Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Demliyazılar

İşte İstenen Türkiye..!

30.01.2010 00:07

İşte İstenen Türkiye..!

 

Cuntacı kafalar eğer emellerini yerine getirseydi ne olacağını hiç hayal ettiniz mi?

İsterseniz beraber bir hayal âlemine dalalım…

Tüm cuntacılar valilikleri, belediyeleri, bürokratik üst seviyeyi ele geçirmişler. Jandarma İl Komutanları vali, yüzbaşılar kaymakam ve belediye başkanları olmuşlar.

Özel televizyonlar ve radyolar bir bir kapatılıp sadece devletin televizyonu ve radyosu yayında.

Devletin televizyonunda sabahleyin açılışta 10. Yıl Marşı, kapanışta ise Harbiye Marşı çalınacak.

Vatandaşlar sabahın yedisinde minarelerdeki hoparlörlerden “vatandaş kalk” emriyle kaldırılacak. Herkes yarım saat içinde kahvaltısını yaptıktan sonra 7.30’da her apartmanın önünde görevlendirilmiş bir çavuş veya onbaşı tarafından içtima alınacak. Firar etmiş olanlarla hastalar hemen gerekli yerlere bildirilecek ve firar edenler hemen araştırılacak.

Sabahleyin mutlaka mıntıka temizliği yapılacak ve tüm apartmanların önleri tertemiz olacak.

Tüm özel arabaların kilometre sayaçları kontrol altına alınacak ve belli periyotlarla tüm araçların kilometreleri kontrol edilecek.

Özel işyerlerinde, işhanlarında ve dükkânlarda kontrol için yine çavuş veya onbaşı görevlendirilecek ve her şey kontrol altında olacak.

Tüm resmi kurumların başına en az yüzbaşı rütbesinde kişiler görevlendirilecek.

Devlet hastanelerin başhekimleri askeri doktorlar olacak ve tüm kontrolleri elinde tutacak. Başörtülü hastalar kapıdan içeri sokulurken itinayla başörtüleri çıkartılacak.

Spora da el atılacak ve Süper Ligdeki dört takım direkt düşürülüp onların yerine Jandarma Gençlik Spor, Piyadespor, Havabirliği ve Denizgücü kulüpleri getirilecek. Bu kulüplerin yapacakları maçta kesinlikle hakemler asker kökenli olacak. Ayrıca bu maçlara askerler bedava girecekler.

Önemli kamu kurumlarının başına mutlaka binbaşı vasfında askerler atanacak ve o kurumun tüm yetkisi onda olacak. Bu kurumlarda bulunan tüm mescidler kapatılacak ve gümüş yüzük takanlar mutlaka tespit edilecek. Ayrıca, yemeklerde mutlaka “Tanrımıza hamdolsun” ile başlayan yemek duası yapılacak.

Camilerde ezanlar cihazsız okunacak ve müezzin bağırmadan okuyacak. Camiye gelen herkes girişte kaydını yaptıracak. Camilere kimlerin girdiği böylece tespit edilip fişlenecek.

Akşam olunca herkes evine girerken görevli askere tekmil verecek ve saat onikide mutlaka ictima alınıp rapor gerekli yerlere bildirilecek. Onikiden önce evinden çıkanlar mutlaka çıkış belgesi ile dışarı çıkacak ve onikiye kadar gelinmesi sert bir dille bildirilecek. Eğer onikiden sonra gelinirse hakkında soruşturma başlatılacak.

                ….

                Bunlar bizim için ütopya olabilir ama askerler için büyük bir hayal. Aslında bunlar kısa hatlarla belirtilmiş. Muhteşem paşalarımız daha da ileri giderek sonu kanlı olan müdahalelerde de bulunmanın hayali içinde.

                Ne güzel huzur içinde yaşamak varken, neden balyoz gibi darbeler düşünülüyor.

                Aslında TSK’nın içindeki bazı paşaların bu son çırpınışları. Kendileri de biliyor aslında artık darbenin olamayacağını. Ama fantezi dünyasında yaşamak onlar için büyük bir zevk olsa gerektir.

                TSK bizim gözümüzün bebeği. Biz oraya giderken büyük bir gurur ve onurla gidiyoruz. Çünkü Türk askeri oluyoruz. Biz kimseyi ezmeden, kimseye zulmetmeden şerefimizle askerliğimizi yaparız.

                Ancak ruhunu ve bedenini askerliğe hazırlayamamış bazı zavallı paşalarımız oyunda oynaştalar.

                Bu darbelerle siz bizi yıkamazsınız. Siz ne kadar bize karşı düşmanca davransanız da hep size ters teper.

                En iyisi siz bu oyunları, oynaşları bırakın. Daha doğrusu askerliği bırakın.

                Neden bitiremediniz PKK’yı? Çünkü işinize gelmiyor. Zaten sizler böyle planlar yaparsınız ama PKK’yı bitirmek için hiçbir planınız olmaz.

                Bu halktan da uzak durun. Karışmayın halkın arasına.

                Yaşayın sırça köşklerde. Ama bırakın bu milletin yakasını.

                Bu millet size evlatlarını teslim etti.

                Fakat siz nankörlük yapıyorsunuz. Yediğiniz ekmeğin hakkını veremiyorsunuz.

                Halkın değerleriyle alay ediyorsunuz. Allah yerine zorla Tanrı dedirtiyorsunuz demeyeni de tokatlıyorsunuz.

                Siz halkın Allah’ıyla alay ederseniz bir gün de Allah sizinle alay eder ki o zaman vay halinize.

                Allah size öyle bir tokat atar ki haviye çukurunda bulursunuz kendinizi.

               

Not        : Memleketim Giresun Görele’de bulunan anacığımın acilen hastaneye gitmesi için köy yolunun açılmasında büyük çabası olan Giresun İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sayın Cumhur Melikoğlu’na ve Çanakçı Kaymakamı Sayın Murat Eren’e, Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu'na, Giresun medyasının önemli ismi Gazeteci - Yazar Candemir Sarı Bey ile karla mücadele çalışmasında bulunan değerli personele buradan sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 7418 defa okunmuştur
Son perde
Ali Işık
Yaşım 49,80 darbesini ve 28 Şubat gibi halka rağmen,halk adına konuşanları,kendinde yahudileşme temayülü görenleri gördük ama,bu hükümetde olduğu kadar kimse cesaretle"Gerçek milli irade biziz" diyememişdi.Aklıselim hiçkimse(hangi zihniyetde olursa olsun,yeterki insani düşünceleri olsun)Syn Recep Tayyip Erdoğana destek vermeli. Ülkem;tarihinde hiçbu kadar aydınlık geleceğe yakın olmamışdı. Ayrıca,değerli validenizede Allah'dan acil şifalar dilerim
04 Şubat 2010 Perşembe 00:43
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Qtahya'm
krkya
Biz bize geriçi diyenlere'deh' demek için gerideyiz..
03 Şubat 2010 Çarşamba 00:29
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
namus
seda yagmur
slm öncelikle şunu belirtelim namus deyince kadın gelir akıllara bana göre kadın gelmemeli akla insan gelmeli kadınınki namusta erkeginki degilmi üniversiteyle olmaz bu aileden gelen egitimle olur üniye bi çocuk 18 18 da gidiyor kazık kadat adamlara nasıl ögretecen atalarımızında dedigi gibi agaç yaşken egilir bana göre çocuk dünyaya geldigi andan itibarem egitmek gerek ayrıca toplumumuz öyle hale geldikki burak namussuzlugu namaz kıldıgını duydularmı direk seni yobaz bagnaz ilan ediliyorlar ayrıca yüz başının kızıda güzel kitaptı okumuştum
02 Şubat 2010 Salı 13:38
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Qtahya'm
krkya
sizin anlattığınız 80 model dardeci modeli.Balyoz bir üst modeli oluyor bunların Cezmi Bey.Hangi akla hizmet adamlar camii bombalamayı planlamışlar.caldıkları maya tutsaydı kafirin bize yapamadıklarını başarırlar birbirimizi kıydırırlardı.vay bizim halimizi.yandığımızın resmi olurdu.zaten millet birbirine diş bileyip duruyor.Rabbim sonumuzu hayr eylasin.
01 Şubat 2010 Pazartesi 13:57
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Çok Kışkırtıcı.
Ayhan Eren
Yazınızı Okudum evet ütopik.Ancak olmazmıydı buna yakın seyler yasanabılırdı ki zamanında yasanmıs her ne kadar ben yetısemedıysemde,Ancak yazınızda askere bırebır cok yuklenmıssınız ve cumleler hep kesinlik kazanmış oysakı bunlar bu işi tek baslarına yapamazlar sadece onlar varmıs gıbıydı yazınız halbuki bu işten kimin faati var bunları zamanında kim organize etmiş neden şimdi çözulmelerını saglamış bunda basbakanın dış politikadaki performansı etkilimidir.Yoksa hükümet bunları bu kadar deşifre edebilecek güçtemiydi.KApı gıcırdısına kükreyen genel kurmay başkanlıgı bu olaylara sadece intersitelerinden hafif hafif ses çıkartıyor.......
01 Şubat 2010 Pazartesi 10:05
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri