Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Demliyazılar

Gülen Hareketi Partileşmeli..!

20.05.2010 13:18

Gülen Hareketi Partileşmeli..!

 

Fethullah Gülen Hoca öteki kıyıdan her fırsatta Türkiye’ye mesajlar yolluyor.

Haritada gösterin deseniz gösteremem ama o Amerika’ya yerleştikten sonra öğrendiğimiz Pennsylvania‘dan sesleniyor. Bazen doğrudan sesleniyor bazen de araya aracılar koyuyor.

Kendisinin büyük bir gücü var.

Hem sevenleri olarak hem de finansal güç olarak.

Bu hareketin bilhassa medya alanında hatırı sayılır bir ağırlığı söz konusu Türkiye’de.

Zaman Gazetesi, STV, Mehtap TV, Samanyolu Haber, Yumurcak TV, Burç FM, Dünya Radyo diye devam ediyor.

Bu kadar gazete, radyo, televizyon bir grup için büyük bir güç.

Hele hele bir dini cemaat için böyle bir güç bulunmaz bir nimet.

Acaba bu kadar potansiyelden yeteri kadar faydalanılıyor mu?

Tek kelimeyle hayır..!

Herkes şunu kabul etsin ki, Fethullah Gülen Hoca’nın tüm partiler üzerinde büyük bir etkisi var.

Türkiye’de bir olay olsa hemen Pennsylvania‘dan tavsiye ya da uyarı mesajları geliyor.

Öyle ki, Türkiye’deki kamuoyunu ilgilendiren en ufak bir olayda bile Hocaefendi’nin mesajı anında kitlelere ulaşıyor.

Siyasetten dini konulara; futboldan bir takım sosyal meselelere kadar hemen her türlü konuda Hocaefendi’nin mesajları Ona yakın medya organlarından ilgililere ve kamuoyuna duyuruluyor.

Son kaset olayından sonra Pennsylvania‘dan gelen mesajlar bu cemaat yazarları CHP veya Deniz Baykal aleyhine elle dokunulur bir iğneleme yok.

 Hocaefendi’nin gelecek planları vardır mutlaka, onu bilemeyiz.

Bizim aklımız da ermez.

Bir zamanlar DSP’ye destek verdikleri söyleniyordu ve neredeyse Bülent Ecevit bir Fethullah Gülen taraftarı olmuştu.

Neden olmuştu?

Mutlaka Onun da bir bildiği vardı.

Ama şu an o DSP'nin varlığı ile yokluğu arasında neredeyse fark yok. Partiler mezarlığındaki yerini o da her an alabilir.

Şimdi de CHP ile ilişkilerini soğutmamaya çalışıyorlar.

Haklıdır Gülen cemaati.

Neden haklı?

Elin gâvuruna hoşgörü var da niye kendi insanımıza olmasın?

Ama anlamadığımız bir husus var?

Sizin bu kadar gücünüz, kuvvetiniz var.

Oradan seslenseniz Türkiye’nin her yerinde etki bırakıyorsunuz.

Pekin neden bir siyasi parti kurmuyorsunuz?

Bu işin üstesinden gelecek adamlarınız da var.

Hatta Türkiye’nin en ücra köşesine kadar da kolayca teşkilatlanırsınız.

Bunda hiç kimsenin şüphesi yok.

Rahatlıkla söyleyebiliriz ki, böyle bir parti Türkiye’de mevcut çoğu partiden daha kuvvetli bir teşkilata sahip olur.

Sayın Hocam,

 İnancım odur ki, zat-i âliniz bir parti kurulması için sevenlerinizi teşvik etmeniz halinde önümüzdeki seçimlerde hatırı sayılır milletvekili çıkarırsınız.

Hatırlarsanız bir zamanlar milletvekili çıkarmak için Nurcular, Süleyman Demirel’in kapısını aşındırırlardı.

O da kendisine, "Neden bizim arkadaşlara fırsat verilmiyor?" sorusunu soranlara, "Partide sizi ben temsil ediyorum" cevabını vermişti.

Artık dengeler değişti.

Büyük bir güç oldunuz.

Bu gücünüzü parti kurarak da kullansanız iyi olmaz mı?

Pennsylvania‘dan bu kadar etkili olduğunuz gibi sizi sevenlerin Meclis’e girmesi halinde de büyük bir merkezi oluşacaktır.

Şuna da emin inanıyorum.

Sizden şüphe eden, hatta korkan bazı çevreler sizi Meclis’te gördüklerinde fikirleri tamamen değişecektir.

Böylece, TBMM hem renklenmiş hem de güçlenmiş olacaktır bu sayede.

Sayın Hocam, sizin gönüldaşlarınızı en kısa zamanda Meclis’te görmeyi arzu ediyorum. 

Halktan hatırı sayılır bir kitlenin bu yöndeki beklentisine lütfen kulak verin.

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 6658 defa okunmuştur
Fevziyeler
Nadi
Siyasetle Gülen hareketini bir arada düşünebilmek için kendimizi çok zorlamamız gerekiyor.Bir kere Gülen hareketi referans aldığı kaynaklar göz önünde bulundurulduğunda siyasetten uzak kalmak durumunda,nitekim Bediüzzamanın tavsiyeleri bu konuda çok açık. Zaten \"Biz partilere eşit uzaklıkta değil,eşit yakınlıktayız diyerek\" sayın F.Gülen bu konudaki yaklaşımını ortaya koyuyor.
23 Mayıs 2010 Pazar 19:39
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
.....
refik..
Amerika veya başka bir ülke...Dünyanın köşe bucak neresine giderseniz gidin projeniz eğitim ve insan olunsa herkese kapılar açılıyor..Bu projenin içeriği evrensel değerler olunca siz de bunda dürüst ve samimi olursanız zorlanmıyorsunuz..Amerika sadece beyaz saray veya politikacılardan oluşmuyor..Kim olursa olsun bie defa da olsa fırsat veriliyor herkese..Kendinizi ıspatlamanız gerek..Sam Amca izin verirse vb şeyler gerçekten haksız ve ön yargılı sözler..Ne olur biraz araştırın soruşturun iyi öğrenin de yorum yapın..Toplum olarak güzel olmayan alışkanlıklarımız var malesef..
22 Mayıs 2010 Cumartesi 19:13
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Gülen istemez
selvinaz güzel
Gulen siyaset konusunda geçmiş tarihde bir demec vermisti: "Cebrail gelse, bir parti kurdum, gel katil dese, katılmam" Cebrail bir vahiy melegi ve sadece Allah-u Teala'dan bilgi getirir. Bu demeci vermesinden bir muddet sonra Gülen geçmiş hükümetlerin içlerinde şahsı olmasa da fiili bulundugu bilinen bir gerçektir. Partı kursalar bile sagın bölüneceği ve parçalar halinde dağılarak yok olaçağı ve cemaatler arasında ayrıcalıkların oluşaçağı ve hatta gülen cemaatin de bile farklılıkların baş gösterecegı gercegıni göz ardı edemez diye düşünüyorum ,Şu anda siyası partılerıne yol haritası musyonunu üstlenmesı en mantıklı yol benımsenmişken neden bir partı adı altında tek misyonda yol alsınkı tek partı olarak kutuplaşmak yerıne cogulcu kutuplaşmak daha mantıklı degılmıdır aleviler.kürtler tek grup partısını denedıler ama basarılı olamadılar ki cemaatte denese olacakları kaatınde değilim
22 Mayıs 2010 Cumartesi 11:55
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Sam amcası isterse
Selçuk Gülhan
Sam amcası şartların olgunlaşmasını bekliyor. TS biraz daha yıpratılsın, yargı biraz daha kuşatılsın, üniversiteler işgal edilsin o da olacak tabiiki. sen yıllarca amerikan ve kafir düşmanlığı yap şimdi git Amerikanın sıcak kucağında gününü gün et ne güzel müslümanlık. Yıllarca yedin bizi FG senin dünyanın dört br yanındaki okulların da hikaye ben ce Amerikaya rağmen nasıl türk islam misyonerliği yapıyorsun bir anlat da bilelim. Düpedüz Amerikanın adamısın. Değilsen gel vatanına da görelim. bu yorumu yayınlamayacaksınız biliyorum. yine de yazıyorum.
22 Mayıs 2010 Cumartesi 09:54
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Kurulsa lafinizi yutarsiniz...
Misafir
Diger yorum yapan kardesler. Bugune kadar cok laf yuttunuz. Sayin Gulen'i hep savunmak durumunda kaldiniz. Yarin birgun gercekten bir parti kurulsa, eminim asagidaki soylediklerinizi yutup sayin Gulen'i savunmak icin ilk siz caba harcayacaksiniz. En iyisi siz yine "abiler en dogrusunu bilir. Bizim aklimiz ermez" demeye devam ediniz. Cok iyi hatirliyorum, zamaninda Sayin Gulen siayset konusunda soyle bir demec vermisti: "Cebrail gelse, bir parti kurdum, gel katil dese, katilmam" Ornegin kendisi zaten en hafif tabirle 'garip'. Cebrail bir vahiy melegi ve sadece Allah-u Teala'dan bilgi getirir. Bu demeci vermesinden bir muddet sonra Sayin Gulen Erbakan ve Ciller hukumetinde, Erbakan basbakan iken, sayin Erbakan'a basbakanligi birakmasi gerektigi noktasinda medya uzerinden tavsiyelerde bulunmustu. Bu nasil siyasete karismamak anlamadim ben. Siyasilerle gorusup duran, onlarala ugrasan kisilerin siyasetten uzak durmasi Mumkun Degildir. Aynasi istir kisinin, lafa bakilmaz. Vesselam
21 Mayıs 2010 Cuma 23:59
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri