Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Demliyazılar

"O Hıristiyan Olsaydı Azize Olurdu..!"

19 Mayıs 2009 Salı


Türkan Saylan’ın öldüğü gün televizyonları karıştırırken tanıyamadığım biri onun için “Eğer Türkan Saylan Hıristiyan olsaydı azize olurdu” demişti.


İlginç bir anekdottu aslında bu. Ve de üzerinde çokça düşünülmesi gerekiyordu. Herkesin bildiği bir hadiste Efendimiz ne güzel buyurmuş; “ Kişi, yaşadığı gibi ölür.


Türkan Saylan hayatı nasıl yaşadı?


Onun hayatı televizyonlarda çok renkli olarak gösterildi ama tek bir taraftan bakıldı.


Ancak Hıristiyanlığın hizmetinde bulunulduğundan hiç bahsedilmedi.


Gençler İçin Yeni Bir Tuzak “Kilise Evler  adlı yazımızda Türkan Saylan’ın Hıristiyanlık propagandası yaptığından bahsetmiştik.


İsterseniz bu konuları yeniden gözden geçirelim. Türkan Saylan’ın misyonerlik faaliyetlerinde bulunduğu konusunda MİT’in belgelerinde ispatlanmıştı.


14 Nisan 2009 tarihli Bugün Gazetesi Türkan Saylan’ın misyonerlik faaliyetlerde bulunduğun belgelerle açıklamıştı.  İsterseniz o haberi köşemizde özet olarak yer verelim;


              Misyoner faaliyetler

              Türkan Saylan'ın Güneydoğu illerinde Hıristiyan misyonerliği yaptığı Milli İstihbarat Teşkilatı'nın belgelerine yansıdı. MİT’in İçişleri Bakanlığı'na gönderdiği belgede Dünya Kiliseler Birliği'nin ülkemizdeki Hıristiyanlaştırma faaliyetleri çerçevesinde bazı dernek ve vakıflarla vasıtasıyla para topladıkları vurgulandı. Toplanan paraların Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki kimsesiz ve zeki çocuklara burs verilerek Hıristiyan dünyasına hizmet edecek kadrolar oluşturulmaya çalışıldığı kaydedildi.

               İhbarlarda da yer aldı

              Türkan Saylan'la ilgili şok bilgi ise polise ve bazı basın kuruluşlarına gönderilen ihbar mailinde yer aldı. Kilise kurma ve destekleme hizmetleri yapan Silas ismindeki üst düzey bir misyoner tarafından Van 100. Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Ali Demirci'ye gönderilen e-mail'de misyonerlik adına neler yapılması gerektiği bir bir anlatılıyor. Hıristiyanlık hizmeti verebilmek için Van'da Dynamic Grup isimli bir şirketin en kısa sürede kurulmasının istendiği mesajda, çok güzel Türkçe konuşabilen Güney Kore Uyruklu Dong Hyun ve eşiyle birlikte Kürtçe İncil’in üniversitede dağıtımına önem verilmesi isteniyor. Öğretim Üyesi Prof Dr. Hasan Boynukara'nın bir önceki yıl yaptığı öğretmen gezisinin çok faydalı olduğunun vurgulandığı e-mail'de en çarpıcı bölüm dönemin rektör yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Yüksel'e ilişkin tavsiyeler oldu.

              ‘Aşkın’dan faydalanın!’

               O dönem tarihi eser kaçakçılığı davasıyla meşgul olan Rektör Yücel Aşkın'ın bu durumundan faydalanılmasını isteyen misyoner Silas, e-mail'inde "Rabbin meyvelerini verdiği üniversite evlerimizin açılışına hız verelim. Herkes rektöre odaklanmışken kendi işimize bakalım ve çalışmalarımızı devam ettirelim" uyarısında bulunuyor. Üst düzey misyoner tarafından yazılan e-mail'de Van'daki Hıristiyanlaştırma çalışmaları için 35 bin dolar para gönderildiği de kaydediliyor. 11 Aralık 2005'te gelen bu mailin ardından Van Cumhuriyet Caddesi, Halitoğlu İşhanı'nın zemin katında Dynamic Grup isimli şirketin açıldığı ortaya çıktı.”


…………..İlgili belgelerde de anlaşılacağı gibi elektronik posta aracılığıyla misyonerlik faaliyetlerinde hangi yolların izleneceği ve Türkan Saylan’ın rahatsız olmasından dolayı yapacağı işleri Prof. A. Yüksel’e devredeceği belirtiliyor.


Hal böyleyken binlerce kişi neden böyle bir kişinin cenaze namazına iştirak etti? Aslında bu soruya cevap aramak yerinde olacak.


En başta medya Türkan Saylan üzerinden hem reyting yapmak hem de kendi fikirlerini empoze etmek istemeleri. Ayrıca bu cenaze töreni bir nev’i hükümete karşı bir güç gösterisi.


Türkan Saylan nasıl yaşadıysa öyle öldü. Acaba cenaze namazını kaç kişi kıldı? Ya da orada kaç kişi onun ruhu için Fatiha okudu?


Sadece kuru kalabalıktan öteye başka bir şey yoktu. Alkışlarla, Türkiye laiktir laik kalacak çığırtkanlıklarıyla mı Allah’ın huzuruna varacak?


Hiç unutmam bir bayan gassal başından geçen bir hikayeyi benle paylaşmıştı. Hem de ibret verici bir hikaye.


Türkiye’nin ünlü arkeologlarından biri olan Prof. Dr. Ufuk Esin hayatı boyunca başörtüye karşı çıkmış ve bu uğurda büyük bir mücadelede bulunmuş bir şahsiyet.


2 Ocak 2008 tarihinde vefat ettiğinde bu gassal arkadaş onun cenazesini yıkamış. Bir bayan cenazesi olduğu için geleneksel olarak tabutunun üzerine bir başörtüsü koymak istemişler. Ancak cenaze sahipleri böyle bir şeyden yakından uzaktan ilgisi olmadığı için getirmemişler. Normalde gasil hanede de fazladan başörtüsü oluyormuş. Ama o gün bir tane bile bulamamışlar.


Orada bulunan tanınmış tiyatrocu yeğeni hemen gidip bir yerden almak istemiş ama gassal arkadaş buna karşı çıkarak akıllarda kalacak şu ifadeleri söylemiş;


Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz ve nasıl ölürseniz öyle de dirilirsiniz..!


Bu yazımızı özetleyen işte bu cümle oldu.


Gerisi hep yalan…

 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 10800 defa okunmuştur
acaba!
zeynep
giden gitti acaba toprak nasıl kabul edecek... giden gitti acaba yerine kim geçecek... giden gitti önemli olan kalan sağlara nasıl sahip çıkarız düşünülecek....
23 Mayıs 2009 Cumartesi 15:32
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
yorum
kader aral
ya arkadaşlar ya yazıyı anlamadınız yada anlamamazlıktan geliyosunuz burda mevzu kimsenin müslüman yada hristiyan olması değil bu ülkenin temel dinamiklerinden biri olan din birliğinin engellenmek bozulmak istenmesi misyonerlik de bu din birliğini ortadan kaldırmaya çalışan bi kurum onun için kimse türkan saylanı savunmasın iyi şeyler yapmışsa allah razı olsun ama o bu ülkede ne bi kurtarıcı nede bir azizedir bu kadar basitleştirmeyin olayları ölene allahtan rahme
21 Mayıs 2009 Perşembe 22:03
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
bu ne oluyor şimdi
buse su
Ermenistana maça giden abdullah gül beyin annesinin soy ağacı ortaya yatırılınca hakaret oluyorda..bugüne kadar geleceğe zekasıyla yüreğiyle ışık tutmuş Hocamıza söylenince hakaret olmuyormu? hemde hakaretin özelliklede nankörlüğün ayıbın en büyüğü oluyor
21 Mayıs 2009 Perşembe 17:00
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
ŞEYTANIN ZAFERİ
ÖNEMLİ OLAN DÜŞÜNCENİN KİMLİĞİ
UMARIM ANLATMAK İSTEDİĞİMİ ANLATABİLMİŞİMDİR!
21 Mayıs 2009 Perşembe 14:10
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
ŞEYTANIN ZAFERİ
ÖNEMLİ OLAN DÜŞÜNCENİN KİMLİĞİ
üzgünüm vaktinizi aldım fakat dediğim gibi inanç özgürlüktür kimse ali bu dini tutuyor ali benim favorim ben de bu dine inanayım dememeli, aksi halde zaten o insan, ali çok aşırı bir müslüman bile olsa alinin inandığı dine sırf ali inanıyor diye inanıyorsa o zaten imansızdır.
21 Mayıs 2009 Perşembe 14:09
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri