideolojileri, fikirleri, yapacakları, yaptıkları hakkında yazılar yazılsa onlarca, yüzlerce kitaplar yazılır.

Son zamanlardaki Türkiye gündemini teşkil eden olaylarda da Fethullah Gülen hareketini yakından ilgilendiriyor.

Bilhassa Ergenekon ve AKP’yi ve Gülen’i Bitirme Planı olaylarında elinde bulundurduğu medya bu olayların üstüne çok gidiyor.

Haklı olabilirler.

Sonuçta bunlar halka rağmen yapılan illegal hareketler.

Fethullah Gülen’i seversiniz veya sevmezsiniz.

Ama halkı için bir şeyler yapma gayretinde.

Yanlışı da var, doğrusu da.

Çünkü sonuçta o da beşerdir.

 

 …..

 

Şu an ülkemiz bir soğuk savaşın içinde.

Bu savaşta herkes belli bir plan ve taktik içerisinde.

Ve savaşta da kazanmak için her türlü hile yapılabilir.

Hatta Taraf Gazetesi bu belgeleri yayınladı diye Fethullah Gülen taraftarları finanse edildiği Aydınlık Dergisi tarafından iddia edildi.

Doğrudur veya değildir.

Sonuçta bu bir iddia ve doğruysa da sonuçta bir taktik.

Ben de şimdi bir iddia ortaya atıyorum.

Fethullah Gülen yakın bir zamanda belki de çok kısa bir zamanda Türkiye’ye gelecek. Ve oradan da komşu bir ülkeye geçecek.

Bu da benim bir iddiam.

Belki doğrudur, belki de değildir.

Bakalım Zaman ne gösterecek..?

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 12478 defa okunmuştur
çelik
melike
hocamm bn size inanıyorum herne kadar bnm babam gavur old-sada size inanmasada bn size inanıyoomm vede sizi çoook seviyommm dualarınızı bekliyorrumm sizinle görüşmeyi canı gönulden mevladan diliyorumm fethullah hocammmm
11 Haziran 2011 Cumartesi 22:33
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Gelmeyi bırak! Gitmeseydi neler olurdu?
Türkay Türkay
Muhterem hoca 28 şubat sürecinde Amerikaya şayet gitmeseydi; Ülkede Müslüm Gündüz, Ali Kalkancı terâneleri gibi, yalan haberlerle şeriat yaygaraları gibi senaryolar üretme zahmetlerine girmiyecekti bazı mihraklar. Fethullah Gülen hocaefendi ve izinen gidenler hedef alınıp, üzerlerine gidilip bir şekilde ülkede kaos çıkması sağlanacaktı.
12 Haziran 2010 Cumartesi 09:59
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
hicmi dinlemedin ilim yaymada kadir mısır oğlunu
alaattin ak
genc yazar oldukcada tecrübesiz bulduğum cezmi bey, yıllardır ilim yaymaya takılmış ve fakat kadir mısıroğlunu hic dinelemeişssn. tabi yurtttan beşde cıkarsan dinleyemessin.
25 Şubat 2010 Perşembe 12:55
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
cezmiiii
ali kemal
ali yılmaz beye yüzde yüz katılıyorum.Başlık Fethullah Gülen Türkiye’ye Gelecek..! insan ister istemez merak ediyo ama içerikte hiç bi şey yok. sadece tahmin etmiş.bunu ben bile yapardım...
19 Şubat 2010 Cuma 01:39
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Dava, İslam'a hizmettir...
Tarihçi Zeynep
Ben yazınızı yazmaktaki amacınızı çok iyi idrak edememekle birlikte Fethullah Gülen Hocaefendi ile ilgili çok ufak bir iki kelam etmek isterim..ç Onunkisi debildiği üzre tam manasıyla "HÜZÜNLÜ GURBET"... yorum yapan birkaç kişininde dediği gibi o Türkiye'ye dönmeyecek eğer dönerse gözler hep üzerinde olacak amaç olan İslam'a hizmet hoca efendinin türkiyeye gelmesiyle biraz dikkatleri dağıtabilir o da benim zannımca buna müsade etmeyecek... Aslında kendisi Türkiyeye gelmeyi çok istiyor ve büyük bir özlem içerisinde diye tahmin ediyorum ama İslam'ın ve Türkiye'nin huzuru için gündemi meşgul etmemek çin bu zor hasrete dayanacak diye tahmin ediyorum. Hepimiz beşeriz herkesin doğruları olduğu gibi yanlışlarıda var. Fethullah Gülen Hocaefendinin amacının sadece İslama ve Türkiyeye ve insanlığa hizmet olduğu inancındayım. Teferruatta bazı ufak yanlışlar yapılsada niyete genel olarak baktığımızda temiz ve halis bir niyettir. DAVA insanı olmak başka, SEMPATİZAN olmak başka... (Bir Sempati
10 Şubat 2010 Çarşamba 15:03
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri